Miasta i zamki nad Renem

/Miasta i zamki nad Renem
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Miasta i zamki nad Renem

2023-02-08T16:11:13+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Niemcy
Transport: Autokar
Ilość dni: 8 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1-2. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przyjazd do hotelu w Kolonii lub okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Duesseldorfu. Stare Miasto nazywane „najdłuższym barem” miejskim, ze względu na niezliczoną ilość barów, pubów i restauracji. Zobaczymy gotycki kościół z XIII w. oraz XVI-wieczny ratusz. Będziemy spacerować Aleją Królewską, jednym z najpiękniejszych bulwarów świata. Następnie przejazd do Kolonii, jednego z najważniejszych historycznych miast Niemiec. Zwiedzimy Katedrę św. Piotra i NMP wybudowaną w stylu gotyckim i ze względu na cenne zbiory sztuki średniowiecznej, wpisaną na listę UNESCO. Następnie przespacerujemy się po uliczkach Starego Miasta, gdzie zobaczymy gotycko-renesansowy ratusz. Zwiedzanie jedynego w swoim rodzaju Muzeum Czekolady, gdzie spróbujemy lokalnych wyrobów, poznamy historię i metody wytwarzania tego przysmaku. Wizyta w Muzeum Wody Kolońskiej – możliwość zakupu perfum Eau de Cologne Farina, tradycyjnie produkowanych w Kolonii już od 8 pokoleń. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Akwizgranu (Aachen). Podczas spaceru wąskimi ulicami Starówki odwiedzimy miejsca związane z karolińską historią: Katedrę św. Marii, która przez ponad 600 lat była miejscem koronacji władców Św. Cesarstwa Rzymskiego i która jest miejscem spoczynku Karola Wielkiego i Ottona III, a także gotycki ratusz wzniesiony na fundamentach pałacu cesarskiego. Po południu odwiedzimy powojenną stolicę Niemiec Zachodnich – Bonn. Miasto pełne jest barokowych i rokokowych budowli, wśród których perełką jest ratusz z końca XVIII w. Podczas zwiedzania zobaczymy romańską świątynię pw. św. Marcina oraz dom rodzinny Ludwika van Beethovena. Przejazd na nocleg Koblencji lub w okolicy. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Zamku Marksburg, jest to imponująca twierdza usadzona w majestatycznym blasku na szczycie skalistego klifu nad Braubach, jedyny zamek na wzgórzu nad środkowym Renem zachowany w tak dobrym stanie. Dziś w Marksburgu mieści się muzeum i jedno
z największych archiwów poświęconych średniowiecznym zamkom w Europie, liczące 25 tysięcy woluminów i jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Nadrenii. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Stolzenfels Castle – uosobienie romantycznej architektury nad Renem, zbudowany około 1250 roku, to w nim w roku 1845 stacjonowała Królowa Victoria. Niszczony przez wieki, został w końcu odbudowany w stylu neogotyckim. Według lokalnej legendy, zamek kryje złoto schowane swego czasu przez biskupa – alchemika. XIII-wieczna budowla to dziś symbol reńskiego romantyzmu. Wnętrza pałacu zdobi bogata kolekcja obrazów, dzieł sztuki, broni i zbroi. Koblencja, zwiedzanie rozpoczniemy od największej atrakcji turystycznej miasta Deutches Eck (Niemiecki Róg), czyli miejsca spływu Mozeli do Renu, znajduje się tu również monumentalny pomnik Wilhelma I, dalej Twierdza Ehrenbreitstein – element fortyfikacji pruskich,wzniesiona na wysokim wzgórzu nad Renem. Na tę pruską fortyfikację wjedziemy i zjedziemy kolejką linową. Krótki spacer po Starym Mieście, gdzie znajduje się XVI-wieczny ratusz i pochodząca z IX w. romańska Bazylika św. Kastora. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Boppard – urokliwego miasta z promenadą nadreńską. Rejs statkiem legendarną doliną środkowego Renu, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, wokół której skały zwieńczone są pięknymi zamkami. Ogromna ilość, różnorodność styli oraz bogactwo zamków budzi ogromny podziw. Na przestrzeni 65 km doliny znajduje się ponad 40 zamków, wzniesionych na tarasach (XII–XIV w.) lub odbudowanych w XIX w. Najbardziej wyróżniające się zamki to: Marksburg – w pełni zachował swój średniowieczny charakter, Pfalzgrafenstein – położony na skalistej wyspie po środku Renu, układem i wyglądem przypomina okręt. Rheinfels – twierdza obronna, wybudowany w połowie XIII wieku jako punkt celny na Renie, obok Loreley – legendarnej skały na wschodnim brzegu Renu, która wznosi się około 120 metrów. Przypłynięcie do portu w Rüdesheim am Rhein. Miasteczko słynie z produkcji wina, ale także i brandy i słodyczy firmy Asbach Uralt. Wjazd kolejką linową nad Rudesheim, gdzie zobaczymy pomnik Niederwald, potocznie zwany Germanią. Wysoki na niemal 40 metrów posąg widoczny jest z daleka. Imponująca statua Germanii mierząca 12,5 metra i ważąca 32 tony. Został wzniesiony dla upamiętnienia zwycięstwa w wojnie z Francją (1870-1871) i utworzenia Cesarstwa Niemieckiego. Spacer słynną uliczką Drosselgasse – wąziutką i zaledwie na 144 metry długą, ale co roku odwiedzaną przez tłumy turystów z całego świata biesiadujących w licznych winiarniach. Możliwość zakupu pamiątek – czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Nocleg tranzytowy na trasie przejazdu wraz z obiadem w porze kolacji.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelach 2/3* w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Düsseldorf – fot. by Wolfgang Borchers, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-175609/


 

 


Wycieczka Miasta i zamki nad Renem Białystok, Wycieczka Miasta i zamki nad Renem Bydgoszcz, Wycieczka Miasta i zamki nad Renem Elbląg, Wycieczka Miasta i zamki nad Renem Gdańsk, Wycieczka Miasta i zamki nad Renem Gorzów Wielkopolski, Wycieczka Miasta i zamki nad Renem Katowice, Wycieczka Miasta i zamki nad Renem Kielce, Wycieczka Miasta i zamki nad Renem Kraków, Wycieczka Miasta i zamki nad Renem Lublin, Wycieczka Miasta i zamki nad Renem Łódź, Wycieczka Miasta i zamki nad Renem Olsztyn, Wycieczka Miasta i zamki nad Renem Opole, Wycieczka Miasta i zamki nad Renem Poznań, Wycieczka Miasta i zamki nad Renem Toruń, Wycieczka Miasta i zamki nad Renem Warszawa, Wycieczka Miasta i zamki nad Renem Wrocław, Wycieczka Miasta i zamki nad Renem Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.