Green Velo Warmia i Mazury

/Green Velo Warmia i Mazury
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Green Velo Warmia i Mazury

2022-01-12T13:08:03+00:00
Kategoria: Wycieczki rowerowe Polska
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Rower
Ilość dni: 9 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Green Velo Warmia i Mazury
Warmińsko-mazurski odcinek szlaku Green Velo zaczyna się w Elblągu, a kończy przy trójstyku granic – Wisztyńcu. Szlak wytyczono wzdłuż Zalewu Wiślanego oraz przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim.

Elbląg – Frombork – Braniewo – Pieniężno – Lidzbark Warmiński – Sępopol – Jezioro Mamry – Węgorzewo – Gołdap – Trójstyk Granic Wisztyniec / całość trasy ok. 390 km

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki (godzina do uzgodnienia). Przyjazd do Elbląga. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg. W zależności od miejsca wyjazdu oraz godziny dotarcia do miejscowości istnieje możliwość pieszej wycieczki.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Rozpoczniemy przy katedrze św. Mikołaja, gdzie ruszymy w stronę Bażantarni – malowniczego, pofałdowanego parku krajobrazowego poprzecinanymi jarami, wąwozami i strumieniami z Górą Chrobrego, która jest świetnym punktem widokowym na Elbląg i okolice. Przyjazd do Łęczna, starej wioski z zabytkowym kościołem z XVIII wieku. Dalej trasa prowadzi nas nad Zalew Wiślany. Pierwszym dłuższym przystankiem będą Kadyny z piaszczystą, malowniczą plażą zwaną „Srebrną Riwierą”. Odpoczynek na plaży, kąpiele morskie. Przejazd do Tolkmicka. Miasto to zostało wpisane do rejestru zabytków za historyczny układ przestrzenny miasta. Przejedziemy obok Świętego Kamienia Prusów. Jest to słynny 14 metrowy głaz narzutowy. Dzisiejsza trasa kończy się we Fromborku – miasta Mikołaja Kopernika. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer po mieście.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Wzdłuż brzegu Zalewu Wiślanego dotrzemy do Nowej Pasłęki przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Mała wioska z portem jachtowym. Jadąc dalej równolegle do rzeki Pasłęki dojedziemy do Braniewa, które jest najstarszym miastem na Warmii miasta z monumentalną bazyliką św. Katarzyny. Dalej przyjazd do Pieniężna, gdzie znajduje się Muzeum Misyjno – Etnograficznego ze zbiorami Księży Werbistów. Przedstawiają one obiekty związane z kulturą, religiami krajów. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przez rejon Wzniesień Górowskich, gdzie będziemy mijać maleńkie wioski na dość długim i krętym odcinku GreenVelo dojedziemy do Górowa Iławeckiego, miasteczka pełnego zabytków. Dla chętnych zwiedzanie Muzeum Gazownictwa w zabytkowej gazowni miejskiej z 1908 r. Do perły Ziemi Warmińskiej, czyli Lidzbarka Warmińskiego dotrzemy jadąc pośród malowniczych pól. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg. Dla chętnych możliwość skorzystania z kompleksu lidzbarskich, nowoczesnych basenów termalnych.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Pierwszą miejscowością na dzisiejszej trasie będzie Stoczek Klasztorny z sanktuarium, które jest popularnym miejscem pielgrzymkowym. Dalej dojedziemy do Galin, gdzie w zakolu rzeki Pisy znajduje się neobarokowy pałac Eulenburgów z przepięknym parkiem. Następnie przejazd do Bartoszyc ze średniowiecznym zachowanym układem miasta oraz XIV wieczna gotycka Bramą Lidzbarską, do której prowadzą zabytkowe spichlerze. W drodze do Sępopolu przejedziemy przez małą wieś Liski ze słynną stadniną koni. Na wyspie w zakolu rzeki Łyny Sępopol usytuowany jest gotycki kościół św. Michała Archanioła. Zakwaterowanie w okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd przez Prętławki. Zobaczymy tam XVIII wieczny dwór i ruiny neogotyckiego pałacu w Prośnie. Dojeżdżamy do Korsz, gdzie opuszczamy Warmię i wjeżdżamy na Północne Mazury do niewielkiej wsi Drogosze z największym na Warmii i Mazurach barokowym pałacem Donhoffów z pięknym ogrodem i parkiem. Następnie zobaczymy XIV wieczny zamek krzyżacki w Barcianach. Jadąc dalej na wschód dojedziemy do Srokowa z kolejnym zabytkowym, gotyckim kościołem oraz spichlerzem szachulcowym z XVIII wieku. Krótki postój w Leśniewie, gdzie zobaczymy olbrzymie śluzy na Kanale Mazurskim. Do dzisiaj na jednej z nich tkwi wehrmachtowska wrona. Przejazd przez Trygort obok Jeziora Mamry do Węgorzewa. Zakwaterowanie w okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Z Węgorzewa wjeżdżamy do krainy Mazur Garbatych. Krajobraz tej krainy został ukształtowany przez lodowiec. Stąd tak charakterystyczne wzgórza morenowe, wśród których leżą jeziora. Przejazd do Bani Mazurskiej, gdzie możemy zobaczyć kościół ewangelicki z XVI wieku z wnętrzem w stylu renesansowym. Jadąc dalej przez Boćwinkę i Grabowo dojedziemy do Gołdapi. Zakwaterowanie w okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg. Jeżeli czas pozwoli i znajdą się chętni możemy wybrać się do wsi Rapa koło Żabina. Zwiedzimy tam rodzinny grobowiec pruskiego rodu von Fahrenheid zbudowanego w kształcie piramidy w 1811 roku. Wielu ludzi wierzy, że ma właściwości lecznicze.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd obok jezior Czarny i Przerośl dotrzemy do Stańczyków, gdzie zobaczymy najwyższe w Polsce Mosty w Stańczykach nazywane również Akweduktami Puszczy Rominckiej. Są to dwa mosty nieczynnej infrastruktury linii kolejowej łączącej Gołdap z Żytkiejmami z lat 1917–1918 wpisane do rejestru zabytków nieruchomych województwa warmińsko-mazurskiego. To konstrukcja 5-przęsłowa o długości 180 m i wysokości do 36,5 m. Przez Krajobrazowy Park Puszczy Rominckiej dotrzemy do Trójstyku Granic. Tutaj kończy się odcinek Green Velo Warmii i Mazur. Przejazd na zakwaterowanie w okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg.
9. DZIEŃ
Śniadanie. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: zakwaterowanie w hotelach 2/3*, wyżywienie wg oferty, pilot rowerowy, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: ewentualne bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wybierając się na wycieczkę rowerową uczestnik powinien:
– mieć sprawny rower (koniecznie zrobić przegląd przed wyprawą),
– zabrać ze sobą m.in.: narzędzia do wykonywania podstawowych napraw rowerowych, pompkę, zapięcie do roweru, smar do łańcucha, zapasowe dętki (wskazane co najmniej 2 sztuki), apteczkę.
– mieć odpowiednio oświetlony rower.

Oferujemy obsługę grup rowerowych busem wraz z kierowcą do 8 osób: przewóz osób (bez rowerów), bagażów oraz przepaków.
Zapraszamy do współpracy!
Informacja na stronie: przewozosobeuropa.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
jezioro – fot. thonatos, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2069253/


 

 


Wycieczka rowerowa Green Velo Warmia i Mazury Białystok, Wycieczka rowerowa Green Velo Warmia i Mazury Bydgoszcz, Wycieczka rowerowa Green Velo Warmia i Mazury Elbląg, Wycieczka rowerowa Green Velo Warmia i Mazury Gdańsk, Wycieczka rowerowa Green Velo Warmia i Mazury Katowice, Wycieczka rowerowa Green Velo Warmia i Mazury Kielce, Wycieczka rowerowa Green Velo Warmia i Mazury Kraków, Wycieczka rowerowa Green Velo Warmia i Mazury Lublin, Wycieczka rowerowa Green Velo Warmia i Mazury Łódź, Wycieczka rowerowa Green Velo Warmia i Mazury Olsztyn, Wycieczka rowerowa Green Velo Warmia i Mazury Opole, Wycieczka rowerowa Green Velo Warmia i Mazury Poznań, Wycieczka rowerowa Green Velo Warmia i Mazury Rzeszów, Wycieczka rowerowa Green Velo Warmia i Mazury Szczecin, Wycieczka rowerowa Green Velo Warmia i Mazury Toruń, Wycieczka rowerowa Green Velo Warmia i Mazury Warszawa, Wycieczka rowerowa Green Velo Warmia i Mazury Wrocław, Wycieczka rowerowa Green Velo Warmia i Mazury Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.