1 DZIEŃ Wyjazd z miejsca zbiórki  autokarem , busem lub minibusem  w stronę Bałkanów; przejazd przez Słowację, Węgry i Chorwację; nocny przejazd autokarem, busem lub minibusem.

2 DZIEŃ  około godziny 8-ej przyjazd do Baru w Montenegro; zakwaterowanie w apartamentach, w nadmorskim osiedlu Velki Pijasek; odpoczynek po podróży; lunch; spacer po okolicy; pierwsza kąpiel w Adriatyku; zajęcia edukacyjne; obiadokolacja; nocleg.

3 DZIEŃ  śniadanie; wycieczka autokarowa do Ulcinja (kąpiele przy Wielkiej Plaży; zwiedzanie Starego Miasta z fortecą i targiem niewolników) oraz do Starego Baru (warowna osada i najstarsza w Europie oliwka); powrót do apartamentów; obiadokolacja; nocleg.

4 DZIEŃ  śniadanie; zajęcia rekreacyjne na plaży; zajęcia edukacyjne; obiadokolacja; nocleg.

5 DZIEŃ  po wczesnym śniadaniu wyjazd na całodzienną wycieczkę po najciekawszych miejscach Montenegro (przejazd do Cetinje – starej stolicy Czarnogóry; zwiedzanie dzielnicy rządowej z Biljardą, dawną rezydencją Petra II Petrovica- Njegosa i monastyrem, siedzibą biskupów Czarnogóry; wjazd na Jezerski Vrh i wizyta w mauzoleum Njegosa, najsłynniejszego czarnogórskiego władyki; zjazd przez Przełęcz Krstac i dalej jedną z najwyższych i najpiękniejszych dróg w Europie do Kotoru, miasta znajdującego się pod patronatem UNESCO, zwanego również Dubrovnikiem Czarnogóry; zwiedzanie Starówki; przejazd wokół Boki Kotorskiej do Kamenari; przeprawa promowa przez cieśninę Verige i powrót do Baru; obiadokolacja; nocleg.

6 DZIEŃ  śniadanie; zajęcia rekreacyjne na plaży Veliki Pijasek; zajęcia edukacyjne; obiadokolacja; nocleg.

7 DZIEŃ  po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie wyjazd w kierunku Dubrovnika; w drodze chwila przerwy ponad wyspą Sveti Stefan i zwiedzanie Budvy, jednego z najpiękniejszych miast adratyckiego wybrzeża; wjazd do Chorwacji; po przyjeździe do Dubrovnika zwiedzanie "Perły Adriatyku", miasta wpisanego na Listę Dziedzictwa Kultury UNESCO; spacer po murach obronnych; przejazd do Mostaru w Bośni i Hercegowinie; w drodze wizyta w Pocitelj – uroczym, doskonale zachowanym miasteczku łączącym świat muzułmański z obszarem nieodległej Dalmacji należącej w pełni do świata łacińskiego; zakwaterowanie w prowadzonym przez Polkę pensjonacie "Salve Regina"; obiadokolacja; nocleg.

8 DZIEŃ  śniadanie; wizyta w Medżugorie; poznanie historii objawień; dla chętnych wejście na Górę Objawień; o 12:00 powrót do Mostaru; popołudniowy spacer po Starówce i słynnym Starym Moście Tureckim; powrót do pensjonatu; obiadokolacja; po pobraniu prowiantu i wykwaterowaniu o 21:00 wyjazd w drogę powrotną; noc w autokarze.

9 DZIEŃ  przejazd przez Węgry i Słowację; około 17-tej przyjazd do Zakopanego; obiadokolacja , nocleg.

10 DZIEŃ  przyjazd do miejsca zbiórki.
 

Świadczenia: transport autokarem , busem lub minibusem  na całej trasie, 5 noclegów w apartamentach w Barze, 1 nocleg w pensjonacie w Mostarze, 6 śniadań, 1 lunch, 8 obiadokolacji, wycieczki opisane w programie, opieka pilota , opieka przewodnika, bilety wstępy do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie  KL i NNW. Udział 4 opiekunów bezpłatnie.

Wyślij ofertę do znajomych!