Wycieczka Rowerowa Wzdłuż Renu i Neckaru 9 dni

/Wycieczka Rowerowa Wzdłuż Renu i Neckaru 9 dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka Rowerowa Wzdłuż Renu i Neckaru 9 dni

2018-06-05T09:51:25+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna, Wycieczki dla seniorów
Kierunek wyjazdu: Niemcy
Transport: Autokar
Ilość dni: 9 DNI

Wycieczka Rowerowa Wzdłuż Renu i Neckaru Rowerowy szlak wzdłuż Renu a następnie Neckaru prowadzi po płaskim terenie wzdłuż brzegów rzek i znakomicie nadaje się dla początkujących rowerzystów oraz rodzin z dziećmi. Drogi są w większości asfaltowe lub miejscami szutrowe i brukowe, a większości odcinków nie ma ruchu samochodowego.

1. DZIEŃ
Wjazd z miejsca zbiórki  nocny przejazd
2. DZIEŃ 
Koblencja – Bacharach / 49 km / 390 m przewyższenia

Wycieczkę  rozpoczynamy w Koblencji (Koblenz). Podróżować będziemy w górę Renu wzdłuż wpisanej na Listę UNESCO Górnej Doliny Środkowego Renu. Na trasie mijać będziemy usadowione na winnych wzniesieniach liczne zamki i warownie, a także owianą licznymi legendami Skałę Lorlei. Na nocleg zatrzymamy się w Bacharach.
3. DZIEŃ 
Bacharach  – Moguncja / 51 km / ~40 m przewyższenia

Drugi dzień naszej rowerowej eskapady to dalsza podróż górnym odcinkiem Renu przez malownicze tereny. Na trasie mijać będziemy Bingen, skąd pochodziła św. Hildegarda. Podziwiać tu będziemy m.in. zamek Klopp. Dzień zakończymy w Moguncji (Mainz), stolicy Nadrenii-Palatynatu. To w tym mieście Jan Gutenberg wynalazł druk. Za datę tego wydarzenia przyjmuje się rok 1450, a pierwszą księgą wyprodukowaną z zastosowaniem ruchomych czcionek była Biblia.
4. DZIEŃ 
Moguncja – Wormacja / 53 km / ~40 m przewyższenia

Rankiem następnego dnia wystartujemy z zabytkowej Moguncji w dalszą trasę lewym brzegiem Renu. Podróżować będziemy przez tereny Hesji Nadreńskiej, największego niemieckiego regionu winiarskiego, który określany jest często mianem „Ogrodu Boga” a położony jest w trójkącie miedzy Bingen, Moguncja i Wormacją (Worms) . W tym wlaśnie mieście zatrzymamy się na kolejny nocleg.
5. DZIEŃ
Wormacja –  Heidelberg/ 50 km / ~0 m przewyższenia
Tego dnia pokonamy ostatnie kilometry w naszej podróży wzdłuż Renu. Począwszy od  Mannheim podróżować już będziemy doliną rzeki Neckar – prawego dopływu Renu. Na trasie mijać będziemy posiadający celtyckie korzenie Landenburg, a nasz nocleg spędzimy w jednym z najpiękniejszych niemieckich miast – Heidelbergu. Tamtejszy zamek i towarzyszące mu zabudowania wraz ze Starym Mostem nad Neckarem należą do najbardziej imponujących widoków, jakie można podziwiać w podróży po Niemczech.
6. DZIEŃ
Heidelberg –  Mosbach/  59 km / 460 m przewyższenia
Rankiem wyruszymy w dalszą trasę wzdłuż delikatnie pofałdowanej doliny Neckaru, który wije się przez pasmo górskie Odenwald. Mijać będziemy m.in. Ziegelhausen, Odenwald oraz Neckarsteinach – miasto czterech zamków i dotrzemy do malowniczego Eberbach, który leży w Parku Krajobrazowym Dolina Neckaru-Odenwald, nad ujściem Itter do Neckar. Nocleg mamy zaplanowany w okolicach Mosbach.
7. DZIEŃ 
Mosbach – Lauffen am Neckar/  51 km / 160 m przewyższenia
Jest to kolejny dzień, w trakcie którego towarzyszyć nam będą widoki średniowiecznych miast i zamków usytuowanych na wzgórzach, m.in. zamku Hornberg. Bedziemy również pod wrażeniem Bad Wimpfen, w którym czas jakby się zatrzymał. Natomiast wtopione w łagodny krajobraz, leżące w otoczeniu rozłożystych winnych wzgórz Heilbronn urzeknie swoim pięknym położeniem nad Neckarem, malowniczymi widokami i zabytkowymi budowlami.
8. DZIEŃ 
Lauffen am Necker – Stuttgart / 62 km / 280 m przewyższenia

Ostatniego dnia wyprawy pokonamy 62 km trasę z Lauffen am Neckar do Stuttgartu – będzie to podróż przez tereny z licznymi winnicami po obu brzegach Neckaru. Mijać będziemy piękne Besigheim, w którym rzeka Enz uchodzi do Neckaru oraz malownicze Marbach – miejsce narodzin znanego pisarza i poety Schillera wyruszymy w podróż do Polski nocny przejazd.
9. DZIEŃ
przyjazd do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA:
noclegi w schroniskach młodzieżowych , w pensjonatach, Hotelach  lub w namiotach na campingach,  śniadania, transport uczestników oraz rowerów, przewodnik rowerowy, który pilotuje całą trasę, służy pomocą techniczną i zapleczem sprzętowym, sprawuje opiekę nad uczestnikami, ubezpieczenie KL, NNW, KR, BP

DODATKOWO PŁATNE:
dodatkowego wyżywienia,opłatę klimatyczną , dopłata do pokoju jednoosobowego  550 PLN , ew. biletów wstępu do zwiedzanych miejsc

Campingi/namioty
2110
 
Pensjonaty/hotele
3280

Wycieczka Rowerowa Wzdłuż Renu i Neckaru 9 dni

Neckar Wycieczka Rowerowa

Jaki rower i jak go przygotować?
W trakcie tej wyprawy najlepiej spisze się rower trekkingowy lub krossowy. Trasy poprowadzone są głównie drogami utwardzonymi, asfaltowymi oraz dobrze przygotowanymi ścieżkami rowerowymi.

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy lub zaopatrz się w mały plecak, żeby spakować rzeczy na dzień podróży.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia, krem z dużym filtrem, małego jaśka. KASK JEST OBOWIĄZKOWY

Jak się spakować?
Podczas wycieczki towarzyszy Wam samochód zabezpieczający. Jeździmy na „pusto”, jedyne co trzeba zabrać to mały plecak lub małe sakwy na podstawowe rzeczy, które mogą być potrzebne podczas jednego dnia jazdy rowerem. W związku z ograniczoną pojemnością busa, Twój bagaż nie może przekroczyć 15 kg plus rower.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Ten wyjazd jest skierowany do początkujących rowerzystów, co nie znaczy, że nie trzeba się do niego przygotować kondycyjnie.  Trasy poprowadzone są po drogach utwardzonych. Jest to dobra propozycja dla osób chcących zacząć przygodę z wyprawami rowerowymi. Dzienne dystanse wynoszą 50-60 km. Całkowity dystans to ok. 375 km, jednak suma przewyższeń nie jest duża – ok. 1400 metrów.  Na wyprawę można pojechać każdym rowerem – górskim, trekkingowym, crossowym. 

Jak dojeżdżamy na miejsce?
Na wycieczkę jedziemy busem 9 osobowym ( 7 osób +  przewodnik rowerowy + kierowca = 9 osób ) z przyczepką do przewozu rowerów

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Podczas wyprawy będziemy jeździć głównie drogami asfaltowymi, ubitymi.

Gdzie śpimy?
Każdego dnia nocujemy w innym mieście, noclegi zaplanowaliśmy w sieci niemieckich schronisk młodzieżowych w pokojach 2-4  osobowych ze śniadaniem  w pensjonatach lub w namiotach na campingach

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
W cenę noclegu wliczone jest śniadanie, pozostałe wyżywienie we własnym zakresie. 

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Niemcy są w UE. Warto mieć ze sobą kartę EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Każdy uczestnik naszych wypraw jest objęty ubezpieczeniem w TU Europa S.A. W przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje ono KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro w przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7- 14  osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 6.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kaskoświetlenie, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd powinno wystarczyć 150 – 200 euro kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

Wycieczka Rowerowa Wzdłuż Renu i Neckaru 9 dni

Neckar Wycieczka Rowerowa

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Wycieczka Rowerowa Wzdłuż Renu i Neckaru 9 dni

Neckar Wycieczka Rowerowa

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.