Wycieczka rowerowa Zadar -Pakostane – Skradin- Szybenik- Trogir- Split- Makarska- Medjugorie – Ston- Dubrovnik Chorwacja 11 Dni

/Wycieczka rowerowa Zadar -Pakostane – Skradin- Szybenik- Trogir- Split- Makarska- Medjugorie – Ston- Dubrovnik Chorwacja 11 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Zadar -Pakostane – Skradin- Szybenik- Trogir- Split- Makarska- Medjugorie – Ston- Dubrovnik Chorwacja 11 Dni

2018-06-07T13:00:28+00:00
Ilość dni: 11 DNI

Wycieczka Rowerowa Chorwacja Medjugorie Wycieczka rowerowa najpiękniejszym wybrzeżem Chorwacji, to piękno samo w sobie. Takich miejsc jak Zadar, Nin, Park Narodowy Rzeki Krka, Split, Trogir, Makarska czy Dubrovnik nie trzeba reklamować. Do tego na jeden dzień wjedziemy w głąb Bośni i Hercegowiny, aby odwiedzić Medjugorie. Chorwacja to wymarzony kraj dla miłośników aktywnego wypoczynku. Jest to modna destynacja miłośników żeglarstwa, nurkowania, windsurfingu czy wspinaczki. Dalmacja to jedna z najpiękniejszych krain Europy. Rozciąga się od Zadaru aż po Dubrownik. Rejon ten przyciąga rowerzystów ze względu na łagodny klimat, piękną przyrodę i bogatą spuściznę kulturalną regionu. Czyż nie jest bajką kąpiel w Adriatyku po dniu rowerowej podróży?  

Wycieczka Rowerowa Chorwacja Medjugorie Medjugorie Wycieczka rowerowa

Chorwacka Dalmacja to piękne miejsce na rower pod wieloma względami. Przyroda, krajobraz, zabytki, kultura, ciepłe morze i łagodny klimat, niezbyt długa podróż z Polski. Te wszystkie czynniki przemawiają za tym, aby właśnie tam pojechać. Kto z nas nie słyszał o Chorwacji i jej pięknie?

Wyprawa wybrzeżem Chorwacji, którą rozpoczynamy w Zadarze jest propozycją dla osób o dobrej kondycji. Dzienne dystanse pokonywane na rowerze to grancie 63 km – 96 km, po terenie pagórkowatym/górzystym, gdzie podczas całego wyjazdu pokonamy 5730 metrów przewyższeń. Na całej trasie będzie nam towarzyszył bus, który jest wsparciem, wiezie bagaże i do którego będzie można wsiąść w razie braku sił. To propozycja dla osób, które łączą zwiedzanie z jazdą na rowerze.

Na trasie odwiedzimy najciekawsze miejsca Dalmacji. Zadar ze śródziemnomorską atmosferą, gdzie posłuchamy morskich organów. PN Rzeki Krka, gdzie spacerując pomiędzy krasowymi, przejrzystymi jeziorkami na końcu wykąpiemy się u podnóża jednego z wodospadów. Szybenik z zabytkową starówką wpisaną na Listę UNESCO. Split z potężnym rzymskim Pałacem Dioklecjana, czy Dubrownik – dla wielu osób najpiękniejsze miasto świata.

Wycieczka Rowerowa Chorwacja Medjugorie Medjugorie Wycieczka rowerowa

1. DZIEŃ
Wyjazd z Polski
Wyjazd z miejsca zbiórki godzinie 19:00 uczestnicy wyjeżdżają z Elbląga  w kierunku Zadaru nocny przejazd minibusem.
2. DZIEŃ
Przyjazd do Zadaru

W godzinach popołudniowych dojeżdżamy do Zadaru. Tutaj spędzimy noc, zregenerujemy siły po podróży, zintegrujemy się z grupą i po wspólnej kolacji i wieczornym spacerze po starówce udamy się na na noc.
3. DZIEŃ
Zadar – Vodice / 68 km / 240 metrów przewyższeń

To dzień rozruchu. Wystartujemy w godzinach porannych ok. 9:00. Trasa jest raczej płaska. Na wysokości miejscowości Pakostane i Drage, będziemy jechać pomiędzy Adriatykiem a J. Vransko.  Zawitamy do Pakostane i udamy się na nocleg na kempingu w miejscowości Vodice.
4. DZIEŃ
Vodice – Szybenik / 63 km / 1060 metrów przewyższeń

Kolejny nasz dzień, rozpoczniemy go podjazdem w kierunku Skradin, gdzie udamy się na zwiedzanie Parku Narodowego Rzeki Krka. Po kilku godzinach ruszymy w dalszą drogę i wrócimy nad wybrzeże. Odwiedzimy Śibenik – ze starówką wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
5. DZIEŃ
Szybenik – Trogir / 65 km / 500 metrów przewyższeń

Tego dnia będzie bardzo spokojna jazda, aby mieć czas na zwiedzanie, odpoczynek, opalanie i regenerację po kilku dniach jazdy. W Trogirze spędzimy chwil kilka, aby poczuć klimat i urok miasteczka, które swoim pięknem zasługuje na uwagę.
6. DZIEŃ 
Trogir – Makarska / 96 km / 860 metrów przewyższeń

W dniu szóstym podkręcimy trochę tempo i pokonamy tego dnia blisko 100 km. Dystans robi nam się taki długi, ponieważ zjeżdżamy do Splitu – miasta,które zasługuje na naszą uwagę ze względu na piękny Pałac Doklecjana z IV w. Dalej odwiedzimy Omiś, Baśka Voda i na nocleg udamy się do Makarski.
7. DZIEŃ
Makarska – Medjugorie / 73 km / 1010 metrów przewyższeń

Tego dnia wyruszymy w drogę ku interiorze Bośni i Hercegowiny. Na jeden dzień opuścimy granicę Chorwacji i udamy się w kierunku Medjugorie, gdzie spędzimy noc, pojeździmy po górzystym terenie i spędzimy czas w tym znanym miejscu. Na ten odcinek trasy już o poranku trzeba się wyposażyć w zapas wody do picia, ponieważ na trasie nie ma zbyt wielu sklepów. Aby wjechać na teren BiH wystarczy nam dowód osobisty, nie musimy brać ze sobą paszportów.
8. DZIEŃ 
Medjugorie – Ston / 86 km / 780 metrów przewyższeń

Wrócimy tego dnia do Chorwacji, udamy się w kierunku Neum, aby potem odbić w kierunku Dubrovnika. Jednak tego dnia zatrzymamy się kilkadziesiąt kilometrów wcześniej na nocleg w Ston, pięknej nadmorskiej miejscowości.
9. DZIEŃ
Ston – Dubrovnik / 63 km / 1280 metrów przewyższeń

To ostatni dzień naszej jazdy. Do pokonania zostanie trochę ponad pięćdziesiąt kilometrów. W godzinach popołudniowych dotrzemy do najpiękniejszego miasta świata – taka jest nasza opinia. Spędzimy tam popołudnie, wieczór i noc. To będzie święto naszej wyprawy.
10. DZIEŃ
Wyjazd w kierunku Polski

W godzinach popołudniowych wyruszymy w drogę powrotną do Polski.
11. DZIEŃ
W godzinach południowych przyjazd do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA:
zakwaterowanie – noclegi noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach lub hotelach
śniadania i obiadokolacje noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach lub hotelach
noclegi pod namiotami / camping
transport mibusem/ busem lub autokarem uczestników oraz roweru możliwy start z innego miejsca w Polsce w przypadku zebrania się odpowiedniej liczby uczestników do Chorwacji i z powrotem, przewodnik rowerowy, który pilotuje całą trasę, służy pomocą techniczną i zapleczem sprzętowym, sprawuje opiekę nad uczestnikami, ubezpieczenie KL, NNW, KR, BP. Dostęp do sprzętu kuchennego z możliwością przygotowania sobie posiłków.

DODATKOWO PŁATNE:
Wyżywienia, ew. biletów wstępu do zwiedzanych miejsc

Bilety wstępu do miejsc zwiedzanych i wód termalnych – ok. 60 EUR, rejsu promem z rowerem Split – wyspa Brač – Split – ok. 20 EUR / os.
zwiedzanie Parku Narodowego Jezior Plitwickich – ok. 23 EUR / os.
całodniowa wycieczka na archipelag Wysp Kornati – ok. 50 EUR / os.
wypożyczenie roweru – ok. 350 zł / czas całej wycieczki
Dopłata do pokoju jednoosobowego w Hotelu *** 250 zł za każdy dzień wycieczki

Wycieczka Rowerowa Chorwacja Medjugorie

Wycieczka Rowerowa Chorwacja Medjugorie

Medjugorie Wycieczka rowerowa

Cena

Campingi/namioty
2390
 
Pensjonaty/hotele
3370

Wycieczka Rowerowa Chorwacja Medjugorie

Medjugorie Wycieczka rowerowa

Jaki rower i jak go przygotować?
Trasę wycieczki po Chorwacji można pokonać na rowerze: górskim, trekkingowym, krosowym. Trasa poprowadzona jest drogami ubitymi, asfaltowymi. Nie ma bezdroży. Szerokość opon nie większa niż 2.0 cala.

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy lub zaopatrz się w mały plecak, żeby spakować rzeczy na dzień podróży.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia. Krem z dużym filtrem. Strój kąpielowy, śpiwór, karimatę, namiot (jeśli nie masz, napisz do nas, możemy Ci pożyczyć), małego jaśka, zestaw naczyń na kamping (0,5 l garnuszek, nóż, sztućce, talerzyk, miseczkę, ścierkę etc)

Jak się spakować?
Podczas wycieczki towarzyszy Wam samochód minibus  zabezpieczający. Jeśli chodzi o spakowanie swoich rzeczy to polecamy torbę podróżną lub plecak. Podczas jazdy na rowerze bagaże wiezie samochód. Ty musisz zabrać małą sakwę, żeby spakować rzeczy na dzień podróży lub mały plecak. Musisz sobie zabrać śpiwór, karimatę, namiot. W związku z ograniczoną pojemnością busa, Twój bagaż nie może przekroczyć 15 kg plus namiot i rower.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Podjazdów jest sporo. Jeździcie na tej wycieczce rowerowej 7 dni. Całkowity dystans to ok. 520 km a suma przewyższeń jest na poziomie 5730 metrów. Ale nawet jeśli nie będziesz już dawać rady na podjazdach, możesz poprowadzić rower. Poczekamy. Będziesz chciał odpocząć, to wsiądziesz do busa. Warto spróbować, bo trasa wzdłuż Dalmacji jest jedną z najpiękniejszych. Jednak pamiętaj, że trasa przejazdu jest wymagająca i górzysta. Mogą boleć nogi, tyłek i mięśnie. Najkrótszy dzień to 63 km a najdłuższy to 96 km. Na wyprawę można pojechać każdym rowerem. Górskim, trekkingowym, crossowym. Najważniejsze żeby był sprawny technicznie.  Zalecamy opony o szerokości 1.7 – 2.0 cala. Pamiętaj, że ja nie jeżdżąc z Tobą wcześniej na rowerze, nie jest w stanie w sposób obiektywny odpowiedzieć na pytanie czy ta wyprawa jest dla Ciebie trudna, czy łatwa. Dlatego jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 70-100 km dziennie.

Jak przygotować rower do spakowania?
Rowery przewozimy w przyczepce. Prosimy o odkręcenie z roweru takich elementów jak: błotniki, pedała, oświetlenie, licznik, mapownik, wszelkiego rodzaju elementy, które mogą się uszkodzić podczas transportu. W przypadku ich pozostawienie, nie odpowiadamy za uszkodzenia roweru oraz tych urządzeń.

Jak dojedziemy na miejsce, skąd rusza bus?
Podczas tej wyprawy jedziemy z Polski do Zadaru mibusem z przyczepką, do której schowamy rowery. Nasze miejsce startu to Elbląg/Olsztyn/Trójmiasto. Jeśli uzbiera się wystarczająca liczba chętnych osób, to uruchomimy połączenie z innych miast w Polsce. Taka opcja jest dodatkowo płatna i na zapytanie.

MIEJSCE STARTU WYCIECZKI

   Elbląg/Olsztyn/Trójmiasto – w cenie wyjazdu

Kraków , Katowice ,Poznań , Wrocław , Opole ,Kielce , Łódź , Warszawa*

* możliwy jest start wyprawy z tych miast pod warunkiem uzbierania się min. 3-4 osób na danej trasie. Usługa jest dodatkowo płatna w zależności od miejsca i liczby osób. Szacunkowy koszt to 150 – 250 zł / os. Więcej szczegółów będzie znane bliżej wycieczki, jak będą znane miejsca zamieszkania uczestników wyjazdu.

Trasa wycieczki?
Startujmy z Zadaru i dalej jedziemy w kierunku: Pakostane, Skradin, Szybenik, Trogir, Split, Makarska, Medjugorie, Ston, Dubrovnik

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Podczas wyprawy będziemy jeździć drogami asfaltowymi, ubitymi, trasa prowadzi drogami publicznymi.

Gdzie śpimy?
Nocujemy w różnych miejscach. Codziennie w innej miejscowości. Głównie na kempingach pod namiotami, w paru miejscach śpimy w pensjonatach, na kwaterach prywatnych.

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie, my zabieramy ze sobą sprzęt do gotowania, z którego w przypadku noclegu na kempingach będziemy korzystać. Zakupy będziemy robić wspólnie tak, aby wyszło jak najtaniej.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Chorwacja jest w UE. Warto mieć ze sobą kartę EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Każdy uczestnik naszych wypraw jest objęty ubezpieczeniem w TU Europa S.A. W przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje ono KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro w przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 5.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), śpiwór, namiot, oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd swobodnie powinno wystarczyć 200 euro kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym. Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wycieczki nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.

– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie ąca płaskimi ścieżkami wzdłuż wybrzeża, choć zdarzają się niedługie podjazdy. Etapy nie przekraczają 50 km. Ci dla których wyda się to zbyt łatwe będą mieli okazję na wypady w głąb półwyspu, gdzie znajdą wiele trudnych górskich ścieżek rowerowych. Tak więc na tej wycieczce każdy znajdzie coś dla siebie.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Wycieczka Rowerowa Chorwacja Medjugorie

Medjugorie Wycieczka rowerowa

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.