Wycieczka rowerowa do SPA WARMII I MAZUR 7 DNI

//Wycieczka rowerowa do SPA WARMII I MAZUR 7 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa do SPA WARMII I MAZUR 7 DNI

2016-09-27T13:41:29+00:00

 

 

Rowerowe dystanse nie będą zbyt wyczerpujące, a więcej czasu poświęcimy na relaks. Czekają na nas starannie wybrane, eleganckie pensjonaty i klimatyczne ośrodki SPA położone w najbardziej urokliwych zakątkach Warmii i Mazur.

1 Dzień 
Wyjazd z miejsca zbiórki . Przejazd do Górzno.  Jest takie miejsce na Ziemi, gdzie czas spowalnia swój bieg… a wszelkie napięcia zdają się odchodzić w niepamięć… Wokół zadbane rabaty i przystrzyżony trawnik, po którym chciałoby się biegać na bosaka… Tym wyjątkowym miejscem jest Hotel „Dworek Wapionka” położony w najmniejszym mieście w Polsce – malowniczym Górznie na Pojezierzu Brodnickim wśród lasów i wzgórz – tam właśnie się spotykamy. Największym skarbem i atrakcją Górzna jest Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy. Bardzo zróżnicowany krajobraz Parku przypomina tereny podgórskie. Wzgórza, wąwozy, doliny to typowe znaki obecności lodowca sprzed kilkunastu tysięcy lat. Te elementy krajobrazu, uzupełnione o liczne unikalne ciekawostki przyrodnicze, stwarzają wyjątkowe warunki do uprawiania aktywnych form turystyki na łonie natury.

2 Dzień :  Górzno – Zbiczno – Brodnica – Górzno  ok. 45 km
Dziś mamy do wyboru dwie opcje  Pierwsza z nich, to rowerowa wycieczka po przepięknych terenach Pojezierza Brodnickiego. Trasa jest wyjątkowa – bardzo atrakcyjnym elementem krajobrazu są malownicze i czyste jeziora, bujne, wielogatunkowe lasy oraz urozmaicona rzeźba terenu. Szlak rowerowy biegnie leśnymi duktami i asfaltowymi drogami wśród jezior – największe z nich to : Jez. Bachotek, Jez. Strażym, Jez. Zbiczno, Jez. Wysokie Brodno i Jez. Niskie Brodno Druga, to wypoczynek w SPA w Głęboczku – miejscu, w którym tradycja przeplata się z nowoczesnością, w którym wino nie tylko smakowane jest dla przyjemności, ale jest również eliksirem pielęgnującym ciało i poprawiającym samopoczucie. Pełne uroku tereny Pojezierza Brodnickiego oraz dobroczynny wpływ wina sprawiają, że w Głęboczku czas płynie wolniej. Wyjątkowa atmosfera czyni Głęboczek Vine & SPA miejscem, do którego pragnie się wracać, by smakować życie w jego pełnym wymiarze.

3 Dzień : Górzno – Cibórz ok. 30 km
Dzisiejsza trasa rowerowa prowadzi nas przez lasy. Szlak pozwala dokładnie poznać walory przyrodnicze okolic Górzna i Lidzbarka. Jest bardzo urozmaicony i wiedzie przez tereny o różnym charakterze – od urokliwych i bardzo spokojnych leśnych ostępów Rezerwatu „Jar Brynicy”, możliwości podziwiania majestatycznego pomnika przyrody w postaci potężnego Dębu Rzeczpospolitej, przez punkt widokowy w Klonowie, aż po promenadę wzdłuż brzegów Jeziora Lidzbarskiego. Kierujemy się w stronę naszej bazy noclegowej położonej w bezpośrednim sąsiedztwie Parków Krajobrazowych: Górznieńsko-Lidzbarskiego oraz Welskiego. W hotelu znajduje się strefa wellness. W ofercie między innymi: terapia jogą, muzykoterapia, zabiegi tonizujące i wyszczuplajace oraz masaże.

4 Dzień : Cibórz – Pacółtowo ok 45 km
Początkowo nasza trasa wiedzie przez tereny Welskiego Parku Krajobrazowego. Pięknie meandrująca rzeka Wel, czyste i urokliwe jeziora, bogactwo lasów i runa leśnego – słowem prawdziwy raj – to niezaprzeczalne atrakcje tej dziewiczej, jeszcze niezadeptanej części Warmii i Mazur. Dalej pedałujemy w kierunku Jeziora Wielka Dąbrowa z Wyspą Kormoranów, by czarnym szlakiem rowerowym dotrzeć do Pola Bitwy pod Grunwaldem. Po spacerze po Polach Grunwaldzkich jedziemy na miejsce naszego noclegu – do Pałacu w Pacółtowie, mieszczącego się u podnóży Wzgórz Dylewskich. Położenie luksusowego pałacu w otoczeniu parku oraz tysiąca hektarów zielonych łąk i pastwisk o zróżnicowanym, pofałdowanym charakterze, sprzyja aktywnym formom rekreacji, a także uprawianiu wszelkiego rodzaju sportów.

5 Dzień : Pacółtowo – Dylewska Góra – Wysoka Wieś – Pacółtowo ok 35 km
Dziś mamy do wyboru dwie opcje  Pierwsza z nich, to „Pętla na Dylewską Górę”. Szlak przebiega przez Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich, w tym przez Dylewską Górę (312 m n.p.m.), najwyższe wzniesienie całego regionu Warmii i Mazur, skąd można podziwiać widoki w kierunku północnym i zachodnim m.in. na dolinę rzeki Drwęcy, Samborowo i Iławę. Nieopodal znajduje się wieża widokowa, z której rozciąga się widok w promieniu 40 – 50 km. Szlak w większości prowadzi drogami o nawierzchni utwardzonej, jest on odpowiedni zarówno dla turysty początkującego jak i bardziej wytrawnego. Na naszej rowerowej trasie znajduje się luksusowy Hotel SPA Dr Ireny Eris „Wzgórza Dylewskie”, gdzie zatrzymamy się na lunch. Osoby chętne będą mogły w tym miejscu zakończyć etap rowerowy, aby skorzystać z bogatej oferty SPA i powrócić do Pałacu w Pacółtowie naszym busem Druga, to wypoczynek na miejscu – do Państwa dyspozycji są Gabinety SPA wyposażone w najnowocześniejsze oprzyrządowanie do wykonywania najnowszych zabiegów kosmetycznych i estetycznych oraz baseny i łaźnia parowa. Dla miłośników koni na miejscu jest stadnina. Zachęcamy też do spacerów po parku i pieszych wędrówek po okolicy z kijkami Nornic Walking.

6 Dzień : Pacółtowo – Stare Jabłonki ok 30 km
Pedałujemy do turystycznej miejscowości Stare Jabłonki, znajdującej się na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Celem naszej wędrówki jest Hotel „Anders” położony nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda i świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek. Wypoczywamy w kompleksie SPA Hotelu „Anders”****, gdzie ciało i zmysły koi natura. Przepiękne otoczenie, pachnące sosnowe lasy i czyste wody jezior sprzyjają odnowie ciała i ducha. Seanse w saunach, kąpiele w basenie oraz wanny do hydromasażu przynoszą kojący spokój. Natural SPA to 8 komfortowych i profesjonalnie wyposażonych gabinetów z obsługą na najwyższym poziomie.

7 Dzień : Stare Jabłonki
Śniadanie Przed powrotem do domu warto spędzić jeszcze trochę czasu na łonie natury. Spływy kajakowe i rejsy po jeziorze, to niezwykła okazja na bliski kontakt z przyrodą.

Świadczenia
– noclegi w pensjonatach o wysokim standardzie lub hotelach SPA w pokojach dwuosobowych
– bezpłatny dostęp do strefy SPA (baseny, sauny, jacuzzi itp) w hotelach
– śniadania i obiadokolacje
– opiekę przewodnika rowerowego
– asystę samochodu technicznego przez cały czas
– transport minibusem, busem lub autokarem
– przewóz bagaży na trasie

 

Dodatkowo płatne
– posiłku w trakcie dnia
– biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji, w tym zabiegów  SPA
– ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 150 zł/osoby

 

 

Znajdź nas na Facebooku!

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.