Narty w Garmisch-Partenkirchen

/Narty w Garmisch-Partenkirchen
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Narty w Garmisch-Partenkirchen

2021-01-26T14:31:55+00:00
Kategoria: Narty / Snowboard / Kulig
Kierunek wyjazdu: Niemcy
Transport: Autokar
Ilość dni: 9 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Słynne Garmisch-Partenkirchen, leży prawie dokładnie 100 km na południe od stolicy Bawarii – Monachium. Ma ona podobny charakter jak nasze Zakopane – leży na niemalże równym terenie, w górskiej kotlinie na przedgórzu Alp i całkiem słusznie nazywane jest Zimową Stolicą Niemiec. Narciarstwo zaczęło się w Ga-Pa już w 1926 roku, kiedy pierwsi narciarze zaczęli zjeżdżać po stokach w okolicy miasta. W 1936 roku odbyły się w Ga-Pa Zimowe Igrzyska Olimpijskie, po których po dziś dzień stoi imponujący stadion. Przy stadionie na stokach Eckbauer znajduje się skocznia, na której rozgrywane są zawody Turnieju Czterech Skoczni, a także stok slalomowy, na którym od czasu do czasu odbywają się slalomy Pucharu Świata. Niezwykle estetycznego obrazu architektury miasta dopełniają charakterystyczne dla Bawarii przepiękne malowane domy. Na peronie, niedaleko Olympia Halle bierze swój początek bez wątpienia najciekawsza linia kolejowa w całych Niemczech, która z Garmisch wiedzie przez całą dolinę aż na lodowiec pod najwyższym szczytem Niemiec – Zugspitze (2962 m). Dolna stacja Zugspitze Bahn, położona na wysokości zaledwie 720 m, znajduje się nie tylko przy Hali Olimpijskiej, ale także w bezpośrednim sąsiedztwie głównego dworca kolejowego. Dotarcie na peron kolei nie stanowi zatem najmniejszego problemu. Linia kolejowa Zugspitze została zbudowana na początku lat 30-tych XX wieku i słusznie uważna była i jest tak do dziś, za arcydzieło myśli inżynieryjnej. Docieramy nad brzeg przepięknego jeziora Eibsee na wysokości 995 m. Od tego momentu kolej pnie się cały czas niemal pionowo pod górę, wjeżdżamy do tunelu, który budowniczowie wydrążyli w granitowych skałach masywu Zugspitze. Podróż kończy się na podziemnym peronie, z którego wychodzi się na plateau przy lodowcu, na wysokości 2600 m. Oby dotrzeć na sam szczyt Zugspitze trzeba skorzystać jeszcze z typowej kolei linowej, która wywozi na wierzchołek zaledwie w 5 minut. Freeride Zugspitze: kilka stref freeride Schroniska górskie Bayernhaus: na wysokości 1280 m. na górze Hausberg.

 


Narciarstwo Alpejskie:

Najdłuższe trasy:
Trasy standardowe: 4,5 km, średnio trudne, 610 m różnica wysokości
Zugspitze: 3,3 km, średnio trudne, 700 m różnica
Najtrudniejsze trasy:
Trasy standardowe Kandahar (Kreuzjoch – Talstation Kreuzeckbahn): 3,4 km, trudne, 940 m różnica wysokości
Zugspitze Aspen Run: 1,5 km, średnio trudne, 290 m różnica
Snowboard Snowparks Zugspitze: teren parku Zugspitze 700 m długości z atrakcjami dla początkujących i zaawansowanych.

Narciarstwo Biegowe
Garmisch Partenkirchen, 42 km oświetlonej biegowej ścieżki narciarskiej, średnio trudna
Trasy biegowe z oświetleniem reflektorami
Garmisch Partenkirchen, 1,5 km biegowej ścieżki narciarskiej, łatwa
Wędrówki w rakietach śnieżnych
Garmisch Partenkirchent: cena EUR 15,00
Grainau: rozmaite trasy do wędrówek

Narciarstwo alpejskie:
Alpspitz, Osterfelder, Kreutzeck,
Hausberg, 17 różnych wyciągów:
Wysokość: 740 – 2050m, długość: 40 km
9 km trudny
24 km średnio trudny
7 km łatwy
Eckbauer, 1 wyciąg:
Wysokość: 720 – 1238m, długość: 3 km
3 km średnio trudny
Zugspitze, 10 wyciągów:
Wysokość: 2000 – 2720m, długość: 22 km
16 km średnio trudny
6 km łatwy
Narciarstwo biegowe:
Garmisch Partenkirchen:
Długość łączna: 28,0 km
9 km trasa trudna, 5 km trasa średnio trudna,
14 km trasa łatwa
Serwis: 28 km skatingloipen, wstęp: gratis
Możliwość nauki narciarstwa biegowego
Grainau:
Długość łączna: 17,5 km
17,5 km trasa łatwa
Serwis: 17,5 km skatingloipen, wstęp: gratis
Możliwość nauki narciarstwa biegowego

Hotel znajduje się w małym miasteczku Bad Kohlgrub w regionie Garmisch – Partenkirchen. Hotel jest urządzony w stylu bawarskim. Hotelu odpowiada 3-gwiazdkowej kategorii. W hotelu odczuwa się miłą, domową atmosferę. Wszystkie pokoje są wyposażone w telewizor, szafę na odzież, suszarkę do włosów, ręczniki, WC i prysznic. Poza tym hotel proponuje basen, saunę, wi-fi, bezpłatny parking. Hotel ma swoją własną restauracje „Grill House“ gdzie codziennie kucharz przygotowuje świeże i pyszne dania. Śniadania składają się z obfitego bufetu, różnego rodzaju serki, wędlina, marmolada, chleb, bułki, kawa, herbata itd. Wieczorem można zorganizować w hotelu wieczór integracyjny, do tego bufet z zimnymi zakąskami i muzyka. Przy pięknej pogodzie można także zorganizować na tarasie i w ogródku wieczór przy grillu.

1-2. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki (godzina do uzgodnienia). Przyjazd do Bad Kohlgrub. Zakwaterowanie, inauguracja jazdy na nartach. Obiad w porze kolacji, nocleg.
3-7. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Jazda na nartach – białe szaleństwo. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, czas wolny……. nocleg.
Organizacja czasu wolnego przez pilota grupy w porozumieniu z uczestnikami wycieczki.
8. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Wyjazd w drogę powrotną.

9. DZIEŃ
Przyjazd do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd busem lub autokarem w zależności od ilości osób, przejazdy na położony 10 min drogi od noclegu wyciąg narciarski, zakwaterowanie w hotelu lub apartamentach, wyżywienie wg oferty, pilot, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: skipass wg obowiązującego cennika, ubezpieczenie narciarskie SKI, instruktor narciarski, snowboardowy, napoje do obiadokolacji, taksa klimatyczna, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Dodatkowo płatne atrakcje:
Jazda na sankach nocna jazda na sankach z wypożyczeniem sanek – cena na zapytanie.
Hausberg, 4 km długości, 600 m.n.p
St. Martin am Grasberg, 2,4 km długości, 350 m.n.p
Esterbergalm, 4,7 km długości, 495 m.n.p
Twarz pokryta śniegiem, adrenalina – saneczkarstwo to prawdziwa przygoda. Frajda dla wszystkich, niezależnie od wieku. Tor saneczkowy na górze Hausberg jest oświetlony, dlatego nawet po zmierzchu można pędzić z zawrotną prędkością na sankach co zapewnia niezapomniane przeżycia.

Jazda saniami w zaprzęgu Husky – cena na zapytanie.
Piękne krajobrazy zimowe, sanie z zaprzęgiem ośmiu syberyjskich husky. Pies Husky jest w stanie pociągnąć dziewięć razy swój własny ciężar ciała. Psy zaprzęgowe Husky mają doskonałe poczucie orientacji, przez które nigdy nie zbaczają ze znanych ścieżek, nawet jeśli nie są one widoczne przez grubą warstwą śniegu. Obcowanie z psami Husky to czysta przyjemność – kończąca się pozyskanie nowych czworonożnych przyjaciół.

Jazda saniami w zaprzęgu konnym – cena na zapytanie.
Przeżyj romantyczną przejażdżkę saniami w bajkowym krajobrazie zimowym, z dala od zgiełku codziennego życia. Daj się oczarować zaśnieżonej scenerii alpejskich gór. Na dobry początek powitalny grzaniec po czym można wtulić się w cieplutki koc i wyruszyć w zapierającą dech przejażdżkę. W saniach znajduje się zaopatrzenie ciepłych napojów, co uprzyjemnia przejażdżkę w mroźny dzień.

Wędrówki górskie z psami Husky – cena na zapytanie.
Podczas wędrówki z psem Husky, będziesz zaskoczony jak dobrym kompanem są Husky. Psy te mają niesamowicie dobrze rozwinięty zmysł orientacji, dzięki czemu możesz czuć się bezpiecznie. Wędrówka z Husky wymaga stania się zespołem – każdy zainteresowany przed wyruszeniem w drogę zostaje poinstruowany jak nawiązać bliski kontakt z psem oraz języka psów. Wycieczka z psami Husky to oprócz idyllicznych krajobrazów również mnóstwo zabawy. Jest to wspaniałe doświadczenie dla zainteresowanych w każdym wieku, także dla rodzin z dziećmi.

Nocleg w iglo (1 noc) – cena na zapytanie.
Igloo wśród narciarskich stoków to wbrew pozorom idealne miejsce na zimowy wypoczynek zwłaszcza, gdy położone jest w bajecznych Alpach. Każdy posiada naturalną izolację od zimna i śniegu. Część ściany namiotu jest przezroczysta, dzięki czemu można podziwiać widoki wprost z ciepłego łóżka. Nocleg w temperaturze -5 stopni Celsjusza połączony z podziwianiem widoków zapierających dech w piersiach to atrakcja nie dla zmarzluchów. Aby komfortowo spędzić noc w lodowym hotelu należy przestrzegać kilku zasad: ubranie powinno być wielowarstwowe, buty na tyle duże, by zmieściły się w nich wełniane skarpety, a bielizna najlepiej termiczna. Klienci otrzymują odpowiedni śpiwór oraz ciepłą czapkę i rękawiczki, po czym zasypiają na lodowym łożu pokrytym skórami renifera. Rano pije się gorący napar z borówki, a następnie wskakuje do sauny. W wiosce iglo znajduje się również iglo – restauracja, gdzie po wizycie w saunie czeka na gości obfite i sycące śniadanie.

Nocne wędrówki z pochodniami – cena na zapytanie.
Zapraszamy na nastrojową nocną wędrówkę z pochodniami. Podczas spaceru poznają Państwo urokliwe miejsca najbliższej okolicy, poruszając się po nieuczęszczanych szlakach. Przy świetle pochodni przewodnik poprowadzi Państwa przez najbardziej malownicze miejsca w okolicy, przybliżając ciekawostki dotyczące regionu. Bliski kontakt z naturą i wyjątkowa atmosfera zimowego wieczoru z pewnością dostarczą wielu emocji.

Wędrówka w rakietach śnieżnych – cena na zapytanie.
Wędrówka na rakietach śnieżnych w parku krajobrazowym Vedrette di Ries/Rieserferner Naturpark warta jest wszelkich trudów dla samych tylko widoków: rewelacyjny widok na Dolomity każdemu odbiera mowę. Wizyta w sielankowym schronisku Tesselberger Alm jest uzupełnieniem wędrówki, która staje się prawdziwą przygodą górską.

Ognisko z grzańcem i muzyką na żywo – cena na zapytanie.
Na górskiej polanie oczekuje Państwa niecodzienny wieczór przy wielkich ogniskach, aromatycznym grzańcu, pysznych kiełbaskach pieczonych na ognisku i muzyce na żywo… Wspólne śpiewanie, pieczenie kiełbasek i aromat grzanego wina – nic tak nie pobudza apetytu jak świeże powietrze, i nic tak nie integruje jak wspólny wieczór przy ognisku. Wspaniała zabawa połączona z ucztą dla wszystkich zmysłów.

UWAGA!
Poszczególne atrakcje dodatkowe będą realizowane przy zebraniu się co najmniej 7 osób w grupie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Góry – fot. by Phillip Kofler, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1270138/

 

 


Narty Niemcy Białystok, Narty Niemcy Bydgoszcz, Narty Niemcy Elbląg, Narty Niemcy Gdańsk, Narty Niemcy Gorzów Wielkopolski, Narty Niemcy Katowice, Narty Niemcy Kielce, Narty Niemcy Kraków, Narty Niemcy Lublin, Narty Niemcy Łódź, Narty Niemcy Olsztyn, Narty Niemcy Opole, Narty Niemcy Poznań, Narty Niemcy Rzeszów, Narty Niemcy Szczecin, Narty Niemcy Toruń, Narty Niemcy Warszawa, Narty Niemcy Wrocław, Narty Niemcy Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.