Malta – Śladami Św. Pawła Apostoła

/Malta – Śladami Św. Pawła Apostoła
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Malta – Śladami Św. Pawła Apostoła

2023-07-17T12:44:55+00:00
Kategoria: Wycieczki, Pielgrzymki
Kierunek wyjazdu: Malta
Transport: Samolot
Ilość dni: 4 DNI Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Malta Śladami Św Pawła Apostoła

Malta – kolorowa i gościnna. Maleńka wyspa na Morzu Śródziemnym, która przez całe stulecia opierała się kolejnym najeźdźcom. Dziś pozwala tłumnie odwiedzającym ją Turystom odkrywać swe uroki, mimo swych niewielkich rozmiarów, oferuje naprawdę sporo różnorodnych atrakcji. Ty też musisz to zobaczyć! Jedną z najpopularniejszych wysp. Zapraszam na zwiedzanie.

 

1. DZIEŃ
Wylot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia. Przylot na Maltę. Przejazd do Mdiny, dawnej stolicy Malty, jest to jedno z najmniejszych miast na wyspie. Z racji niewielkiego ruchu ulicznego zwana cichym miastem. Raj dla zakochanych, fotoamatorów, miłośników historii, zabytków czy architektury. Spacer wokół miasta, przejście do punktu widokowego, gdzie widać północną Maltę. Samo miasto, jest otoczone murami, średniowieczne zabudowania, pełne urokliwych, wąskich uliczek. Mdina była rządzona na przestrzeni wieków przez różne nacje. Rządzili tu Fenicjanie, Rzymianie czy Saraceni. W centrum miasta znajduje sie jedna z najpiękniejszych katedr pod wezwaniem św. Piotra i Pawła. Katedra swój dzisiejszy wygląd zawdzięcza genialnemu maltańskiemu architektowi Lorenzo Gaffa, to magiczne miejsce kultu od prawie dwóch tysięcy lat. Następnie Rabat. W 60 roku n.e. u wybrzeży Malty rozbił się statek, na którym św. Paweł przewożony był z Jerozolimy do Rzymu, na proces. Tradycja mówi, że miejscem, w którym święty przebywał podczas pobytu na wyspie, była znajdująca się w Rabacie grota, później nazwana Grotą Św. Pawła. W niej apostoł spędził kilka tygodni szerząc tu nową wiarę. Z groty w której mieszkał św. Paweł jest wykuty w skale wąski tunel którym można było się na czworakach przedostać do budynku po drugiej stronie ulicy, obecnie budynek w którym jest wyjście z tunelu z groty pełni role Muzeum Wignacourt z wieloma eksponatami z czasów rzymskich i średniowiecznych, krążą legendy, że kamień wydłubany ze ściany groty ma moc uzdrawiającą. Kilkadziesiąt metrów od groty znajduje się wejście do Katakumb św. Pawła, a około 100 metrów dalej drugie do Katakumb św. Agaty – które zwiedzimy. W czasie II wojny znacznie powiększono katakumby i używano ich jako schronów przeciwlotniczych. Miejsce te odwiedził św. Jan Paweł II. Przejazd do hotelu na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie w formie bufetu. Wyjazd na zwiedzanie – Valetta, licząca 10 tysięcy mieszkańców, to najmniejsza europejska stolica i zarazem najdalej wysunięta na południe. Cała Valletta znajduje się na liście UNESCO. Główne atrakcje to górująca nad miastem konkatedra św. Jana, muzea, kościoły, parki, ciekawa architektura (kolorowe balkony!), strome uliczki. Jednym słowem miasto zachwyca swoim urokiem. Katedra Św. Jana, to największa i najważniejsza świątynia na Malcie, wybudowana w latach 1572 – 1581, jako główna świątynia zakonu joannitów. Z zewnątrz ascetyczna, zapiera dech w piersiach przepychem wnętrza. Miejsce fascynujące i zaskakujące – ilość kolorów, ornamentów, detali, mozaik, fresków, rzeźb… może wywołać zawroty głowy. Następnie przejście do jednego z największych, a jednocześnie najcenniejszych zabytków stolicy Malty jest Pałac Wielkiego Mistrza zbudowany w 1571, we wnętrzu którego mieści się urząd prezydencki. W tym zabytkowym budynku znajduje się także jedna z największych kolekcji broni okresu Kawalerów Maltańskich, przede wszystkim przepiękne freski oraz wizerunki mistrzów zakonu. Jednym z ciekawszych pomieszczeń pałacu jest Sala Tronowa, w której znajduje się cykl 12 fresków prezentujących oblężenie Malty z 1565 roku przez flotę i wojsko sułtana Sulejmana Wspaniałego – postaci znanej doskonale wszystkim miłośnikom serialu Wspaniałe Stulecie. Przejazd na zwiedzanie trzech miast Sengla, Cospicua, Vitoriossa. W Vitoriossa zwiedzimy Pałac Inkwizytorów, znany również pod nazwą Palazzo del Sant’Officio. Pierwotnie był siedzibą sądu, lecz zmieniana przez wieki architektura sprawiła, że niewiele pozostało z jego początkowego wyglądu. Następnie zwiedzimy muzeum marynistyczne, które mieści się w budynku byłej piekarni Królewskiej Marynarki Wojennej (Royal Naval Bakery), zbudowanym w latach czterdziestych XIX wieku jako główna piekarnia dla brytyjskiej Floty Śródziemnomorskiej. Muzeum posiada zbiory ponad 20 000 eksponatów, i jest największym muzeum na wyspie. Miasto Birgu jest otoczone murami miejskimi od strony lądu, które również stanowią jego walor turystyczny. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie w formie bufetu. Rejs na Gozo, oraz zwiedzanie świątyni Ggantija, która według legendy została zbudowana przez mitycznych gigantów, będącej jedną z najstarszą kamiennych świątyń na świecie, po czym przejazd do winiarni na degustacje win i maltańskich potraw. Następnie wizyta w Ramla Bay i Calipso Cave, legendarnym miejscu, w którym przebywał Odyseusz, spacer po stolicy wyspy – Rabat / Victorii i wizyta w górującej nad nią cytadeli. Następnie przeprawa promowa i powrót do hotelu. Obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przylot do Poslki.

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy z bagażem podręcznym, przejazd autokarem na miejscu, zakwaterowanie w hotelu 3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty (śniadanie i obiad), pilot, lokalni przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, opieka duszpasterska oraz Msze Święte.

DODATKOWO PŁATNE:
bagaż rejestrowy, opłaty rezerwacyjne, bilety wstępu, dopłata do bagażu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Opieka duchowa oraz Msze Święte – miejsca odprawiania mszy do uzgodnienia.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Valletta – fot. by Waldo Miguez, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1148460/


 

 


Malta Śladami Św Pawła Apostoła Białystok, Malta Śladami Św Pawła Apostoła Bydgoszcz, Malta Śladami Św Pawła Apostoła Elbląg, Malta Śladami Św Pawła Apostoła Gdańsk, Malta Śladami Św Pawła Apostoła Gorzów Wielkopolski, Malta Śladami Św Pawła Apostoła Katowice, Malta Śladami Św Pawła Apostoła Kielce, Malta Śladami Św Pawła Apostoła Kraków, Malta Śladami Św Pawła Apostoła Lublin, Malta Śladami Św Pawła Apostoła Łódź, Malta Śladami Św Pawła Apostoła Olsztyn, Malta Śladami Św Pawła Apostoła Opole, Malta Śladami Św Pawła Apostoła Poznań, Malta Śladami Św Pawła Apostoła Rzeszów, Malta Śladami Św Pawła Apostoła Szczecin, Malta Śladami Św Pawła Apostoła Toruń, Malta Śladami Św Pawła Apostoła Warszawa, Malta Śladami Św Pawła Apostoła Wrocław, Malta Śladami Św Pawła Apostoła Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.