WIEDEŃ – BRATYSŁAWA – BUDAPESZT- ZAKOPANE – CZĘSTOCHOWA

/WIEDEŃ – BRATYSŁAWA – BUDAPESZT- ZAKOPANE – CZĘSTOCHOWA
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

WIEDEŃ – BRATYSŁAWA – BUDAPESZT- ZAKOPANE – CZĘSTOCHOWA

2019-03-20T15:38:09+00:00
Ilość dni: 6 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

WYCIECZKA WIEDEŃ – BRATYSŁAWA- BUDAPESZT- ZAKOPANE –  CZĘSTOCHOWA

Wycieczka Bratysława – Wycieczka Wiedeń – Wycieczka Budapeszt – Wycieczka Zakopane – Wycieczka Częstochowa

1. DZIEŃ
Pieniężno, Braniewo, Elbląg, Prabuty, wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach rannych ,na trasie przejazdu planowane postoje. Przyjazd do Bratysławy, zwiedzanie miasta. Zobaczymy Nowy Most – most nad Dunajem z charakterystycznym pylonem położonym na wysokości ponad 84 metrów zwanym „latającym spodkiem”. Stare Miasto – zwiedzimy gotycką Katedrę Św. Marcina miejsce koronacji królów węgierskich wraz z krypą, dzielnica żydowska , dalej zobaczymy fragment murów obronnych, wzgórze zamkowe z Zamkiem Bratysławskim z XIV – XV w. z którego roztacza się przepiękna panorama. Brama Michalska przez którą przejdziemy na staromiejski rynek. Rynek z fontanną, gdzie umieszczony został legendarny obrońca praw mieszczan – rycerz Roland, Stary Ratusz z wieżą na ,której zamontowany jest kurant i o pełnych godzinach wygrywa melodie, Słowacki Teatr Narodowy. Zakwaterowanie w hotelu w Bratysławie. Obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ

Śniadanie / stół szwedzki / Wycieczka Wiedeń, przejazd wzdłuż rzeki Dunaj, gdzie zobaczymy mi.in Budynki ONZ, charakterystyczną wyróżniającą się na tle miasta spalarnie pomalowaną przez Hunderwassera. Następnie Wzgórze Kahlenberg jedno z najbardziej ważnych miejsc dla Polaków  wejście do kościoła Św. Józefa z kaplicą Jana III Sobieskiego, podziwianie panoramy miasta z tarasu widokowego, czas wolny. Przejazd najbardziej znaną obwodnicą starego miasta RING o długości 5,2 km wzdłuż której znajdują się najważniejsze obiekty Wiednia. Na trasie przejazdu zobaczymy: Urania, Uniwersytet, park miejski z pomnikiem Straussa, liczne luksusowe hotele, Operę, pomnik Goethego, pomnik Mozarta w ogrodach Pałacu Zimowego Hofburg, muzeum Historii Sztuki, pomnik cesarzowej Marii Teresy, muzeum Historii Naturalnej, Parlament, Ratusz, kościół wotywny, dawne koszary wojskowe. Spacer zaczniemy na placu szwedzkim z którego udamy się na piesze zwiedzanie ścisłego centrum miasta, gdzie zobaczymy: jedną z najstarszych kawiarni wiedeńskich, zwiedzimy przepiekaną cerkiew greckokatolicką z unikalnym ikonostasem, dom Mozarta, wejście na dziedziniec, gdzie zwiedzimy kościół św. Elżbiety siedziba zakonu Krzyżaków, najbardziej charakterystyczna sakralna  budowla Starego Miasta – Katedra Św. Szczepana, czas wolny na tradycyjną kawę po wiedeńsku, tort zachera, wiedeńskie specjały. Dalsze zwiedzanie miasta, pomnik cesarza Józefa, przejście w stronę dużego kompleksu pałacowego – Hofburg, gdzie w stajniach „ apartamentach” zobaczymy słynne konie lipiańskie, wspaniałe budowle, kościół Minorytów, przejście przez Volksgarten jednym z najpiękniejszych ogrodów różanych w centrum Wiednia z uroczym pomnikiem cesarzowej Elżbiety, żony cesarza Franciszka Józefa, zwanej pieszczotliwie Sissi, zobaczmy świątynię Tezeusza, która jest repliką świątyni zbudowanej w starożytności w Grecji. Zobaczymy jedną z najładniejszych budowli Starego Miasta – Parlament, spacer zakończymy w cesarskich ogrodach podziwiając pomnik Mozarta. W drodze powrotnej  zobaczymy Dom Hundertwassera – jedno z najsłynniejszych dzieł tego architekta, powrót na obiad w porze kolacji, nocleg. Możliwość zorganizowania degustacji wina połączonej z zabawą przy muzyce mechanicznej – płatne dodatkowo 29 zł/os
3. DZIEŃ

Śniadanie / stół szwedzki /,Wycieczka Wiedeń – dalsze zwiedzanie. Przepiękny kompleks pałacowo – parkowy Schonbrunn do którego wejdziemy. Najsłynniejsza letnia rezydencja Habsburgów: sale cesarskie i ogrody – fontanna Neptuna, Glorietta, ogród różany. Park miejski ze słynnym pomnikiem Straussa, spacer po Parku Miejskim, gdzie zobaczymy Centrum kongresowo-rozrywkowe Kursalon, dalej zobaczymy Belweder – barokowy pałac księcia Eugeniusza Sabaudzkiego. Wybudował go architekt Johann Lucas von Hildebrandt. Składa się z dwóch budynków rozdzielonych ogrodem w stylu francuskim ozdobionym szeregiem posągów sfinksów. Przejazd do Parku Rozrywki Prater, który należy do największych atrakcji turystycznych Wiednia. Jest to jeden z najbardziej znanych parków rozrywki w Europie, gdzie znajdziemy ponad 250 atrakcji, korzystanie wg własnego wyboru- płatne dodatkowo. Czas wolny na tradycyjną kawę oraz ….Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ

Śniadanie / stół szwedzki /, zwiedzanie Budapesztu rozpoczniemy od Góry Gellerta wznoszącą się 130 metrów nad płynącym poniżej Dunajem. Na wzgórzu zobaczymy Cytadelę wzniesioną przez Habsburgów w celu poskromienia nieposłusznych mieszkańców Pesztu oraz Statuę Wolności. Następnie zobaczymy Zamek Królewski, który przez 700 lat był siedzibą węgierskich królów. Przejdziemy obok  Kościoła Macieja – miejsca koronacji i ślubów królewskich. Świątynia była wielokrotnie niszczona, lecz pod koniec XIX wieku odbudowano ją w stylu neogotyckim. Następnie z Baszty Rybackiej, budowli z siedmioma neoromańskimi wieżami, będziemy mogli podziwiać panoramę miasta,  zwiedzanie Pesztu – części nizinnej stolicy Węgier. Spacer przez miasto, zobaczymy charakterystyczny budynek Parlamentu, przejście przez park, liczne pomniki, zabudowa miejska, kamienice, Bazylikę św. Stefana ( wewnątrz ) w której przechowywana jest najważniejsza relikwia kraju – prawica pierwszego króla Węgier. Rejs statkiem po Dunaju połączony z obiadem w porze kolacji / bufet  / – płatny dodatkowo 25 Euro/ osoba. Nocleg w Budapeszcie.
5. DZIEŃ

Śniadanie / stół szwedzki /,przyjazd do Zakopanego, spacer po słynnym deptaku Krupówki, możliwość zakupów regionalnych produktów. Zakwaterowanie w Pensjonacie o wysokim standardzie, obiad w porze kolacji, nocleg. Możliwość zorganizowania biesiady przy kapeli góralskiej+ przekąski +… w cenie od 49 zł/ os.
6. DZIEŃ

Śniadanie / stół szwedzki /. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd do Częstochowy na Jasną Górę, indywidualne. krótkie zwiedzane Jasnej Góry. Klasztor na Jasnej Górze to najpopularniejszy ośrodek  pielgrzymkowy w Polsce a jednocześnie najważniejsze miejsce kultu Maryi w kraju. Obiad na trasie przejazdu. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA :
– autokar , klimatyzacja, dvd, w-c, cafe – bar , bus lub minibus
/ na czas przejazdu kawa, herbata gratis /
– zakwaterowanie w hotelu 2/3* pok. 2
– wyżywienie wg programu
– pilot, lokalny  przewodnik
– ubezpieczenie KL 10.000 euro i NNW 10.000 zł

DODATKOWO PŁATNE :
– opłaty rezerwacyjne, bilety wstępu 25 euro / os

 Wycieczka Bratysława – Wycieczka Wiedeń – Wycieczka Budapeszt – Wycieczka Zakopane – Wycieczka Częstochowa

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.