1.DZIEŃ

Wyjazd z miejsca zbiórki. Przyjazd do Zakopanego, spacer po Krupówkach……., zakupy regionalnych produktów, zakwaterowanie , obiad w porze kolacji, nocleg.

2.DZIEŃ

Śniadanie/ stół szwedzki. Wyjazd do Aquaparku Tatralandia. Jest to największy park wodny na Słowacji. 8 basenów całorocznych w tym 3 kryte o temperaturze wody od 24°C do 39°C oraz 3 sezonowe o temperaturze od 24°C do 26°C. Przyjazd do Bratysławy, zwiedzanie miasta. Zobaczymy Nowy Most – most nad Dunajem z charakterystycznym pylonem położonym na wysokości ponad 84 metrów zwanym „latającym spodkiem”. Stare Miasto – zwiedzimy gotycką Katedrę Św. Marcina miejsce koronacji królów węgierskich, dzielnica żydowska , dalej zobaczymy fragment murów obronnych, wzgórze zamkowe z Zamkiem Bratysławskim z XIV – XV w. z którego roztacza się przepiękna panorama. Brama Michalska przez którą przejdziemy na staromiejski rynek. Rynek z fontanną, gdzie umieszczony został legendarny obrońca praw mieszczan – rycerz Roland, Stary Ratusz z wieżą na ,której zamontowany jest kurant i o pełnych godzinach wygrywa melodie, Teatr Narodowy. Zakwaterowanie w hotelu w Bratysławie, obiad w porze kolacji nocleg. Zabawa przy muzyce mechanicznej połączona z degustacją wina…….., nocleg.

3. DZIEŃ

Śniadanie/ stół szwedzki, wyjazd do Wiednia: panorama miasta ze Wzgórza Kahlenberg, wejście do kościoła Św. Józefa z kaplicą Jana III Sobieskiego. Przejazd staromiejską obwodnicą- Ring, gdzie zobaczymy: Operę, Muzeum Historii Sztuki, Muzeum  Historii Naturalnej, Plac Marii Teresy, Parlament, następnie Hofburg dawny Pałac Zimowy z ogrodami, parkiem, pomnik Mozarta. Spacer po Starym Mieście. Zwiedzanie Katedry Św. Szczepana. Czas wolny… przejście dalej do parku miejskiego, gdzie zobaczymy pomnik znanego kompozytora Straussa. Dom Hundertwassera – jedno z najsłynniejszych dzieł tego architekta. Powrót  do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.

4.DZIEŃ

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i ciąg dalszy zwiedzania Wiednia. Zwiedzimy przepiękny kompleks pałacowo – parkowy Schonbrunn. Najsłynniejsza letnia rezydencja Habsburgów: sale cesarskie i ogrody – w trakcie spaceru Glorietta, fontanna Neptuna, palmiarnia, ogród różany. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na nocleg do Częstochowy w Domu Pielgrzyma, bardzo ładne, nowe pokoje 2, 3 osobowe z łazienką. Obiad w porze kolacji.

5 DZIEŃ

Częstochowa. Dla chętnych udział w odsłonięciu cudownego obrazu, śniadanie i dalsze indywidualne zwiedzanie Jasnej Góry – klasztoru. Powrót na miejsce zbiórki.

Transport

Przejazd odbędzie się 9 osobowym, klimatyzowanym minibusem  (7- 8 osób + kierowca / pilot  = 9 osób ), bus lub autokar

ŚWIADCZENIA
– przejazd autokarem z klimatyzacją, dvd, w-c, , bus lub minibus
– zakwaterowanie w hotelu pok. 2 i 3- osobowe
– wyżywienie wg programu
– pilot, przewodnik
– ubezpieczenie KL 10.000 euro i NNW 10.000 zł

DODATKOWO PŁATNE
– bilety wstępu, metro 20 euro. Tatralandia 15 euro / 3godz

Wyślij ofertę do znajomych!