Fiordy Norweskie

/Fiordy Norweskie
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Fiordy Norweskie

2023-02-08T13:52:32+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Norwegia
Transport: Autokar
Ilość dni: 8 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Fiordy Norweskie

1-2. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przejazd do Sassnitz. O godz. 03:15 przeprawa promowa do Trelleborga, po dopłynięciu przejazd do Malmo i krótkie zwiedzanie miasta, przejazd nadmorską autostradą do Oslo, na trasie przejazd przez most Svinesund stanowiący przejście graniczne między Szwecją i Norwegią. Przejazd do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg. 
3. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Bergen przez narciarskie kurorty Gol i Geilo, przejazd przez księżycowy płaskowyż Hardangervidda. Podróż trasą prowadzącą przez malownicze góry, dzikie doliny i przepiękne lasy największego płaskowyżu północnej Europy, przystanek przy jednym z najładniejszych i najwyższych wodospadów – Voringfossen, stromy zjazd kanionem Mabodalen do fiordu Hardanger, krótka przeprawa promowa Brimnes – Bruravik. Przejazd do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do malowniczej stolicy norweskich fiordów – Bergen, zwiedzanie „Miasta Siedmiu Wzgórz”, w programie między innymi wizyta na Torget – barwnym targu rybnym, stary port Bryggen z górującą nad nim twierdzą Bergenhaus i spacer po Tyskebriggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Przejazd malowniczą trasą przez Voss do Gudvangen (po drodze wodospad Tvindefossen), 2-godzinna przeprawa promowa przez majestatyczny Sognefjord (najdłuższy i najgłębszy fiord Norwegii) do Kaupanger, przejazd tunelem pod największym lodowcem Europy – Jostedalsbreen. Przejazd do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg. 
5. DZIEŃ
Śniadanie. Po przyjeździe do miejscowości Geiranger, wjazd na punkt widokowy Flydalsjuvet, a potem na Dalsnibbe (wjazd płatny dodatkowo, uzależniony od warunków pogodowych). Rejs po fiordzie Geiranger (fiord uważany za jeden z najpiękniejszych na świecie – pośród pionowych skał wpadających wprost do morza i wodospadów sięgających nawet 250 m wysokości) do Hellesylt (jeden z najmniejszych i najbardziej urzekających fiordów regionu). Przejazd drogą zapierającą dech w piersiach do Stranda na przeprawę promową Stranda – Liabygda. Przejazd słynną Drogą Trolli (około 14 km serpentyn). Dojazd do ściany Trolli (najwyższej i najtrudniejszej ściany wspinaczkowej Europy). Przejazd do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie i wyjazd do Oslo. Po drodze przejazd przez Lillehammer oraz wzdłuż największego jeziora w Norwegii Mjosa. Zwiedzanie Oslo z lokalnym przewodnikiem, m.in.: Park Frogner, będący jednocześnie muzeum rzeźby Gustawa Vigelanda, główna ulica miasta –  Karl Johans Gate, Pałac Królewski Slottet, Katedrę oraz Storling, czyli budynki Parlamentu. Muzeum Łodzi Vikingów na półwyspie Bygdoy, skoczni Holmenkollen. Przejazd do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ 
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Trelleborga. O godz. 22:30 przeprawa promowa do Sassnitz.
8. DZIEŃ 
O godz. 02:15 przypłynięcie do Sassnitz i przejazd przez Niemcy do Polski. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelach 2/3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, wewnętrzne przeprawy promowe (bez kabin), międzynarodowe przeprawy promowe: Sassnitz – Trelleborg – Sassnitz (bez kabin, czas podróży ok. 4 godz. w jedną stronę), pilot, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os.- na zapytanie.

UWAGA!
Cena uzależniona jest od ilości uczestników oraz terminu realizacji.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Fjordlandschaft – fot. by KRiemer, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-915151/


 

 


Wycieczka Fiordy Norweskie Białystok, Wycieczka Fiordy Norweskie Bydgoszcz, Wycieczka Fiordy Norweskie Elbląg, Wycieczka Fiordy Norweskie Gdańsk, Wycieczka Fiordy Norweskie Kielce, Wycieczka Fiordy Norweskie Kraków, Wycieczka Fiordy Norweskie Łódź, Wycieczka Fiordy Norweskie Olsztyn, Wycieczka Fiordy Norweskie Poznań, Wycieczka Fiordy Norweskie Rzeszów, Wycieczka Fiordy Norweskie Szczecin, Wycieczka Fiordy Norweskie Warszawa

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.