Druskienniki – Wilno – Troki

/Druskienniki – Wilno – Troki
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Druskienniki – Wilno – Troki

2023-02-08T15:24:26+00:00
Ilość dni: 3 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przyjazd do Druskiennik. Spacer po parku zdrojowym. Wejście do AQUAPARKU. Należy do jednego z największych obiektów tego typu w Europie. Strefa rozrywek wodnych (C) – to obszar 9000 m², na którym znajduje się wieża zjeżdżalni oraz strefa basenów z olbrzymią kopułą. Wieża zjeżdżalni składa się z 6 różnych – otwartych i zamkniętych – zjeżdżalni, a najdłuższa z nich „Czarna dziura” ma 212 metrów! Strefa basenów oferuje do pływania 1800 m² powierzchni w wielkim basenie z wyciekającymi ze skał kaskadami, wodospady i prądy wodne. Można odpocząć w cieniu dziewięciometrowych palm, oglądając przez ogromne okna malowniczą panoramę brzegu Niemna. Przyjazd do Wilna. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Zwiedzanie Wilna zaczniemy od cmentarza na Rosie, który jest zabytkowym zespołem cmentarnym. Miejsce pochówku wielu znanych Polaków (m.in. Joachima Lelewela). Na początku grób, gdzie pochowana jest matka Józefa Piłsudskiego oraz jego serce w otoczeniu pomników żołnierzy, którzy polegli w latach 1919-1920 w walkach o Wilno, a także żołnierze Armii Krajowej, którzy zginęli podczas operacji Ostra Brama w 1944 roku. Góra Trzykrzyska – wzgórze w Wilnie, gdzie stoi pomnik trzech białych krzyży dla upamiętnienia męczeństwa ojców franciszkanów. Ze wzgórza najładniejsza panorama miasta, gdzie zobaczymy m.in. poniżej wzgórze zamkowe, na którym sto częściowo odrestaurowany zamek. Zamek Górny, wzmiankowany w 1323, zniszczony częściowo w 1661 w czasie wojny polsko-rosyjskiej. W 1830 na wzgórzu i wokół niego zbudowano twierdzę Wilno, zniesioną w 1878. Spacer zaczniemy od dzielnicy artystów litewskiego Montmartre zwaną Republiką Zarzecze nawiązującej klimatem do słynnej dzielnicy Paryża. Jest to dzielnica Wilna lub, jak powiedzieliby niektórzy, niezależna republika – z własną konstytucją składająca się z 41 punktów, flagą, hymnem, armią (kilkuosobową), prezydentem oraz ambasadorami. Pierwotnie było to pierwsze wileńskie przedmieście zamieszkane głównie przez tkaczy, młynarzy i niższych rangą urzędników. W czasach sowieckich dzielnica zaczęła podupadać. Wtedy upodobali ją sobie wszelkiej maści artyści, zajmując – mniej lub bardziej legalnie – opustoszałe budynki. W pobliżu zobaczymy pomnik A. Mickiewicza, obok znajduje się Muzeum A. Mickiewicza, do którego wejdziemy. Na trasie spaceru zobaczymy Ratusz. Przejście przez dawną dzielnicę żydowską. Następnie obejrzymy Pałac Prezydencki, gdzie przebywał J. Piłsudski, jako Naczelnik Państwa. Zajrzymy także na Uniwersytet Wileński, gdzie w czasach Piłsudskiego, mieściło się Gimnazjum, do którego uczęszczali bracia Piłsudscy. Idąc dalej dochodzimy do cerkwi grekokatolickiej, gdzie zobaczymy dawny klasztor bazylianów zamienionego na więzienie, w którym przebywał A. Mickiewicz, a obok stoi budynek w którym urządzono tzw. celę Konrada. Przejście przez Ostrą Bramę, gdzie znajduje się Kaplica Ostrobramska z obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej. Całość stanowi fragment muru obronnego, który jest jedyną pozostałością dawnych fortyfikacji miejskich. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd i zwiedzanie Trok, gdzie zobaczymy ruiny zamku na półwyspie wybudowanego w XIV w, a zniszczonego przez Krzyżaków, a także jedyny zamek w Europie Wschodniej wybudowany na wyspie przez księcia Kiejstuta i Witolda. W miejscu, gdzie Witold i Władysław Jagiełło omawiali plan bitwy Pod Grunwaldem, zobaczymy pierwsze pieniądze WKL z 13 wieku oraz książki z kolekcji króla Zygmunta Augusta. Zapoznamy się z tradycją i kulturą Karaimów, zobaczymy ich świątynię – Kienesę, której mury pamiętają wizytę prezydenta I. Mościckiego. Możliwość spróbowania specjałów kuchni tego narodu: słynne kibiny, zupę tutmacz lub Kiubete – płatne dodatkowo 5 € / osoba. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelu 3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Litwa    Litwa Architektura Wilno Pixabay License    Litwa Panorama Wilno Pixabay License   

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Zamek w Trokach – fot. by Sergey Nemo, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-371893/

Pozostałe zdjęcia:
Kowno, zamek – fot. by jackmac34, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-966147/
Architektura Wilno – fot. by dmvl, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4776476/
Panorama Wilna – fot. by dmvl, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4625927/

 

 

 


Wycieczka na Litwę Białystok, Wycieczka na Litwę Bydgoszcz, Wycieczka na Litwę Elbląg, Wycieczka na Litwę Gdańsk, Wycieczka na Litwę Katowice, Wycieczka na Litwę Kielce, Wycieczka na Litwę Kraków, Wycieczka na Litwę Lublin, Wycieczka na Litwę Łódź, Wycieczka na Litwę Olsztyn, Wycieczka na Litwę Poznań, Wycieczka na Litwę Rzeszów, Wycieczka na Litwę Szczecin, Wycieczka na Litwę Warszawa, Wycieczka na Litwę Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.