Warszawa

logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Warszawa

2021-01-22T11:48:50+00:00
Kategoria: Wycieczki krajowe, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 3 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki (godzina wyjazdu do uzgodnienia). Przyjazd do stolicy Polski – Warszawy. Zwiedzanie rozpoczniemy od Muzeum Historii Żydów Polskich, które znajduje się w Śródmieściu Warszawy, na Muranowie dokumentujące wielowiekową historię Żydów w Polsce. Muzeum mieści się w gmachu wzniesionym w latach 2009–2013 według projektu Zespołu fińskich architektów. We wrześniu 2014 Muzeum dodało do swojej nazwy słowo „Polin” („Polska” w języku hebrajskim) nie koncentruje swego przekazu na II wojnie światowej i Holokauście, ale opisuje wkład Żydów w rozwój polskiej kultury, nauki i gospodarki. Następnie Muzeum Powstania Warszawskiego – to hołd mieszkańców Warszawy, dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę w 1944 roku. Muzeum, mieszczące się w budynku dawnej elektrowni tramwajowej, zostało otwarte w 60. rocznicę wybuchu walk o Warszawę i jest jednym z najbardziej zwiedzanych obiektów muzealnych w stolicy. Muzeum chce oddać klimat tamtego czasu, odtworzyć atmosferę powstańczej Warszawy, pokazać nie tylko militarne dzieje 63 dni walk, ale także życie codzienne ludności cywilnej. Obiad w porze kolacji. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki. Zwiedzanie Zamku Królewskiego, do którego wejdziemy. Zbudowany w XIV wieku, jako rezydencja książąt mazowieckich. Z chwilą przeniesienia rezydencji przez Zygmunta III z Krakowa, stał się siedzibą króla oraz władz ustawodawczych – Sejmu, w 1791 roku uchwalono tutaj pierwszą w Europie konstytucję – Konstytucję 3-go Maja. Kolumna Zygmunta III Wazy – najstarszy i najwyższy świecki pomnik w Warszawie wzniesiony w 1644 roku. Zwiedzimy Rynek Starego Miasta, założony na przełomie XIII i XIV wieku. Jeden z najbardziej malowniczych zakątków miasta, który był niegdyś głównym placem Warszawy – legenda o warszawskiej Syrence. Zobaczymy pomnik naszego najsłynniejszego poety epoki Romantyzmu – Adama Mickiewicza – dłuta Cypriana Godebskiego. Na trasie zwiedzania Pałac Prezydencki, ciekawa historia jego mieszkańców na przestrzeni wieków. Zatrzymamy się na chwilę przy najsłynniejszym w Warszawie hotelu Bristol, jednym z najbardziej luksusowych hoteli Warszawy, gdzie z balkonu śpiewał Jan Kiepura. Dalej Grób Nieznanego Żołnierza. Następnie przejazd do Zespołu Pałacowo – Ogrodowego w Łazienkach, który jest najpiękniejszym układem przestrzennym Warszawy i jednym z najpiękniejszych w Europie. Zobaczymy letnią rezydencja ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego m. in.: Pałac na Wyspie, Wielką Oficyna, Pałac Myślewicki, Teatr na Wyspie, Stara Pomarańczarnia, pomnik Fryderyka Chopina. Przejazd na Stadion Narodowy w Warszawie, od lipca 2015 pod nazwą PGE Narodowy – wielofunkcyjny stadion sportowy, znajdujący się przy al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1. Został wybudowany w latach 2008-2011 w niecce byłego Stadionu Dziesięciolecia przed piłkarskimi Mistrzostwami Europy 2012. Został oficjalnie otwarty 29 stycznia 2012. Posiada 4. (najwyższą) kategorię w klasyfikacji UEFA. Obiad w porze kolacji. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki. Wilanów – Letnia rezydencja króla Jana III Sobieskiego a potem Augusta II Mocnego oraz najznakomitszych rodów magnackich – Sieniawskich, Czartoryskich, Lubomirskich i Potockich. Zwiedzimy dwupoziomowy ogród, łączący w harmonijną całość zróżnicowany stylowo części (ogród barokowy, romantyczny Park angielsko-chiński, krajobrazowy park angielski, ogród neorenesansowy). Park zdobią także liczne rzeźby, fontanny i mała architektura parkowa. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelu 2* w pok. 2 os, wyżywienie wg oferty, pilot, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Warszawa – fot. jackmac34, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-966153/


 

 

 


Wycieczka Warszawa Białystok, Wycieczka Warszawa Bydgoszcz, Wycieczka Warszawa Elbląg, Wycieczka Warszawa Gdańsk, Wycieczka Warszawa Katowice, Wycieczka Warszawa Kielce, Wycieczka Warszawa Lublin, Wycieczka Warszawa Łódź, Wycieczka Warszawa Olsztyn, Wycieczka Warszawa Poznań, Wycieczka Warszawa Rzeszów, Wycieczka Warszawa Szczecin

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.