Narty w Gruzji sezon 2022

/Narty w Gruzji sezon 2022
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Narty w Gruzji sezon 2022

2022-02-08T11:40:43+00:00
Kategoria: Narty / Snowboard / Kulig
Kierunek wyjazdu: Gruzja
Transport: Samolot
Ilość dni: 8 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Terminy:
19-26.02.2022

Możliwość wylotu z innych miast oraz nowych terminów na zapytanie.

1. DZIEŃ
Dojazd własny na lotnisko. Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem.
Gdańsk – wylot o godzinie 16:40. Kutaisi – przylot o godzinie 23:20. (Czas lotu 3:40 h, przesunięcie czasu +3h).
Warszawa – wylot o godzinie 15:30. Kutaisi – przylot o godzinie 21:30. (Czas lotu 3:20h, przesunięcie czasu +3h).
Wrocław – wylot o godzinie 17:10. Kutaisi – przylot o godzinie 23:35. (Czas lotu 3:25h, przesunięcie czasu +3h).
Zakwaterowanie w hotelu. Poczęstunek w formie pakietu / suchego prowiantu.
2. DZIEŃ
Śniadanie w hotelu. Przejazd z Kutaisi do Mestii. Po drodze postój przy ogromnej zaporze wodnej Dżwari, kiedyś drugiej co do wysokości na świecie. Zakwaterowanie w hotelu. Popołudniu zwiedzanie Mestii – spacer po miasteczku, wizyta w muzeum i kaukaskiej wieży obronnej. Obiadokolacja w hotelu.
3-7. DZIEŃ
5 dni na stokach narciarskich Hacwali i Tetnuldi. Zapewniony wspólny ski-pass i transfery na wyciągi i z powrotem. Śniadania i obfite obiadokolacje w hotelu. Dla chętnych fakultatywnie dodatkowo płatne: freeride z przewodnikiem, paragliding, skitury, etc. Możliwa również wyprawa autami 4×4 pod masyw góry Szchara (5193m), najwyższego szczytu Gruzji, do wioski Uszguli (2200m), reklamowanej jako najwyżej położona wioska w Europie.
8. DZIEŃ
Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd z Mestii. Po drodze obiadokolacja pożegnalna w okolicach miasta Zugdidi. Przejazd na lotnisko.
Kutaisi – wylot o godzinie 23:55. Gdańsk – przylot o godz. 00:45. (Czas lotu 3:50 h, przesunięcie czasu -3h).
Kutaisi – wylot o godzinie 22:25. Warszawa – przylot o godz. 22:55. (Czas lotu 3:30h, przesunięcie czasu -3h).
Kutaisi – wylot o godzinie 16:05. Wrocław – przylot o godz. 16:40. (Czas lotu 3:35h, przesunięcie czasu -3h).

ŚWIADCZENIA: zakwaterowanie w hotelu 2/3* w pok. 2-3 os., miejscowa opłata, wyżywienie wg oferty (7 noclegów ze śniadaniami – 1 w hotelu po przylocie w mieście Kutaisi lub Zugdidi oraz 6 w pensjonacie w Mestii. 8 obiadów w porze kolacji w tym 1 w formie pakietu po przylocie, pozostałe bardzo obfite z winem stołowym, co najmniej jedna w formie kaukaskiej uczty z toastami), skipass i transfery w Mestii z miejsca noclegowego do dolnych stacji wyciągów, bilety wstępu pilot, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł, COVID-19), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE: bilet lotniczy (1 mała torba podręczna o wymiarach 40 x 30 x 20 cm, 1 bagaż rejestrowy do 10 kg, sprzęt sportowy / jeden bagaż sportowy na dwie osoby / – załatwiamy formalności związane z zakupem biletu), dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

DODATKOWO PŁATNE DLA CHĘTNYCH: ubezpieczenie Ski, wypożyczenie na miejscu sprzętu sportowego, pomoc w organizacji dodatkowych atrakcji (przewodnicy do freeridu, paragliding), wyjazd fakultatywny do wysokogórskiej wsi Uszguli.

Mestia
Gruziński kurort Mestia to jedno z najnowszych miejsc na narciarskiej mapie Europy. Jest stolicą regionu Swanetia, rozłożona u podnóża ogromnych gór Kaukazu Wielkiego.
Wokół znajdują się monumentalne szczyty, przewyższające swoim ogromem Alpy: Uszba (4700 m), Tetnuldi (4858), Leila (4008) czy Gestola (4860).
Około 30 km tras zjazdowych powstało tu na przestrzeni kilku ostatnich lat. Wytyczone są wokół dwóch ośrodków. Tetnuldi, większy z nich, leży u podnóża góry o tej samej nazwie (Tetnuldi, 4848m), 15km od samej Mestii. Oparty o 5 wyciągów (kanapy i gondole) oferuje około 20 kilometrów tras zjazdowych pomiędzy 2200 a 3200 metrów. Mniejszy wyciąg Hacvali, leży w bezpośredniej bliskości miasteczka, oferując 7 km tras zjazdowych i restaurację na szczycie (2400m) z panoramicznym widokiem na okoliczne czterotysięczniki. Różnica wysokości pomiędzy górnymi i dolnymi stacjami kolejek w obu ośrodkach wynosi około tysiąca metrów, przy relatywnie długich czasach zjazdu.
Trasy są głównie na poziomie średniozaawansowanym. Niewielkie odcinki przygotowane są dla początkujących, stworzono również kilka tras dla wymagających, doświadczonych narciarzy.
Turystów przyciągają wspaniałe warunki śnieżne i dobra zazwyczaj pogoda. Oprócz przygotowanych tras zjazdowych, po wyjeździe kolejkami na górę otwierają się nieograniczone wprost możliwości jazdy po puchu i oszałamiające panoramy kaukaskich czterotysięczników. Na stokach nie ma też kolejek – po zjeździe z trasy można niemal natychmiast usiąść na kanapie lub w gondoli, by znaleźć się ponownie na trasie zjazdowej. Dla chętnych bardziej urozmaiconych wrażeń, organizowane są ski tury, loty na paralotniach czy heliski.
Urokliwa jest i sama Mestia, będąca bazą kwaterunkową dla amatorów narciarstwa. Najeżone średniowiecznymi wieżami mieszkalno-obronnymi (wpisane na listę UNESCO) miasteczko jeszcze kilkanaście lat temu było niemalże odcięte od świata. Dziś można zwiedzać odrestaurowane baszty, i średniowieczne kościoły zdobione freskami i złotymi ikonami, jeździć po okolicy konno czy przejechać się kolejką tyrolską (ZIP-line) nad pionowymi ścianami wąwozu rzeki Enguri. Wisienką na torcie są wieczory spędzone nad suto zastawionymi stołami w lokalnych knajpkach lub u gospodarzy kwaterujących turystów. Smakowita gruzińska kuchnia i trunki są najlepszym sposobem na wieczorny relaks po intensywnym dniu spędzonym na stoku.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Ferie zimowe:
24.01 – 06.02.2022 r.
Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

14-27.02.2022 r.
Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
fot. by Julita, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3304525/

 

 

 


Narty w Gruzji, Gruzja narty, Gruzja 2022, sezon zimowy w Gruzji, sezon zimowy 2022, Narty w Gruzji 2022, Snowboard w Gruzji, Gruzja Snowboard
Narty w Gruzji Białystok, Narty w Gruzji Bydgoszcz, Narty w Gruzji Elbląg, Narty w Gruzji Gdańsk, Narty w Gruzji Katowice, Narty w Gruzji Kielce, Narty w Gruzji Kraków, Narty w Gruzji Lublin, Narty w Gruzji Łódź, Narty w Gruzji Olsztyn, Narty w Gruzji Poznań, Narty w Gruzji Rzeszów, Narty w Gruzji Szczecin, Narty w Gruzji Warszawa, Narty w Gruzji Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.