Sztum – Malbork – Kwidzyn – Elbląg – Ostróda – Grunwald – Olsztynek – Olsztyn – Lidzbark Warmiński – Święta Lipka – Kętrzyn – Gierłoż – Ryn – Mrągowo

/Sztum – Malbork – Kwidzyn – Elbląg – Ostróda – Grunwald – Olsztynek – Olsztyn – Lidzbark Warmiński – Święta Lipka – Kętrzyn – Gierłoż – Ryn – Mrągowo
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Sztum – Malbork – Kwidzyn – Elbląg – Ostróda – Grunwald – Olsztynek – Olsztyn – Lidzbark Warmiński – Święta Lipka – Kętrzyn – Gierłoż – Ryn – Mrągowo

2019-03-27T10:38:36+00:00
Ilość dni: 4 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wycieczka Sztum – Malbork – Kwidzyn – Elbląg – Ostróda – Grunwald – Olsztynek – Olsztyn – Lidzbark Warmiński – Święta Lipka – Kętrzyn – Gierłoż – Ryn – Mrągowo

Sprawdź nasza ofertę. Wycieczka Sztum i okolice.

Północna Polska obfituje w zabytki gotyckiej architektury obronnej, wśród których należy wymienić zamek w Malborku, największy z zamków krzyżackich. Obecnie w większości obiektów znajdują się ekspozycje muzealne, w wielu z nich odbywają się turnieje i pokazy walk rycerskich
oraz inne imprezy historyczne. W niektórych obiektach urządzono hotele i restauracje (Malbork, Lidzbark Warmiński, Ryn).

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki  przyjazd do Malborka , zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Malborku, zakwaterowanie, obiad, wycieczka do zamków w
Sztumie i Kwidzynie, po drodze śluza w Białej Górze oddzielającą Nogat od Wisły, powrót do Malborka na kolację i nocleg.
2. DZIEŃ

Śniadanie, przejazd do Elbląga i zwiedzanie z przewodnikiem
Brama Targowa – to jeden z najważniejszych zabytków miasta. Została zbudowana w XIV wieku jako element miejskiego systemu fortyfikacji. W lipcu 2006 roku, po modernizacji współfinansowanej przez Unię Europejską, została po raz pierwszy w latach powojennych udostępniona elblążanom i turystom. Brama ta jest dla elblążan szczególnym i ulubionym zabytkiem. Stała się symbolem obrony miasta przed najazdem krzyżaków. Z Bramą Targową wiąże się najbardziej znana legenda o  bohaterskim Piekarczyku, któremu we wrześniu 2006 roku elblążanie postawili pomnik. Dziś elblążanie i odwiedzający miasto goście wierzą, że potarcie noska sympatycznego chłopca z brązu przyniesie szczęście.
Starówka Elbląska – z historycznym układem urbanistycznym, podzamczem, zespołem klasztornym i szpitalnym, z charakterystyczną dla Elbląga Ścieżką Kościelną, z zespołem zrekonstruowanych kamieniczek; to jest miejsce, które powinien odwiedzić każdy turysta. W wyniku działań wojennych II wojny światowej Stare Miasto, które urodą nie ustępowało Starówce Gdańskiej, zostało zniszczone w 65 procentach. Od kilkunastu lat prowadzona jest rekonstrukcja Starówki. Kamieniczki, które powstają nawiązują do dawnego stylu. Teren Starego Miasta to eldorado dla badaczy przeszłości, największy poligon architektoniczny w Europie. Wydobyte przez archeologów przedmioty lub ich fragmenty trafiają do elbląskiego muzeum. Na Starym Mieście na turystów czekają liczne kawiarenki, puby i pizzerie.
Muzeum Elbląskie – mieści się w budynku dawnego Elbląskiego Gimnazjum. Na jego dziedzińcu znajduje się kolumna gotycka, jedyna pozostałość po zamku krzyżackim, zburzonym przez elblążan w 1454 roku. W muzeum można prześledzić dzieje Elbląga, obejrzeć liczne przedmioty związane z codziennym życiem byłych mieszkańców, a pochodzące z wykopalisk prowadzonych na Starówce oraz w miejscu legendarnej osady Truso, a także militaria, starodruki, meble i numizmaty.
Galeria El – Centrum sztuki współczesnej, mieszczące się w podominikańskim XIII-wiecznym kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny. Zachowały się tutaj płyty nagrobne z epitafiami, które przypominają o zasługach dla miasta przedstawicieli z rodów szlacheckich i kupieckich, patrycjuszy miejskich, osób duchownych. Galeria EL znana jest z ciekawych inicjatyw. Rozsławiło ją pierwsze w świecie Biennale Form Przestrzennych w 1965 r. Długa lista twórców o światowej sławie dodatkowo stanowi o jej renomie.
Katedra św. Mikołaja w Elblągu – początki kościoła sięgają połowy XIII wieku. Stanął on w centralnym punkcie Starego Miasta, na przełomie wieków był wielokrotnie przebudowywany.    Z chwilą utworzenia Diecezji Elbląskiej został katedrą. Do jej najcenniejszych zbiorów należą: gotycka chrzcielnica z brązu z 1387 r. wykonana przez mistrza Bernhausera, drewniane figury apostołów, wielka gotycka rzeźba św. Mikołaja, ołtarz Trzech Króli.
Elbląg to miasto koncertów, festiwali muzycznych (Czy to jest kochanie, Elbląskie Noce Teatru i Poezji, koncerty Elbląskiej Orkiestry Kameralnej), turniejów tańca towarzyskiego (Baltic Cup, Mistrzostwa Polski Formacji Standardowych 1999 i 2009, Mistrzostwa Świata Formacji Standardowych 1999 i 2010), wydarzeń sportowych oraz ze Święta Chleba organizowanego cyklicznie od 2006 roku przed Bramą Targową.
Okolice Elbląga to typowa mieszanka z jednej strony Wysoczyzna Elbląska, z drugiej Żuławy Wiślane, depresja – Raczki Elbląskie najniższy punkt Polski 1,8 m p.p.m., po drodze do Ostródy – pochylnie i Muzeum Kanału Elbląskiego w Buczyńcu, w Ostródzie przewidziane jest zwiedzanie zamku krzyżackiego, następnie w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku projekcja filmu i oglądanie przebiegu bitwy na makiecie, kolejnym miejscem jest Park Etnograficzny w Olsztynku, obiadokolacja i nocleg.
3. DZIEŃ
śniadanie i zwiedzanie Olsztyna (zamek kapituły warmińskiej, stare miasto, planetarium), przejazd do Lidzbarka Warmińskiego – zamek jako historyczna   rezydencja biskupów warmińskich, a następnie przejazd  do Świętej Lipki – Sanktuarium Maryjne (perła baroku), przyjazd do Kętrzyna, obiadokolacja, nocleg.
4. DZIEŃ

śniadanie, zwiedzanie zamku i muzeum w Kętrzynie, przejazd do Gierłoży – „Wilczy Szaniec” – kwatera główna Hitlera, w Rynie – zwiedzanie zamku krzyżackiego, obiad w Mrągowie wyjazd do miejsca zbiórki .
ŚWIADCZENIA :

– transport autokarem klimatyzacja, dvd,cafe bar, wc lub bus
– zakwaterowanie w hotelu, pokoje 2,3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym
– wyżywienie wg programu
– pilot
– przewodnik
– ognisko
– ubezpieczenie NNW 5.000 zł
DODATKOWO PŁATNE :

– bilety wstępu
DODATKOWO PROPONUJEMY:

– zabawa przy muzyce mechanicznej połączona z biesiadą grillową 85 zł / osoba

UWAGA !
Cena uzależniona jest od ilości uczestników oraz terminu realizacji

Wycieczka Sztum – Malbork – Kwidzyn – Elbląg – Ostróda – Grunwald – Olsztynek – Olsztyn – Lidzbark Warmiński – Święta Lipka – Kętrzyn – Gierłoż – Ryn – Mrągowo

Wycieczka Sztum,

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.