Zamki nad Loarą – Paryż

/Zamki nad Loarą – Paryż
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Zamki nad Loarą – Paryż

2020-06-25T14:05:44+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Francja
Transport: Autokar
Ilość dni: 6 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Zamki nad Loarą – Paryż

Zamki nad Loarą – kraina historyczna Francji, na obszarze której znajduje się ponad 300 średniowiecznych i renesansowych zamków oraz pałaców

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd na nocleg tranzytowy, obiad w porze kolacji, nocleg
2. DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Paryża. Objazd miasta autokarem, gdzie zobaczymy wszystkie najważniejsze zabytki, dalej zwiedzenie największego i najsławniejszego cmentarza paryskiego Père Lachaise, założony w 1804 roku w ogrodach przylegających do willi Mont-Louis, podarowanej przez Ludwika XIV swojemu spowiednikowi, Père Lachaise francuskiemu jezuicie, gdzie, zobaczymy groby m.in. Chopina, Balzaka, Édith Piaf itd., obiad w porze kolacji, przejazd na zakwaterowanie, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd w Dolinę rzeki Loary słynącej z około 200 zamków wybudowanych nad jej brzegami. Przejazd do wspaniałego zamku Chambord, „perły w koronie” króla Franciszka I. Zwiedzanie jednej z najpotężniejszych a zarazem najpiękniejszych posiadłości królewskich we Francji, wspaniałego renesansowego pałacu, którego autorstwo przypisuje się miedzy innymi Leonardo da Vinci, przejazd do niezwykle gustownie urządzonego i świetnie zachowanego prywatnego zamku Chenonceau położonego na wodzie, zwiedzanie wnętrz pałacowych i spacer po ogrodach. Przejazd do renesansowego kompleksu zamkowego Amboise. Góruje on nad starym, wyjątkowo malowniczym miasteczkiem, na którego obrzeżach znajduje się pałacyk Close-Lucé, w którym mieszkał i tworzył swoje machiny Leonardo da Vinci, obiad w porze kolacji, Wieża Eiffla ( wjazd na 3 poziom ) – najsłynniejsza żelazna budowla Paryża, która od 1889 roku jest symbolem miasta, powrót do miejsca zakwaterowania, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie, zwiedzanie Luwru ze wspaniałą kolekcją arcydzieł sztuki europejskiej: między innymi Mona Liza, Wenus z Milo, Nike z Samotraki. Spacer po Montmartre, dzielnicy artystów i nocnego życia: słynny Plac Pigalle, liczne teatry i kabarety (m.in. Moulin Rouge), bazylika Sacre Coeur, która od końca XIX wieku stała się symbolem paryskiej pobożności) oraz Plac du Tertre,  Centrum Kultury Pompidou. Przejście słynnymi Polami Elizejskimi do Łuku Triumfalnego- wejście, obiad w porze kolacji, rejs statkiem po Sekwanie, nocleg
5. DZIEŃ
Śniadanie, zwiedzanie wyspa Cite – czyli najstarsza część miasta, gdzie znajduje się Katedra Notre Dame, najwspanialszy zabytek sztuki sakralnej z XII wieku zachwycający lekkością architektury oraz wspaniałymi witrażami i kunsztownie wykonanymi portalami. Muzeum Armii i Grobowiec Napoleona. Zwiedzanie Panteonu w którym spoczywa wielu sławnych osobistości m.in. Viktor Hugo, Emilia Zola, Luis Braille, Maria Skłodowska – Curie, Muzeum d’Orsay – muzeum impresjonistów zlokalizowanego w budynku dawnego dworca kolejowego. Przejazd do Wersalu – zwiedzanie słynnego kompleksu pałacowo-ogrodowego stworzonego przez Ludwika XIV, między innymi Sala Lustrzana i apartamenty Madame de Pompadour,  wyjazd w drogę powrotną.
6. DZIEŃ
Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

Obiad na trasie przejazdu, po polskiej stronie.

ŚWIADCZENIA:
– przejazd autokarem z klimatyzacją, DVD, w-c, zakwaterowanie w hotelu, pokoje 2,3, osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, wyżywienie wg programu, pilot,  lokalny przewodnik, ubezpieczenie(w tym następstwa chorób przewlekłych) KL 20 000 €, NNW 20 000 zł, opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG)

DODATKOWO PŁATNE:
– bilety wstępu, metro, parkingi 105 euro / osoba

Zamki nad Loarą – Paryż

 

Zamki nad Loarą,

 

Wycieczka do Paryża Białystok, Wycieczka do Paryża  Bydgoszcz, Wycieczka do Paryża Elbląg,  Wycieczka do Paryża Gdańsk, Wycieczka do Paryża Katowice, Wycieczka do Paryża Kielce, Wycieczka do Paryża Kraków, Wycieczka do Paryża Lublin, Wycieczka do Paryża Łódź, Wycieczka do Paryża Olsztyn, Wycieczka do Paryża Poznań, Wycieczka do Paryża Rzeszów, Wycieczka do Paryża Szczecin, Wycieczka do Paryża Warszawa, Wycieczka do Paryża Wrocław,

 

 

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.