Wycieczka rowerowa zachodnią i środkową część polskiego wybrzeża Bałtyku 9 Dni

/Wycieczka rowerowa zachodnią i środkową część polskiego wybrzeża Bałtyku 9 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa zachodnią i środkową część polskiego wybrzeża Bałtyku 9 Dni

2018-06-05T12:22:58+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna, Wycieczki dla seniorów
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 9 DNI

Wyjazd jest łatwy, jedyna jego trudność to fakt podróżowania z sakwami, no i nieprzewidywalna pogoda oraz wiatr. Na tym wyjeździe praktycznie każdy jest w stanie sobie poradzić. Dystanse dzienne nie są straszne, a i przewyższenia są do zaakceptowania. Także jest wycieczka rowerowa z pięknym krajobrazem, na której każdy powinien sobie poradzić. Jest to bardzo dobry wstęp do tych trudniejszych wypraw. Jednak trzeba pamiętać, że nawet do łatwej wyprawy należy się przygotować kondycyjnie.

Wycieczka rowerowa zachodnią i środkową część polskiego wybrzeża Bałtyku

Mielno Wycieczka rowerow

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki i przejazd  do Świnoujścia lub Międzyzdrojów  Zakwaterowanie.

Obiadokolacja nocleg.
2. DZIEŃ
Świnoujście – Dziwnówek 60 km.

Śniadanie Rozpoczynamy naszą rowerową wyprawę w jednej z najładniejszych miejscowości wybrzeża położonej na trzech wyspach: Wolin, Uznam i Karsibór. Zadbane miasto z rozległym  Parkiem Zdrojowym i licznymi zabytkami, szerokie plaże i liczne ścieżki rowerowe sprawiają, że rowerzyści czują się tu doskonale. Ruszamy dalej – naszym celem są Międzyzdroje – znane z Promenady Gwiazd oraz długiego na 395 metrów molo. Kierując się dalej naszym szlakiem dojedziemy do zagrody Pokazowej Żubrów. Dalej przejedziemy wzdłuż jezior wyspy Wolin. obiadokolacja  zabawa przy muzyce mechanicznej nocleg.
3. DZIEŃ
Dziwnówek – Dźwirzyno 60 km

Śniadanie Szczególną atrakcją dzisiejszego etapu będą ruiny kościoła w Trzęsaczu. Budowla postawiona w XIII wieku 1800 m od brzegu, na skutek działania niszczycielskiej siły Bałtyku pozostałości po kościele znajdują się obecnie na skraju klifu i można je oglądać ze specjalnej platformy widokowej. Kolejnym punktem  programu będzie wzniesiona na wysokim klifie, mierząca 45m latarnia morska w Niechorzu, uważana za jedną z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu. obiadokolacja nocleg.
4. DZIEŃ
Dźwirzyno – Mielno, 60 km

Dziś dotrzemy do Kołobrzegu, znanego uzdrowiska ale też miasta z bogatą historią, piękną starówką i licznymi zabytkami, wśród których wyróżnia się latarnia morska wybudowana w XVII wieku. Kierując się dalej na wschód dotrzemy do  Ekoparku Wschodniego – malowniczego terenu składającego się z bagien, torfowisk i borowin, na których żyje kilkadziesiąt gatunków ptaków i mnóstwo ciekawych okazów roślin. Aż do Ustronia Morskiego ścieżka nasza prowadzi nad samym morzem, co będzie okazją do odpoczynku i kąpieli. Za Ustroniem ścieżka oddala się nieco od morza, teren staje się pagórkowaty, przez co szczególnie malowniczy.
5. DZIEŃ
Mielno – Jarosławiec, 60 km

Dzisiejszy etap to szlak jezior przybrzeżnych. Będziemy jechać wzdłuż jezior Jamno, Bukowo i Kopań. Odwiedzimy też przystanie rybackie w Unieściu i Dąbkach,  gdzie można będzie zjeść rybkę  prosto z morza. Zanim zakończymy etap w Jarosławcu odwiedzimy nowo otwarte muzeum bursztynu.
6. DZIEŃ
Spływ kajakowy

Dzisiaj odpoczywamy od rowerów. Można ten dzień spędzić na plaży albo w kajaku. Proponujemy spływ Wieprzą, jedną z najpiękniejszych rzek Pomorza Środkowego. Płynie ona leniwie, wśród pól, łąk i lasów, chwilami przyspiesza tworząc bystrza i przełomy a także piękne starorzecza i rozlewiska. Wybrany przez nas odcinek jest łatwy, nie sprawi trudności nawet początkującym kajakarzom. Jego przebycie zajmie około 5-6 godzin.
7. DZIEŃ
Jarosławiec – Rowy 50 km

Ruszamy z Jarosławca, spod klifu w kierunku Ustki a stąd Szlakiem Zwiniętych Torów – poprowadzonym w pięknej scenerii – nasypem nieczynnej linii kolejowej. Dojeżdżamy do Rowów,  spokojnego letniska, będącego zachodnią bramą Słowińskiego Parku Narodowego. obiadokolacja nocleg
8. DZIEŃ
Rowy – Łeba 55 km.

Przed nami Słowiński Park Narodowy. Został on utworzony dla zachowania w niezmienionym pięknie systemu jezior przymorskich, bagien, torfowisk, łąk, nadmorskich borów i lasów, a przede wszystkim wydmowego pasa mierzei z unikatowymi w Europie wydmami ruchomymi. Zdobędziemy wydmę Czołpińską i zwiedzimy zbudowaną na niej latarnię morską. Następnie wzdłuż południowego brzegu jeziora Łebsko dojedziemy do Łeby, miejsca zakończenia naszej wyprawy rowerowej. obiadokolacja ognisko zabawa przy muzyce mechanicznej. Chętnym proponujemy dodatkową rowerowo-pieszą wycieczkę na wydmę Łącką, której wysokość dochodzi do 30 metrów. Z jej szczytu roztacza się prawdziwie pustynny krajobraz ale też będziemy mogli podziwiać błękit morza oraz rozległe połacie jeziora Łebsko.
9. DZIEŃ
Śniadanie wyjazd z miejsca Powrót do  miejsca zbiórki minibusem, busem lub autokarem.

ŚWIADCZENIA:
noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach lub hotelach śniadania i obiadokolacje
nocleg na polu namiotowym
opiekę przewodnika rowerowego
asystę samochodu technicznego przez cały czas trwania wycieczki
przewóz bagaży na trasie
transport minibusem, busem lub autokarem

DODATKOWO PŁATNE:
biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji
ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 250 zł/osoby
Składkę na TFG 10 zł za osobę

Campingi/namioty
2320
Pensjonaty/hotele
3970

Wycieczka rowerowa zachodnią i środkową część polskiego wybrzeża Bałtyku

Mielno Wycieczka rowerowa

Jaki rower i jak go przygotować?
Na wyprawę można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym, jednak w naszej opinii najbardziej komfortowy byłby rower górski. Tę trasę może pokonać praktycznie każdy, ponieważ nie jest ona aż tak bardzo wymagająca. Jedyną trudnością jest to, że wszystko wozimy ze sobą, ale to parę dni i rzeczy można ograniczyć do minimum. Zalecamy opony min. 1.9 cala. Nie musi to być rower górski, ale trekkingowy z szerszymi oponami i bieżnikiem.
Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.

Jak się spakować?
Na tego rodzaju wyprawy najlepiej zabrać sakwy. Nie polecam zabierać na wyjazd plecaka. Szkoda pleców. Jeśli nie masz sakw to spakuj minimalną liczbę rzeczy do małego plecaka. Na tym wyjeździe o zabieracie śpiworów, karimat itd. Więc do zabrania są tylko ubrania plus osprzęt i aparat.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Podjazdów nie jest dużo. Suma przewyższeń to jedyne 550 metrów. Trudność może się pojawić w dniach, gdzie jedziemy 10o czy 98 km. Mogą boleć nogi, tyłek i mięśnie, dlatego że jest to wysiłek ciągły przez 5 dni. Cały dystans to 422 km. Najdłuższy dzień to 101 km a najkrótszy 71 km.  Zalecamy opony o szerokości 1.9 – 2.2 cala. Pamiętaj, że ja nie jeżdżąc z Tobą wcześniej na rowerze, nie jest w stanie w sposób obiektywny odpowiedzieć na pytanie czy ta wyprawa jest dla Ciebie trudna, czy łatwa. Dlatego jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 70-100 km dziennie.

Jak dostanę się do Międzyzdrojów i jak wrócę z Helu, czy na trasie jedzie bus?
Dotarcie na miejsce startu (Międzyzdroje) oraz powrót z miejsca zbiórki. Na trasie  jedzie z nami samochód, wszystko wozimy ze sobą. Na wycieczkę do Polski jedziemy busami 9 osobowymi lub jednym większym. Zabieramy uczestników z Elbląga zabranie z innych miejsc jest do dogrania w przypadku większej liczby osób za dodatkową opłatą Na miejscu bus wozi nasze bagaże.

Trasa wycieczki:
Świnoujście -Międzyzdroje – Dziwnów – Rewal – Kołobrzeg – Mielno – Darłowo – Ustka – Czołpino – Łeba

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasa jest urozmaicona pod względem nawierzchni. Jest asfalt, piasek, żwir, teren.

Gdzie śpimy?
Podczas wyjazdu śpimy w kwaterach prywatnych, domkach kempingowych,ośrodek wczasowy, Hotel lub pole namiotowe camping

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie. Proponujemy, aby przygotowywać posiłki wspólnie w miejscach noclegowych. Będziemy się również stołować w barach, restauracjach. Zalecamy zabrać ze sobą kieszonkowe w wysokości ok. 250 zł. To Polska, także można wybrać pieniądze z bankomatu.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
W przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 5.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd swobodnie powinno wystarczyć 200 zł kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Wycieczka rowerowa zachodnią i środkową część polskiego wybrzeża Bałtyku

Mielno Wycieczka rowerowa 

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Wycieczka rowerowa zachodnią i środkową część polskiego wybrzeża Bałtyku

Mielno Wycieczka rowerowa

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.