Niezwykła Słowacja

/Niezwykła Słowacja
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Niezwykła Słowacja

2023-02-08T16:10:03+00:00
Ilość dni: 5 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1-2. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Zwiedzanie Zakopanego, spacer jednym z najbardziej znanych deptaków w Polsce – zakopiańskich Krupówkach. Wśród zabudowy otaczającej ulicę można odnaleźć niezwykłą różnorodność stylów architektury, wędrówka Doliną Kościeliską, wjazd kolejką linowa na Gubałówkę, skąd roztacza się przepiękny widok na Tatry, a także inne pasma górskie – Gorce, Pieniny i Beskidy. Zjazd na dół, następnie zobaczymy skocznię narciarską Wielka Krokiew. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przyjazd do Jaskini Bielańskiej, którą odkryli poszukiwacze złota już w pierwszej połowie XVIII wieku, znajduje się w atrakcyjnym otoczeniu Tatrzańskiego Parku Narodowego, we wschodniej części Narodowego Rezerwatu Przyrody Tatry Bielskie. Na trasie zwiedzania dominują stalagmity o kształtach pagód i sintrowe wodospady o długości powyżej 50 m. Przejazd do Zamku Spiskiego, który tworzy wraz ze Spiskim Podzamczem oraz Kapitułą Spiską jednolity kompleks historyczny – Spiskowe Podzamcze. Ruiny zajmujące obszar o powierzchni ponad 4 ha są jednym z największych zespołów zamkowych w Europie Środkowej. Zamek Spiski był jednym z nielicznych zamków, które wytrzymały napad Tatarów w 1241 roku. Wznosi się na wapiennej skale o wysokości ponad 600 m n.p.m. Najstarsza część zamku, to okrągła wieża mieszkalna. Obecnie większość zamku jest zrujnowana, a część murów obronnych została odbudowana współcześnie. Zamek został wpisany wraz okolicą na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie Lewocza – perełka architektury średniowiecznej, gdzie zobaczymy m.in.: rynek, kościół św. Jakuba z ołtarzem Mistrza Pawła, ratusz, klatka hańby, dom lewockiego rodu bankierów i kupców – Thurzonów, Dom Mistrza Pawła, mury miejskie. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ

Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd na zwiedzanie Zamku w Orawie to jedna z najpiękniejszych budowli historycznych Słowacji i jedna z najbardziej malowniczych tego typu w Europie. Zamek ten nigdy nie został zdobyty. Obecny stan budowli to wynik kolejnych przeróbek z pocz. XVII w. Ostatecznie zamek stał się siedzibą Muzeum Orawskiego. AQUAPARK THERMAL ORAVICE to nowoczesny park usytuowany u podnóża Tatr Zachodnich. Tutejsze baseny napełniane są wypływającą z głębokości 1611 m naturalną wodą termalną o temp. 58ºC. Baseny zajmują łączną powierzchnię 1545 m2. Aquapark składa się z dużego basenu sportowo-relaksacyjnego, dużego i mniejszego basenu relaksacyjnego, basenu do kąpieli chłodzącej, basenu dla dzieci, sauny oraz pomieszczenia do masażu. W ofercie Aquaparku znajdziemy wiele atrakcji, do których należą sztuczne fale wodne, zjeżdżalnia wodna, jacuzzi, gejzer, strumienie masujące, grzyb wodny, a także natryski. Aquapark można odwiedzać o każdej porze roku, niezależnie od pogody. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przyjazd do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego i Klasztoru Ojców Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Powstało na początku XVII wieku jako fundacja Mikołaja Zebrzydowskiego, należy dzisiaj do najciekawszych w Polsce założeń krajobrazowo-architektonicznych i do najczęściej uczęszczanych polskich miejsc pielgrzymkowych. Następnie przejazd do Wadowic. Zwiedzanie Bazyliki Mniejszej Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, najstarsza wzmianka o kościele pochodzi z 1325 r. Miejsce chrztu Karola Wojtyły. Kościół odwiedzał w czasie każdej wizyty do rodzinnego miasta papież Jan Paweł II, muzeum w Wadowicach w Domu Jana Pawła II oraz wystawy Darów Ojca Świętego. Przejazd do Częstochowy na Jasną Górę. Indywidualne, krótkie zwiedzanie. Klasztor na Jasnej Górze to najpopularniejszy ośrodek pielgrzymkowy w Polsce a jednocześnie najważniejsze miejsce kultu Maryi w kraju. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w komfortowym pensjonacie w pok. 2-os, wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Zamek spiski – fot. by DzidekLasek, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1096722/


 

 


Słowacja wycieczka Białystok, Słowacja wycieczka Bydgoszcz, Słowacja wycieczka Elbląg, Słowacja wycieczka Gdańsk, Słowacja wycieczka Katowice, Słowacja wycieczka Kielce, Słowacja wycieczka Kraków, Słowacja wycieczka Lublin, Słowacja wycieczka Łódź, Słowacja wycieczka Olsztyn, Słowacja wycieczka Poznań, Słowacja wycieczka Rzeszów, Słowacja wycieczka Szczecin, Słowacja wycieczka Warszawa, Słowacja wycieczka Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.