Hiszpania – Portugalia Iberia Tour

/Hiszpania – Portugalia Iberia Tour
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Hiszpania – Portugalia Iberia Tour

2023-09-01T12:20:12+00:00
Ilość dni: 10 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Spotkanie na lotnisku Warszawa – Okęcie o godz. 7:00. Rejs realizowany jest PLL LOT. Wylot o godz. 9:05, przylot do Barcelony – stolicy Katalonii o godz. 12:20. Zobaczymy dzielnicę portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Przejście pod Sagrada Familia – wejście. Zobaczymy Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Wjazd na Wzgórze Montjuïc znane również jako Wzgórze Żydowskie Barcelony, które gwarantuje imponujące widoki i wspaniałą panoramę miasta. Zobaczymy sportowe obiekty olimpijskie. W tym miejscu odbyły się ceremonie otwarcia i zamknięcia igrzysk olimpijskich w 1992 roku. Sam stadion wybudowano już w latach 1927-29, jednak na potrzeby igrzysk stworzono w okół niego dodatkowe obiekty, czyli tzw. pierścień olimpijski. Stadion został zbudowany celem organizacji alternatywnych, antyfaszystowskich Igrzysk Olimpijskich w roku 1936, jako opozycja dla letnich Igrzysk Olimpijskich w Berlinie. Plany te upadły po wybuchu hiszpańskiej wojny domowej. Stadion może przyjąć aż 65 tysięcy widzów – wejdziemy na teren stadionu. W latach 70 na tym terenie rozgrywano również wyścigi Formuły 1. Kiedy jednak w 1975 roku w wyniku wypadku na torze zginęło 5 widzów zdecydowano się zaprzestać dalszej organizacji rozgrywek. Zobaczymy budynek Palau Nacional – Narodowe Muzeum Sztuki Katalońskiej a poniżej widok na wspaniałą Magiczną Fontannę, która w godzinach wieczornych staje się miejscem wspaniałych spektakli artystycznych. Przejazd do hotelu na Costa Brava w Lloret de Mar. Obiad w porze kolacji. Dla chętnych Lloret de Mar nocą oferujące różnego rodzaju rozrywki… nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Barcelona c.d. zwiedzania. Zaczniemy od Parku Guell, który z całą pewnością jest jedenym z najbardziej niezwykłych parków na świecie. Pośrodku parku natkniemy się na ceramicznego smoka, skąd schody wiodą do Sala Hipóstila czyli Sali Kolumnowej, gdzie miało się znajdować targowisko miejskie. Na tarasie znajduje się wijąca ława, ozdobiona odłamkami szkła i ceramiki oraz wiele innych ciekawych obiektów. Jest to projekt architektoniczny Gaudiego twórcy wizji i budowniczego Sagrada Familia. Następnie Dzielnica Gotycka, Żydowska. Wejdziemy do Katedry Świętej Eulalii i jest to jeden z cenniejszych przykładów architektury gotyckiej w Hiszpanii. Wzniesiona w kilku etapach w XIII – XV w. na miejscu starszej świątyni wybudowanej przez Rzymian i jest siedzibą archidiecezji barcelońskiej. Wchodząc do bazyliki, w niskim pomieszczeniu pod głównym ołtarzem znajduje się sarkofag św. Eulalii, dziewicy – męczennicy, patronki świątyni. Została ona zgładzona przez Rzymian w IV w. Niezwykłe jest prezbiterium, gdzie przegroda z białego marmuru przedstawia życie św. Eulalii. W nawie i apsydzie znajdują się boczne kaplice, których jest łącznie 29, a niemal każda zawiera ołtarz lub cenną rzeźbę. Dalej przez bramą Porta de Santa Eulalie wchodzimy na teren krużganków, gdzie w oddali słychać gęganie gęsi, widać palmę, liczne rośliny i fontannę z posągiem św. Jerzego. Następnie Valencia lub okolica. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Walencja leży nad brzegiem Morza Śródziemnego. Spacer po centrum Walencji to podróż przez historię architektury. Gotyk, renesans, barok, secesja. W ciągu dwóch-trzech stuleci miasto stało się trzecią metropolią Hiszpanii. Zwiedzanie rozpoczniemy od Ogrodów Turii – zobaczymy park w korycie rzeki, następnie „miasto w mieście”. Ciudad de las Artes y las Ciencias, czyli Miasto Sztuki i Nauki, to wyjątkowy kompleks rozrywkowo kulturalno – edukacyjny. Budynki zaprojektowane przez Felixa Candelę i jednego z najsłynniejszych architektów na świecie, rodem z Walencji. Następnie spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra do której wejdziemy – kryje prawdziwy skarb. W bocznej kaplicy, na prawo tuż obok wejścia, przechowywany jest wg tradycji Święty Kielich, zwany popularnie Świętym Graalem. Ten sam, którego poszukiwali błędni rycerze, pielgrzymi, Indiana Jones, naziści i grupa Monty Pythona… Dalej Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. Przejazd malowniczą trasą z niezapomnianymi pejzażami, miedzy innymi z widokiem na najwyższe góry Hiszpanii – Sierra Nevada. Przejazd do Granady na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Granada – zwiedzanie perły Andaluzji, położonej u podnóża pasma Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. Spacer po Albaicín, najstarszej dzielnicy miasta i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii, pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter, punkt widokowym, skąd rozpościera się malownicza panorama warownej Alhambry. Alhambra, ogrody Generalife oraz dzielnica Albaicín zostały wpisane na listę UNESCO. Zwiedzanie Kaplicy Królewskiej (Capilla Real), która powstała w roku 1505 – jest to jeden z najważniejszych zabytków i głównych atrakcji miasta. W kaplicy znajdują się sarkofagi Królów Katolickich, czyli Izabeli Kastylijskiej i Ferdynanda Aragońskiego, a także ich córki Joanny Szalonej i jej męża Filipa Pięknego. To bez wątpienia jedne z najważniejszych osobistości w historii Hiszpanii, co nadaje samej kaplicy, jak i całej Grenadzie wielkiego prestiżu. Następnie najgorętsze miasto Hiszpanii Kordoba, które zaprasza nas na spacer pośród wąskich białych domów, milionów kolorowych kwiatów i historii, łączącej wątki arabskie, wizygockie, żydowskie i kastylijskie, często schowanej w miniaturowych patios. Zobaczymy osobliwą budowlę – Mezquita, czyli wielki meczet pochodzący z VIII wieku. Budynek był wielokrotnie przebudowywany, a jego powierzchnia wynosi 23 tysiące m², dziś jest katedrą kościoła rzymskokatolickiego. Innymi niezwykle pięknymi zabytkami, które zobaczymy są liczne pałace z okresu XV i XVI wieku, kościoły (Santa Marina z XIII wieku, Iglesia del Carmen z XVI wieku), a także Synagogi, najstarsza pochodzi z XIV wieku. Interesującym obiektem jest również Puente Romano, czyli 16. łukowy most na rzece Gwadalkiwir. Zwiedzimy zespół fortyfikacji Alkazar z czasów Omajjadów, który pełnił tez rolę siedziby władców kastylijskich. Następnie zwiedzanie Mezquita – Wielki Meczet w Kordobie, zwany po hiszpańsku La Mezquita, pochodzący z VIII w., lecz wielokrotnie przebudowywany, służy obecnie za katedrę rzymskokatolicką. Przejazd do Sevilli. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Sewillia – stolica Andaluzji, która jest połączona żeglownymi kanałami z Atlantykiem. Panoramiczne zwiedzanie światowej wystawy Expo 92, powstałej pod hasłem „Stulecie odkryć – spotkanie dwóch światów”, którą zorganizowano w pięćsetną rocznicę pierwszej wyprawy Kolumba do Ameryki. Dalej stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków. Katedra Najświętszej Marii Panny w Sewilli, którą zwiedzimy – jest jednym z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie i trzecią co do wielkości w Europie. Powstała w latach 1402 – 1506 na miejscu meczetu z lat 1184 – 1196. We wnętrzu zwracają uwagę kaplice – Capilla Mayor i Capilla Real, chór i grobowiec Kolumba. Następnie zwiedzanie w Alkazar dawnego pałacu królewskiego, którego początki sięgają XI w. kiedy to rezydowali tutaj przedstawiciele kalifatu kordobańskiego. Był rozbudowany w latach 1350 – 1369 przez Piotra I Okrutnego w stylu mudejar. Późniejsi królowie kontynuowali rozbudowę, przystosowując rezydencję do własnych potrzeb. Bogactwo ornamentyki, dekoracji ceramicznych, komnat, ogrody i to sprawia, że sewilski alkazar zalicza się do najwspanialszych kompleksów pałacowych w Hiszpanii. Spacer po Placu Hiszpański i Placu Ameryki. Przejazd do Lizbony lub okolicy. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Zwiedzanie Lizbony – stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Podczas spaceru zobaczymy m.in.: Wieżę Belem, jedną z wizytówek miasta. pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza, Klasztor Hieronimitów wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Dalej przejdziemy po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Wyjazd z miasta. Na trasie przejazdu krótki postój na rekreację i kąpiel w oceanie. Przejazd do Cabo da Roca – przylądek położony na Półwyspie Iberyjskim na terenie Portugalii, w obrębie Parku Narodowego Sintra–Cascais na zachód od Lizbony i stanowi najdalej na zachód wysunięty punkt lądu stałego Europy. Następnie przyjazd do Fatimy, zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji. Dla chętnych wieczorne wyście na nabożeństwo fatimskie, które nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie i obejmuje wspólne odmawianie różańca, następnie procesja ze świecami i figurą Matki Bożej tj. procesja światła. Całość sprawia ogromne wrażenie i nie zapomniane przeżycia.
7. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Fatima. Zwiedzanie Sanktuarium, które jest celem wielu pielgrzymek katolickich i ośrodkiem kultu maryjnego. Czas wolny na skupienie i modlitwę. Matka Boża podczas objawień w 1917 roku przekazała trojgu pastuszkom trzy tajemnice, zwane tajemnicami fatimskimi. W 2017 roku przypadło 100 – lecie objawień M.B. Różańcowej. Następnie spacer drogą krzyżową do wioski pastuszków – Aljustrel, w której mieszkały dzieci, którym 13 maja 1917 po raz pierwszy objawiła się Matka Boża. Zwiedzimy domy pastuszków (Casas dos Pastorinhos). W Aljustrel prawie wszystko jest tak, jak za czasów objawień. Wioskę otaczają przepiękne gaje oliwne. Można tu odnaleźć prawdziwy spokój i ciszę tj. magiczne miejsce. Przejazd do Salamanki na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Salamanka nie bez powodu nazywana jest najbardziej studenckim miastem w Hiszpanii, ponieważ posiada aż 3 uniwersytety. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie. W piękno zabytkowej architektury miasta wpisane są legendy i prawdziwe historie związane z życiem jej mieszkańców oraz absolwentów najstarszego w Europie uniwersytetu, założonego prawie 800 lat temu. Uniwersytet ten stanowi najsłynniejszy zabytek miasta, który zwiedzimy. Następnie zwiedzimy Catedral Vieja (Katedra Stara). Zaczęto ją budować w połowie XII wieku tuż po rekonkwiście tych ziem spod panowania muzułmańskiego, widać w jej architekturze cechy późnego stylu romańskiego. Catedral Nueva (Katedra Nowa) budowę rozpoczęto w 1513 roku i zakończono w 1733 roku. W zasadzie cała ta budowla to jedna wielka katedra mieszcząca 2 katedry. Salamanka słynie z jednego z największych i najpiękniejszych rynków głównych (Plaza Mayor) w Hiszpanii. Wykonany został w latach 1729-1756 na zlecenie króla Filipa V w duchu architektury barokowej i jest wpisany na Listę UNESCO. Na koniec zwiedzania romantyczny spacer rzymskim mostem na rzece Tormes. Na terytorium hiszpańskiej prowincji Ávila urodziło się wiele ważnych postaci związanych z historią średniowiecznej Europy m.in. królowa Izabela I Kastylijska, św. Teresa od Jezusa oraz św. Jan od Krzyża. Tutaj zaczęły powstawać jej najmroczniejsze Karty związane z dziejami hiszpańskiej inkwizycji. W Ávili zmarł najsłynniejszy z wielkich inkwizytorów – Tomás de Torquemada. Oczywiście losy wspomnianych postaci łączą się ze stolicą prowincji, miastem Ávila. Zatrzymujemy się na parkingu, półtora kilometra przed Avilą, by podziwiać jej niewyobrażalnie piękną panoramę. Wizytówką Ávili są mury obronne pochodzące z końca XI wieku, chociaż w późniejszym czasie były wielokrotnie wzmacniane i rozbudowywane. Okalają stare miasto w ponad 2,5-kilometrowym pasie, posiadają około 2500 blanek, 88 baszt i 9 bram. W średniowieczu czyniły z Avili miasto – twierdzę, praktycznie nie do zdobycia. Wjazd do Avila, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO ,położonego na wysokości ok. 1120 m n.p.m. Spacer po zabytkowej starówce podczas którego zobaczymy m.in.: gotycką katedrę pod wezwaniem Chrystusa Zbawiciela, ratusz, Toros de Guisando – to pochodzące z epoki żelaza granitowe rzeźby, które przedstawiają najprawdopodobniej wizerunki byków, zwiedzanie kościoła związanego z życiem Św. Teresy od Jezusa. W roku 1622 tj. 40 lat po śmierci, została kanonizowana przez papieża Grzegorza XV. Była pierwszą kobietą, którą 27 września 1970 r. Paweł VI ogłosił Doktorem Kościoła. Jej dzieła doczekały się przekładów na niemal wszystkie języki świata. Przejazd do Madrytu, panoramiczne zwiedzanie miasta m.in. postój na foto przy stadionie Realu Madryt… Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji.
9. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Toledo, rozpoczniemy zwiedzanie od jednej z najpiękniejszych panoram miasta na naszej trasie zwiedzanie – czas na foto. Toledo to zabytkowe miasto położone jest w zakolu rzeki Tag. Kusi wąskimi uliczkami, licznymi świątyniami i zabytkami z trzech kultur i określane jest jako miasto muzeum. Wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Toledo, przez niespełna pięć wieków będące stolicą Kastylii (do 1561 roku), musiało mieć miejsce kultu religijnego godne przyszłego imperium. Nie dziwi więc to, że gotycką katedrę (1227-1493) w tym mieście określa się mianem „opera magna” hiszpańskiego gotyku. Wielkim skarbem toledańskiej katedry jest trzymetrowa, pozłacana monstrancja trzymana w Kaplicy św. Jana (Capilla de San Juan), na zakrystii znajduje się też bezcenna pinakoteka malarstwa hiszpańskiego i flamandzkiego, dzieła pędzla malarzy takich jak El Greco, Goya, Van Dyck, Caravaggio, Velásquez, Rubensa i Tycjana, wspaniałe ołtarze, liczne witraże – wiele z nich pochodzi z końca XV wieku. Powrót do Madrytu na dalsze zwiedzanie miasta, spacer po Puerta del Sol, owalnym placu otoczonym ze wszystkich stron kremowymi, XVIII wiecznymi domami, będącym hiszpańskim “punktem zero”, od którego mierzy się wszystkie odległości; Plaza Major ze statuą króla Filipa III, nazywany “teatrem pod niebem Madrytu”, Plaza Espania – zamknięty z 2 stron wysokimi wieżowcami jeden z głównych placów Madrytu; Pałac Królewski, wzniesiony na pozostałościach starożytnego zamku obronnego Alcazar. Na zewnątrz mieszczą się wyjątkowe Ogrody Sabatiniego i Campo del Moro oraz Plaza de la Almeria. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
10. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Ewentualne zakupy, czas wolny… Przejazd na lotnisko. Rejs realizowany jest PLL LOT. Wylot z Madrytu do Polski o godz. 13:10. Warszawa przylot o godz. 16:15.

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy na trasie Warszawa – Barcelona oraz Madryt – Warszawa (bagaż podręczy 1 szt. do 8 kg o wymiarach nieprzekraczających 55 x 40 x 23 cm oraz główny bagaż 1 sztuka: max waga do 23 kg / max suma zewnętrznych wymiarów (długość + szerokość + głębokość) 158 cm), przejazd autokarem na miejscu (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelach 3* w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty (śniadania w formie stołu szwedzkiego, obiad w porze kolacji serwowany, napoje do posiłku: woda + 1 x kieliszek wina), pilot, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: opłaty rezerwacyjne / bilety wstępu 110 € / os., zestaw słuchawkowy Tour Guide 20€ / os., dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Zdjęcie własnością Biura Podróży Variustur


 


Wycieczka Hiszpania Białystok, Wycieczka Hiszpania Bydgoszcz, Wycieczka Hiszpania Elbląg, Wycieczka Hiszpania Gdańsk, Wycieczka Hiszpania Katowice, Wycieczka Hiszpania Kielce, Wycieczka Hiszpania Kraków, Wycieczka Hiszpania Lublin, Wycieczka Hiszpania Łódź, Wycieczka Hiszpania Olsztyn, Wycieczka Hiszpania Poznań, Wycieczka Hiszpania Rzeszów, Wycieczka Hiszpania Szczecin, Wycieczka Hiszpania Warszawa, Wycieczka Hiszpania Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.