Wycieczka rowerowa z Passau do Wiednia

/Wycieczka rowerowa z Passau do Wiednia
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa z Passau do Wiednia

2019-04-03T15:38:24+00:00
Ilość dni: 9 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wycieczka Rowerowa busem  Austria Wycieczka Rowerowa Austria Wiedeń busem

Wycieczka rowerowa busem   z przyczepką do przewozu rowerów Passau do Wiednia 9 Dni

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach popołudniowych / nocnych.
2. DZIEŃ
Przyjazd do Passau Zakwaterowanie w wyznaczonym hotelu (DZX1/EZX1 – hotel Weisser Hase****, DZX2/EZX2 – hotel Innsento*** (dawniej Am Jesuitenschlossl). Tu otrzymacie Państwo komplet dokumentów na drogę (mapę, przewodniki, plany miast, rozkład jazdy promów – wszystko w języku niemieckim) oraz informacje, gdzie można odebrać rowery (jeśli je Państwo zarezerwowali).
3. DZIEŃ
Passau – Schlögener Schlinge(ok. 40 km)

Po śniadaniu i spotkaniu informacyjnym w centrum serwisowym odbiór roweru (jeśli go Państwo zarezerwowaliście). Jazda doliną Dunaju do Engelhartszell. Tam znajdą Państwo jedyny w Austrii klasztor trapistów, w którym produkuje się słynny likier (zwiedzanie fakultatywne). Następnie przeprawa promem na północny brzeg Dunaju i jazda wzdłuż Dunaju do Schlögener Schlinge. To jedno z najczęściej fotografowanych miejsc nad Dunajem. Nocleg (DZX1/EZX1 – hotel Kocher****, DZX2/EZX2 – pensjonaty***).
4. DZIEŃ 
Schlögener Schlinge – Linz (ok. 55 km)

Śniadanie Ponowna przeprawa promem na południowy brzeg rzeki i przez Achach oraz Offensheim pedałujemy do Linzu. Po południu czas na spacer po stolicy Górnej Austrii obiadokolacja Nocleg (DZX1/EZX1 – Arcotel Nike****, DZX2/EZX2 – pensjonaty***).
5. DZIEŃ
Linz – Grein/Bad Kreuzen (ok. 60 km)

Dzisiaj opłaca się włożyć trochę trudu w naciskanie na pedały. Czekają nas nie lada atrakcje. W St. Florian mogą Państwo zwiedzić perłę baroku austriackiego – słynny klasztor z bazyliką. Następnie jedziemy do Ems, najstarszego miasta w Austrii, i przez Mauthausen do barokowego miasta Grein z najstarszym teatrem w Austrii. Nocleg (DZX1/EZX1 – hotel Aumühle****, DZX2/EZX2 – pensjonaty***).
6. DZIEŃ  
Grein – Wachau (ok. 60 km)

Wjeżdżamy na tereny naddunajskich winnic. Po drodze można zwiedzić barokowy klasztor w Melk i miejsce znalezienia słynnej Wenus z Willendorf. Nocleg (DZX1/EZX1 – hotel Schwarzen Bären****, DZX2/EZX2 – pensjonaty***).
7. DZIEŃ
Wachau – Krems (ok. 60 km)

Jadąc przez „winne” miasteczka Weißenkirchen, Dürnstein i Krems mogą Państwo zajrzeć do klasztoru benedyktynów Göttweig. Nocleg (DZX1/EZX1 – hotel Klinkenhuber****, DZX2/EZX2 – pensjonaty***).
8. DZIEŃ
Krems – Wiedeń (ok. 40 km)

Liczne zabytki i atrakcje stolicy Austrii już czekają. Ostatni etap to podróż koleją przez Kotlinę Tullneńską do Tulln i dalej rowerem do Wiednia. Po objeździe miasta Ci z Państwa, którzy wypożyczyli rowery, zwracają je w ustalonym miejscu. Wyjazd do Polski w godzinach  wieczornych
9. DZIEŃ
Przyjazd do miejsca zbiórki.

Dodatkowe informacje
Parkowanie
W Passau nie można niestety zostawić auta bezpłatnie. Wszystkie parkingi w mieście są za opłatą. Mogą Państwo zostawić samochód np, w podziemny garażu Euro Hotel Passau (ok. 30 €/tydzień, płatne na miejscu), na podziemnym parkingu pod Donaupassage (ok. 8 €/dzień) lub na centralnym parkingu podziemnym (ok. 40 €/tydzień).
Dokumenty
Mapy z opisem trasy i zestaw dokumentów (vouchery na hotele i posiłki, przywieszki bagażowe, plany miast – wszystko w języku niemieckim) otrzymają Państwo na miejscu w pierwszym hotelu. Wszystko będzie zapakowane w wygodną torbę do przypięcia na biodrach. Będą tam również informacje o transferze Państwa bagażu do następnego hotelu.
Bagaż
Państwa bagaż będzie transportowany codziennie po śniadaniu do następnego hotelu aż do Wiednia. 1 torba na osobę nie może być cięższa niż 20 kg. Bagaż jest ubezpieczony do wartości 500 € za sztukę.
Kaski
Polecamy zabranie ochronnych kasków kolarskich. Opłaca się dbać o własną głowę. Kaski proszę przywieźć ze sobą. Można je także wynająć (15 €) lub kupić (39 €)
Rowery
Ponieważ dojazd z własnym sprzętem na miejsce rozpoczęcia wycieczki jest dosyć uciążliwy, proponujemy rozważenie możliwości wynajęcia roweru. Do dyspozycji są 7- i 21-biegowe rowery turystyczne (dla mężczyzn 28”, dla kobiet 26 i 28”). Cena wynajęcia ok. 65 €/tydzień. Można także wynająć rower z napędem elektrycznym (133 €/tydzień). Większe naprawy mogą zostać dokonane w bezpłatnym serwisie. Mniejsze awarie (np. „złapanie gumy”) reperują Państwo sami.

Transport powrotny:  bilet kolejowy z Wiednia do Passau w cenie 37 €/osobę (dzieci do lat 11 – 19 €). Za przewóz rowerów trzeba zapłacić na miejscu.
Zakwaterowanie/wyżywienie zawarte w cenie: 7 noclegów ze śniadaniami i  6 kolacji od 2 do 7 dnia, nocleg w Wiedniu tylko ze śniadaniem;
Pokoje 1-osobowe EZX1 i 2-osobowe DZX1 (dla 2-4 osób) w 4-gwiazdkowych hotelach (tylko w Grein może to być hotel 3-gwiazdkowy). Pokoje 1-osobowe EZX2 i 2-osobowe DZX2 (2-4 osób) w hotelach/pensjonatach 3-gwiazdkowych. Podane w programie hotele są hotelami bazowymi. Może się jednak zdarzyć, że nastąpi zmiana. Dla rodzin typu 2+1 lub 2+2 zakwaterowanie w dużych pokojach 2-osobowych z 1 lub 2 dostawkami. Maksymalny wiek dziecka na dostawce – 14 lat.
Minimalny wiek dziecka uprawniający do wzięcia udziału w wycieczce – 2 lata

ŚWIADCZENIA:
7 noclegów w pokoju 2-osobowym z łazienką w hotelach lub w namiotach na campingach
śniadania w Hotelach 
codzienny transfer bagażu na trasie przejazdu Passau – Wiedeń (1 sztuka bagażu na osobę, max. 20 kg)
opieka pilota przewodnika rowerowego
transport minibusem, busem lub autokarem
transport minibusem  rowerów w specjalistycznej przyczepce rowerowej
ubezpieczenie KL, NNW i BP
podatek Vat

DODATKOWO PŁATNE:
napoi do obiadokolacji
obiadokolacji

transportu rowerów w drodze powrotnej pociągiem z Wiednia do Passau – ok. 25 EUR / rower
opłat parkingowych w Passau
1 przeprawa promem przez Dunaj z rowerem
przejazd pociągiem na trasie Wiedeń – Passau (transfer roweru za dodatkową opłatą)

wypożyczenie roweru z serwisem rowerowym:
rower 7 lub 21 biegowy – 65 EUR / 7 dni
rower elektryczny – 133 EUR / 7 dni
taksę klimatyczną
dopłata do pokoju jednoosobowego: 650 PLN

Campingi/namioty

1999 zł

Pensjonaty/hotele
3080

Wycieczka Rowerowa  busem Austria Wiedeń

Wycieczka rowerowa busem  z Passau do Wiednia 9 Dni

Wycieczka Rowerowa  busem z przyczepką do przewozu rowerów Austria Wiedeń

Wycieczka rowerowa busem   z przyczepką do przewozu rowerów Passau do Wiednia 9 Dni Wycieczka Rowerowa Austria Wiedeń

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie
– cena może ulec zmianie ze względu na ruchomość cen biletów lotniczych.WAŻNE – bilety lotnicze kupowane są przez organizatora po potwierdzeniu odbycia się wycieczki.
–  Bardzo proszę o zabranie swoich namiotów  karimat i śpiworów

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Wycieczka Rowerowa busem z przyczepką do przewozu rowerów   Austria Wiedeń

Wycieczka rowerowa busem z przyczepką do przewozu rowerów  Passau do Wiednia 9 Dni

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.