ZAKOLE DUNAJU – BUDAPESZT – BALATON – EGER – CZĘSTOCHOWA

/ZAKOLE DUNAJU – BUDAPESZT – BALATON – EGER – CZĘSTOCHOWA
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

ZAKOLE DUNAJU – BUDAPESZT – BALATON – EGER – CZĘSTOCHOWA

2019-03-06T15:38:23+00:00
Kategoria: Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Węgry
Transport: Autokar
Ilość dni: 6 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Zakole Dunaju, Budapeszt, Balaton, Eger, Częstochowa

Jeśli Świat jest kapeluszem dobrego Boga, to Węgry są bukiecikiem w tym kapeluszu – pisał węgierski poeta okresu romantyzmu Sándor Petőfi. Węgrzy uwierzyli słowom swojego wieszcza i do dziś są głęboko przekonani, że ich kraj jest najpiękniejszy na świecie, mający setki, jeśli nie tysiące niesamowitych miejsc godnych podziwu. W trakcie wycieczki część z nich zobaczymy i zwiedzimy .

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 7:00. Przyjazd na nocleg tranzytowy. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki. Wyjazd do Esztergomu, gdzie znajduje się jeden z najważniejszych symboli Węgier – największa świątynia na terenie Węgier, przepiękna bazylika, 5-ta co do wielkości na świecie, miejsce koronacji św. Stefana. Ma 118 m długości, 40 m szerokości, a jej kopuła wznosi się na wysokość 100 m. Budowano ją przez kilkadziesiąt lat w pierwszej połowie XIX wieku na miejscu XII – wiecznego kościoła św. Adalberta, zniszczonego przez Turków. Do ocalałej kaplicy Bakócza, po odparciu wojsk tureckich od Wiednia przybył nasz król Jan III Sobieski. W 1991 roku w bazylice modlił się Papież Jan Paweł II. Świątynię zdobili najwybitniejsi artyści i rzemieślnicy węgierscy, ale także malarze włoscy. W krypcie spoczywają węgierscy dostojnicy kościelni z Prymasem Tysiąclecia, czyli Józsefem Mindszentym zmarłym w 1975 roku, który aktywnie przeciwstawiał się komunistycznym rządom węgierskim, za co był kilkakrotnie więziony. Z góry, koło pomnika znakomicie widać esztergomską starówkę, Dunaj i pobliskie Szturowo. Następnie udamy się do Visegradu, współcześnie trudno uwierzyć, że mała miejscowość turystyczna była kiedyś stolicą Królestwa Węgier. W roku 1335 Zamek Wyszehradzki, ówczesna siedziba królów Węgier, stał się miejscem zjazdu Królów Polski, Czech i Węgier. Postanowili ściśle ze sobą współpracować, zarówno na polu polityki, jak i handlu. Dzięki temu, wiele pokoleń później, stali się inspiracją dla inicjatywy środkowoeuropejskiej. Czworokąt Wyszehradzki jest nieoficjalną nazwą czterech środkowoeuropejskich krajów postkomunistycznych, czyli Republiki Czech, Republiki Węgier, Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Słowackiej. Na początku grupa nazywana była Trójkątem Wyszehradzkim, czworokąt powstał w rezultacie podziału Czechosłowacji w 1993 roku. Wjazd na wzgórze malownicza drogą, krótki postój na tarasie widokowym z którego zobaczymy najładniejszy widok na Zakole Dunaju. Dalej Szentendre, co tłumaczy się jako Święty Andrzej, to miasteczko położone zaledwie 20 km od granic Budapesztu, w Zakolu Dunaju. Atmosferą przypomina nasz Kazimierz nad Wisłą, śliczne miasteczko zostało założone przez Serbów, którzy uciekając przed Turkami pod koniec XVII wieku, tutaj znaleźli azyl. Miasteczko objęli w swoje posiadanie artyści: tutaj mają swoje pracownie, tutaj malowali najwięksi węgierscy artyści. Domy miasteczka są czyste, kolorowe, a same miasteczko, pomimo najazdu w sezonie i weekendy tłumów turystów, ma niesamowity urok. Zobaczymy m.in. kościół św. Piotra i Pawła, dalej zwiedzimy Muzeum Marcepana, jego odwiedzenie gwarantuje naprawdę słodkie przeżycia, możliwość zakupu słodyczy. Spacer wzdłuż Dunaju, czas wolny. Przejazd na zakwaterowanie w Budapeszcie, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki, zwiedzanie Budapesztu rozpoczniemy od Góry Gellerta wznoszącą się 130 metrów nad płynącym poniżej Dunajem. Na wzgórzu zobaczymy Cytadelę wzniesioną przez Habsburgów w celu poskromienia nieposłusznych mieszkańców Pesztu oraz Statuę Wolności – dar Armii Czerwonej dla Węgrów. Następnie zobaczymy Zamek Królewski, który przez 700 lat był siedzibą węgierskich królów. Przejdziemy obok Kościoła Macieja – miejsca koronacji i ślubów królewskich. Świątynia była wielokrotnie niszczona, lecz pod koniec XIX wieku odbudowano ją w stylu neogotyckim. Następnie z Baszty Rybackiej, budowli z siedmioma neoromańskimi wieżami, będziemy mogli podziwiać panoramę miasta. Przejedziemy obok wyspy św. Małgorzaty uważanej za zielone płuca stolicy i stanowiącej jeden z najpiękniejszych budapeszteńskich parków. W trakcie zwiedzania obiad. Następnie zwiedzanie Pesztu – części nizinnej stolicy Węgier. Spacer przez miasto, zobaczymy charakterystyczny budynek Parlamentu, przejście przez park, liczne pomniki, zabudowa miejska, kamienice, zwiedzimy Bazylikę św. Stefana, w której przechowywana jest najważniejsza relikwia kraju – prawica pierwszego króla Węgier. Przejazd na Plac Millennium, który został wybudowany z okazji tysiąclecia państwa węgierskiego. Obok zobaczymy Zamek Vajdahunyad to w rzeczywistości zespół budynków historycznych, wzniesionych z pocz. XX w. i prezentujących najbardziej charakterystyczne style architektoniczne tzw. Wielkich Węgier. Wieczorny rejs statkiem po Dunaju połączony z obiadem (bufet) w porze kolacji oraz winem – dodatkowo płatny 30 euro / osoba, powrót do miejsca zakwaterowania, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki. Wyjazd nad Balaton – „Węgierskie Morze” całodniowy relaks i odpoczynek. Korzystanie z kąpieli wodnych oraz słonecznych. Obiad w porze kolacji. Powrót na nocleg do Budapesztu
.
5. DZIEŃ

Śniadanie – stół szwedzki. Przejazd do słynnego rejonu winnic – Eger. Zwiedzanie połączone z degustacją. Zakwaterowanie po Polskiej stronie. Obiad w porze kolacji.
6. DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki. Wyjazd w drogę powrotną. Na trasie zwiedzania – wizyta w Częstochowie, Jasna Góra. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA – transport autokarem, klimatyzacja, w-c, dvd, cafe-bar, opłaty drogowe, parkingi, wyżywienie wg programu, zakwaterowanie w  hotelach 3/4*, pok. 2 osobowe, bilety wstępu, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie KL 20.000 euro, NNW 20.000 zł. Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) 10 zł
DODATKOWO PŁATNY – możliwość zorganizowania rejsu statkiem połączonego z konsumpcją – bufet 30 euro / osoba

Zakole Dunaju, Budapeszt, Balaton, Eger, Częstochowa

Znajdź nas na Facebooku!

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.