Zamki Bawarii

/Zamki Bawarii
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Zamki Bawarii

2023-02-08T13:49:17+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Niemcy
Transport: Autokar
Ilość dni: 5 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Zamki Bawarii znane i podziwiane na całym świecie, które są nieodłączną częścią Bawarii.

1-2. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przejazd do Prien nad jezioro Chiemsee, gdzie czeka nas przeprawa stateczkiem na wyspę Herreninsel, na której znajduje się największy z zamków Ludwika Bawarskiego, będący kopią pałacu wersalskiego. Spacer po parku. Powrót na ląd stały. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do słynnego na całym świecie zakątka Bawarii, w okolice Schwangau. Zwiedzanie najbardziej znanego zamku Ludwika Bawarskiego. Neuschwanstein to w pewnym sensie odzwierciedlenie postaci Ludwika II. Bajkowy i szalony (oba te przymiotniki używane były również w odniesieniu do króla). Atrakcyjna jest nie tylko sama budowla, ale także otaczająca ją przyroda. Zamek jest położony wśród Alp, a specjalnie wytyczone szlaki pozwalają podziwiać jego piękno z różnych perspektyw. Przykładem jest Marienbrücke – most nad przepaścią, z którego widok zachwyca malowniczością, choć jednocześnie, z uwagi na wysokość, przyprawia o zawroty głowy. Dalej zwiedzanie zamku Hohenschwangau, który należał do rodziców Ludwika II. To tutaj król spędził dzieciństwo. Następnie przyjazd do Linderhof, gdzie znajduje się najmniejszy i najpiękniejszy z zamków Ludwika Bawarskiego. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji. Nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przyjazd do stolicy Bawarii Monachium. Zwiedzimy zamek Nymphenburg, do którego prowadzi długa aleja, pośrodku niej jest kanał – fosa. Budowla ta jest największym barokowym zamkiem w Niemczech, zbudowanym w latach 1664 – 1758. Była to letnia rezydencja arystokratycznej rodziny Wittelsbacher. Zamek otacza przepiękny park z małymi jeziorkami, fosami, rzeźbami i wodospadami, jak również mały park botaniczny. Dalej zwiedzanie Starego Miasta, spacer: kościół NMP, ratusz, rezydencja Wittelsbachów, kościół św. Michała, centrum Olimpijskie, zwiedzimy nowe muzeum BMW, gdzie zobaczymy m.in. najnowsze modele motocykli i samochodów. Czas wolny w centrum miasta. Obiad. Przejazd nocny do Polski.
5. DZIEŃ
Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelu 3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Zamki Bawarii Herrenchiemsee   Zamki Bawarii Hohenschwangau   Zamki Bawarii Monachium Nymphenburg   Zamki Bawarii Linderhof

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Zamek Schwangau – fot. by rkloever, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1119393/

Pozostałe zdjęcia:
Herrenchiemsee – fot. by tyfoon1969, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1256582/
Hohenschwangau – fot. by Helmut_Kroiss, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3092246/
Monachium, Nymphenburg – fot. by Duernsteiner, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-5032018/
Linderhof – fot. by iankelsall1, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2986848/


 

 


Wycieczka Zamki Bawarii Białystok, Wycieczka Zamki Bawarii Bydgoszcz, Wycieczka Zamki Bawarii Elbląg, Wycieczka Zamki Bawarii Gdańsk, Wycieczka Zamki Bawarii Katowice, Wycieczka Zamki Bawarii Szczecin, Wycieczka Zamki Bawarii Warszawa, Wycieczka Zamki Bawarii Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.