WYCIECZKA SAMOLOTOWA EDYNBURG

/WYCIECZKA SAMOLOTOWA EDYNBURG
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

WYCIECZKA SAMOLOTOWA EDYNBURG

2020-06-25T13:49:34+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Wielka Brytania
Transport: Samolot
Ilość dni: 4 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

1. DZIEŃ
Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Edynburga. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. Jeśli pozwolą na to godziny przelotów, w pierwszym i ostatnim dniu będzie realizowany program zwiedzania.
2-3. DZIEŃ
Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Edynburga – w programie m.in.:
Wulkaniczne Wzgórze Zamkowe, z którego roztacza się piękny widok na stare miasto i Zamek Edynburski – jedna z najstarszych i najpotężniejszych fortec na terenie Wielkiej Brytanii i niekwestionowany symbol całej Szkocji. Zwiedzanie Zamku – w programie m.in. królewskie komnaty, sala, w której wystawione są szkockie insygnia koronne oraz Kamień Przeznaczenia; Kaplica Małgorzaty; zamkowe podziemia i mury obronne.  Spacer Royal Mile – głównym traktem edynburskiej starówki, wzdłuż którego wyrastają wysokie na kilka pięter kamienice, Katedra św. Idziego z Kaplicą Ostu. Przejście przez Victoria Street, gdzie w zabudowie doskonale widać kolejne etapy budowy miasta na Grassmarket – dawne miejsce publicznych egzekucji, dziś urokliwy placyk otoczony zabytkowymi budynkami. Holyrood Palace – oficjalna siedziba brytyjskich władców (zwiedzanie z zewnątrz) i nowoczesny, kontrowersyjny budynek szkockiego Parlamentu . Niewielki pomnik Greyfriers Bobby’ego, najwierniejszego psa świata, który po śmierci swojego pana czuwał przy jego grobie przez kolejne 14 lat. Britannia – ukochany jacht Jej Królewskiej Mości, zacumowany w dzielnicy Leith. Spacer przez Princess Street, pomnik Scotta i wejście na punkt widokowy, z którego roztacza się fantastyczna panorama miasta, park z Pomnikiem Misia Wojtka, który służył w Armii Andersa w stopniu kaprala i walczył pod Monte Cassino. Poświęcone bohaterom wojen napoleońskich wzgórze Calton Hill . Wycieczka do wsi Roslin, gdzie znajduje się słynna Kaplica Rosslyn, nazywana Biblią w kamieniu, w której według legendy swoje skarby i tajemnice mieli ukryć templariusze i masoni. Dla chętnych wizyta w Whisky Heritage Centre – zwiedzanie oraz degustacja (ok. 14-24 £, w zależności od wybranej opcji) oraz wyjście do typowego szkockiego pubu (cena piwa to ok. 4 £/pintę). W czasie zwiedzania będzie możliwość spróbowania specjałów szkockiej kuchni, np. haggisu – tradycyjnego przysmaku z owczych podrobów, o którym Szkoci piszą wiersze i który ma swoje własne święto (ok. 10 £); fish&chips, które w Edynburgu podaje się z puree z zielonego groszku (ok. 12-15 £); szkockiego deseru cranachan na bazie bitej śmietany, płatków owsianych i owoców (ok. 5 £) czy kanapek z wieprzowiną w Oink – ulubionym barze mieszkańców Edynburga (ok. 3-7 £). W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek (średnia cena obiadokolacji w restauracji w Edynburgu to ok. 15 £). Wieczorami powrót do hotelu i nocleg.
4. DZIEŃ 
Po śniadaniu wykwaterowanie, transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

UWAGI :Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane. Pilot nie oprowadza grupy po wnętrzach muzeów (zwiedzanie muzeów z przewodnikiem lokalnym). Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w kraju lub w Edynburgu po przylocie. W pojedynczych przypadkach transfer lotniskowy może być realizowany jedynie pod opieką lokalnego kierowcy. Transfery lotniskowe realizowane są busem/autokarem, przejazdy podczas zwiedzania odbywają się komunikacją miejską. W przypadku wylotu we wczesnych godzinach porannych, zamiast śniadania mogą zostać przygotowane pakiety śniadaniowe.  Dokumenty podróży będą do odbioru na lotnisku (u pilota lub przedstawiciela naszego biura) lub zostaną wysłane wcześniej drogą mailową – w takiej sytuacji Klienci lecą sami, na podstawie kart pokładowych lub biletów. Na tydzień przed wylotem zostanie wysłane potwierdzenie ze wszystkimi informacjami dotyczącymi zbiórki i przekazania dokumentów

ŚWIADCZENIA: Przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi). Bagaż podręczny Transfer lotnisko – hotel – lotnisko. 3 noclegi w hotelu lub pensjonacie 3*. Pokoje 2-osobowe z łazienkami. 3 śniadania. Opieka pilota. Ubezpieczenie podstawowe(KL do 10.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP i bagaż do 1.000 zł)

DODATKOWO PŁATNE : Orientacyjny koszt realizacji programu zwiedzania to ok. 90-110 £ (w zależności od wielkości grupy) – kwota ta obejmuje przejazdy komunikacją miejską podczas realizacji programu, wjazd na punkt widokowy, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji (Zamek, Britannia, Kaplica Rosslyn) oraz lokalnych przewodników. Opcje dla chętnych (wizyta w Whisky Heritage Centre) są dodatkowo płatne.Cena NIE zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty do dużej walizki. Dopłata do pokoju 1-osobowego +600 zł (nie ma możliwości dokwaterowania). Zniżka dla trzeciej osoby w pokoju -100 zł. Gwarancja niezmienności ceny +50 zł

BAGAŻ :Cena naszych weekendów zawiera jedynie bagaż podręczny, którego wymiar i wagę określa linia lotnicza operująca na danej trasie. Przypominamy, że w bagażu podręcznym nie mogą znajdować się płyny ani żele czy fluidy w opakowaniach większych niż 100 ml oraz ostre narzędzia (noże, metalowe pilniczki do paznokci, nożyczki, itp.). Istnieje możliwość wykupienia bagażu głównego – ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki – po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe.

UBEZPIECZENIE:Podczas naszej wycieczki Uczestnicy są objęci podstawowym ubezpieczeniem. Pakiet podstawowy zawiera ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL do 10.000 €), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW do 15.000 zł), bagażu (do 1.000 zł), a także ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych (CHP).
Istnieje również możliwość skorzystania z opcji dodatkowego ubezpieczenia:

Ubezpieczenie PLUS – rozszerzenie pakietu podstawowego. Pakiet PLUS zawiera ubezpieczenie KL do 20.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP oraz bagażu do 1.000 zł – dopłata +20 zł

Ubezpieczenie MAX – rozszerzenie pakietu podstawowego. Pakiet MAX zawiera ubezpieczenie KL do 30.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP oraz bagażu do 2.000 zł – dopłata +60 zł

Ubezpieczenie KR – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki – dopłata +3% wartości wycieczki

Ubezpieczenie KRCHP – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki dla osób przewlekle chorych – dopłata +6% wartości wycieczki

WYLOTY: Kraków, Gdańsk ,Poznań

 
 
 

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.