Kraje bałtyckie

/Kraje bałtyckie
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Kraje bałtyckie

2024-04-19T13:47:59+00:00
Kategoria: Wycieczki, Pielgrzymki
Kierunek wyjazdu: Estonia, Finlandia, Litwa, Łotwa
Transport: Autokar
Ilość dni: 7 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Poznaj z nami kraje bałtyckie Litwę, Łotwę, Estonię, Finlandię. Zwiedzimy m.in. Szawle (góra Krzyży), Rygę, Tallin i Helsinki, Wilno, Troki, które tętnią współczesnym życiem i mają bogatą historię.

1. DZIEŃ
Ełk, wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 5:00, Augustów godz. 6:00, Suwałki godz. 7:00. Przyjazd do Szawli na Górę Krzyży. Na niewielkim wzniesieniu stoi kilkanaście tysięcy krzyży, przyniesionych przez pielgrzymów z całej Litwy a nawet z całego świata. W 1993 roku papież Jan Paweł II, podczas pielgrzymki na Litwę, w tym magicznym miejscu celebrował mszę świętą. Następnie przyjazd do Rygi, zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Zwiedzanie stolicy Łotwy – Rygi, która wita turystów najwyższą konstrukcją w mieście – wieżą telewizyjną, mającą 368,5 m wys. Jadąc przez miasto w oddali zobaczymy Pałac Kultury i Nauki. Spacer, podczas którego zobaczymy Stare Miasto: pomnik Strzelców Łotewskich, Dom Bractwa Czarnogłowych, ratusz, kościół św. Piotra, zamek, mury obronne. Zwiedzanie Katedry, uważanej za największy kościół w krajach nadbałtyckich. Budowę rozpoczęto w 1211 r. Dalej przejście przy budynku parlamentu, zespole średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia. Mała i Wielka Gildia Kupiecka. Przejazd na zakwaterowanie do Tallina, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Późniejsze śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Tallin, zwiedzanie miasta. Górne i Dolne Stare Miasto, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy Zamek Toompea – wzniesiony przez zakon Kawalerów Mieczowych w II poł. XIV w. Następnie zwiedzimy Sobór Aleksandra Newskiego Zobaczymy piękną panorama miasta z tarasu widokowego, dwie średniowieczne wieże: „Długi Herman” i „Gruba Małgorzata”, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniającą brawurową akcję ORP Orzeł, dwie ulice – tzw. Długa i Krótka noga, Ratusz Miejski, Wielka Gildia Kupiecka, Dom Bractwa Czarnogłowych. Kadrioru park – rozległy, francuski park założony na żądanie Piotra I, jako jedna z jego letnich rezydencji. Wyjazd w drogę powrotną – nocny przejazd do Polski.
4. DZIEŃ
Śniadanie, stół szwedzki. Wyjazd autokarem na całodniową wycieczkę do Helsinek, rejs promem. Popłynięcie tramwajem morskim na wyspy oraz zwiedzanie fortecy Suomenlinn. Jest to twierdza wybudowana przez Szwedów w 1748 roku, aby chronić miasto przed atakiem z morza. Tę zabytkową fortecę, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, wzniesiono na kilku ciasno zgrupowanych wysepkach. Następnie spacer po Starym Mieście, gdzie zobaczymy m.in.: Pałac Prezydencki, Plac Senacki, Pałac Rządowy, budynek Parlamentu, katedrę luterańską, kościół Temppeliaukkio wykuty w skale, sobór Uspieński, pomniki: Jana Sibeliusa i Aleksandra II. Obiad w porze kolacji. Powrót promem do Tallina.
5. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Całodniowy przejazd do Wilna. Zakwaterowanie. Obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wilno – zwiedzanie miasta zaczniemy od wizyty na Cmentarzu na Rosie miejsce ostatniego spoczynku wielu zasłużonych Polaków, miejsce, gdzie we wspólnym grobowcu leży matka i serce syna J. Piłsudskiego. Dalej Antokol, gdzie zwiedzimy Kościół św. Piotra i Pawła. Spacer w obrębie Starego Miasta: Dzielnica Zarzecze ta często porównywana do paryskiego Monmartru lub do dawnej kopenhaskiej Kristianii, gdyż Zarzecze – to „republika” artystów. Dzielnica ma własny hymn, konstytucję, prezydenta, premiera, ambasadorów, biskupa oraz swojego patrona – Anioła Zarzecza z brązu, Katedra św. Stanisława, Pałac Prezydencki, budynek Uniwersytetu Wileńskiego, Kościół Św. Trójcy, Św. Ducha gdzie zobaczymy m.in. obraz „Jezu ufam Tobie”, Dzielnica Żydowska, Plac Ratuszowy, Cerkiew i Klasztor Bazylianów, gdzie więziony był m.in. Adam Mickiewicz, Cerkiew św. Ducha, Ostra Brama. Zakwaterowanie. Obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przyjazd do Trok, które są jednym z najpiękniej położonych miast Litwy. Spacer przez miasto, zwiedzimy kościół Nawiedzenia NMP ufundowany przez księcia Witolda z obrazem słynącym z cudów Matki Boskiej Trockiej. Był to drugi wizerunek Matki Bożej koronowany papieskim koronami na ziemiach ówczesnej Rzeczypospolitej. Obraz pochodzi z II połowy XVI wieku. Dalej zobaczymy Kienesę świątynię Karaimów, oraz charakterystyczne domy mieszkalne. Przejście po drewnianym moście na wyspę na zwiedzanie zamku Wielkich Książąt Litewskich na jeziorze Galve. Wzniesiony z kamieni polnych i cegieł. Lunch czas wolny – degustacja potraw karaimskich (rosół + 2 kibiny). Kibiny to duże pierogi wypełnione nadzieniem z kurczaka, wołowiny, sera ze szpinakiem lub kapusty z grzybami. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc), zakwaterowanie w hotelu 2*/3* w pok. 2-3-os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (KL 20.000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20.000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE: opłaty rezerwacyjne, bilety wstępu, kibiny 50€ /os., dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 


Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Tallin, Estonia – fot. by Angelo Giordano, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-889886/


 


Wycieczka Kraje bałtyckie Białystok, Wycieczka Kraje bałtyckie Bydgoszcz, Wycieczka Kraje bałtyckie Elbląg, Wycieczka Kraje bałtyckie Gdańsk, Wycieczka Kraje bałtyckie Katowice, Wycieczka Kraje bałtyckie Kielce, Wycieczka Kraje bałtyckie Poznań, Wycieczka Kraje bałtyckie Szczecin, Wycieczka Kraje bałtyckie Warszawa, Wycieczka Kraje bałtyckie Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.