Pielgrzymka do Armenii i Gruzji

/Pielgrzymka do Armenii i Gruzji
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Pielgrzymka do Armenii i Gruzji

2023-07-17T12:58:21+00:00
Kategoria: Pielgrzymki
Kierunek wyjazdu: Armenia, Gruzja
Transport: Samolot
Ilość dni: 14 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...


1-2. DZIEŃ

Warszawa. Zbiórka godz. 20:30 – hala odlotów Terminal A, strefa D. Wylot z Okęcia o godzinie 22:20. Erewań przylot o godzinie 03:55 (+2 godz.). Rejs lotniczy realizowany jest polskimi liniami LOT. Zakwaterowanie w hotelu, czas na regenerację po locie. Wizyta na Kaskadach – ogromnych schodach na stoku wzgórza w centrum miasta, będących jednocześnie parkiem i galerią sztuki pod gołym niebem. Zwiedzanie Muzeum Narodowego. Wyjazd na obrzeża Erewania. Zwiedzanie katedry w Eczmiadzinie – siedzibie głowy Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego. Wizyta w Armenia Wines – jednego z najbardziej prestiżowych wytwórców win w kraju. Powrót do Erewania, kolacja w restauracji z muzyką na żywo i pokazem regionalnych tańców. Nocleg w hotelu w Erewaniu.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd do wykutego w skałach klasztoru Geghard i antycznej świątyni Garni. Powrót do Erewania. Degustacja koniaku w jednej ze słynnych miejscowych wytwórni. Wizyta w wytwórni dywanów. Zwiedzanie historycznej ekspozycji, kolacja w restauracji na terenie obiektu. Czas wolny w centrum Erewaniana tzw. Wernisażu, czyli targu pamiątek i rękodzieła. Dla chętnych późnym wieczorem możliwość podziwiania pokazu tańczących fontann w centrum Erewania. Nocleg w hotelu w Erewaniu.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd z Erewania. Wizyta w klasztorze Chor Wirap – miejsca leżącego u podnóża legendarnej góry Ararat. W jego lochach król Tirydates trzymał przez ponad 10 lat Grzegorza Oświeciciela, który uratował króla od obłędu. Po ozdrowieniu Tirydates w 301 roku przyjął chrzest wraz z całym dworem co przyczyniło się do powstania pierwszego państwa na świecie oficjalnie wyznającym chrześcijaństwo. Od 302 roku uznaje się św. Grzegorz Oświeciciela za patriarchę Armenii, który przyjął kapłańskie święcenia. Wyjazd do doliny Areni najsłynniejszego regionu winiarskiego Armenii. Degustacja win u miejscowych gospodarzy. Zwiedzanie monastyru Norawank i prehistorycznej jaskini sprzed ponad 6000 lat. Wieczorem przyjazd do miejscowości Jeghegnadzor w środkowej Armenii. Kolacja u lokalnego producenta wina połączona z degustacją. Przejazd do miejscowości Goris na południu Armenii, nocleg w hotelu.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Wizyta w monastyrze Tatew i „lot” jedną z najdłuższych na świecie kolejek linowych – ponad 5 km na jednej linie. Zwiedzanie kamiennego kręgu Karahundż (inaczej Zorac Karer) – „ormiańskiego Stonehenge”, który był najprawdopodobniej prehistorycznym obserwatorium astronomicznym. Przy dobrej pogodzie 2-3 godzinna wyprawa 4×4 po okolicznych górach (wjazd na szczyt wygasłego wulkanu lub do potężnej średniowiecznej twierdzy leżącej na szczycie skalistej grani). Kolacja u lokalnego producenta wina połączona z degustacją. Przejazd do Erewania, nocleg w hotelu.
6. DZIEŃ /
Śniadanie. Czas na Mszę Świętą. Czas na zakupy na targu żywności – szuce. Wyjazd z Erewania. Zwiedzanie monastyru Sewanawank nad wielkim jeziorem Sewan. Przejazd na granicę ormiańsko-gruzińską. Przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w restauracji z muzyką na żywo i pokazem tańców.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd reprezentacyjną aleją Rustawelego pełną monumentalnych budynków z XIX wieku. Wizyta Muzeum Narodowym z bogatą kolekcją starożytnych skarbów ze złota. Wizyta na tzw. Suchy Moście, największym pchlim targu w Tbilisi, obok którego znajduje się deptak z urokliwymi knajpkami. Msza Święta w kościele katolickim prowadzonym przez polskich księży tzw. „polski kościół” pod wezwaniem Św. Piotra i Pawła to centrum życia katolickiego i polonijnego już od XIX wieku. Obiad w porze kolacji w pobliskiej restauracji. Wieczorne zwiedzanie centrum starego miasta, m. in. Świątyni Anczischati, tj. najstarszej budowli w mieście pochodzącej z VI wieku, zaułku z artystyczną krzywą wieżą. Przejazd kolejką linową na wzgórze zamkowe Narikala. Spacer po sercu starego miasta – dzielnicy łaźni siarkowych i wąwozie z wodospadem otoczonym pięknymi kamieniczkami. Nocleg w hotelu w Tbilisi.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd z Tbilisi w kierunku gór Kaukazu Wielkiego tak zwaną Gruzińską Drogą Wojenną. Zwiedzanie XVII-wiecznego zamku Ananuri nad turkusowym Zalewem Żinwali. Postój na platformie widokowej w okolicach przełęczy Dżwari (2395m) i przy źródłach naturalnych wód mineralnych. Przyjazd do osady Stepancminda leżącej u podnóża śnieżnej góry Kazbek (5047m). Wyjazd lokalnymi autami na 2200 metrów do klasztoru Cminda Sameba. Powrót do Tbilisi. Kolacja w restauracji, nocleg w hotelu.
9. DZIEŃ
Śniadanie. Transfer do miasta Achalcyche w środkowej Gruzji. Wizyta w turecko-gruzińskim zamku Rabat. Wyjazd do skalistego kanionu rzeki Mtkwari. Zwiedzanie skalnego miasta Wardzia związanego z wielką królową i świętą lokalnego kościoła – Tamar, najwybitniejszym władcą Gruzji. Przejazd do prehistorycznej twierdzy Saro sprzed ponad 3000 lat. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
10. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do słynnego uzdrowiska Borżomi. Krótki spacer po parku zdrojowym, degustacja leczniczej wody. Możliwość zakupu oryginalnych leczniczych przetworów z szyszek, słodyczy, itd. Przejazd do regionu Imeretii w zachodniej Gruzji. Zwiedzanie średniowiecznego klasztoru i uniwersytetu Gelati. Wpisane na listę UNESCO jest dziełem jednego z największych władców Gruzji – króla Dawida Budowniczego, znajduje się tu m. in. nekropolia gruzińskich władców. Zwiedzanie bajkowej jaskini Prometeusza. Przyjazd do miasta Kutaisi. Obiad w porze kolacji, nocleg w hotelu.
11. DZIEŃ
Śniadanie. Transfer do Batumi. Spacer po egzotycznym Ogrodzie Botanicznym lub (przy deszczowej pogodzie) przejazd kolejką linową na wzgórze nad miastem. Spacer po centrum Batumi, m. in. po Placu Europy ze statuą Medei, dzielnicy futurystycznych wysokościowców i nadmorskiej promenadzie. Krótki czas wolny, możliwość kąpieli w Morzu Czarnym. Pokaz akrobacji w delfinarium. Obiad w porze kolacji w miejscowej restauracji. Powrót do hotelu w Kutaisi.
12. DZIEŃ
Śniadanie. Msza Święta. Wyjazd z Kutaisi. Dłuższy przejazd do wschodniej Gruzji. Zwiedzanie Mcchety – starożytnej stolicy i miejsca chrztu Gruzji w IV wieku z rąk św. Nino. Zobaczymy tu m. in. klasztor Samtawro i ogromną katedrę Sweticchoweli. Łącznie w obu kościołach znajdują się m. in. relikwie św. Andrzeja Apostoła i sarkofag z szatą Chrystusa, groby królów Gruzji, szczątki współcześnie żyjącego mistyka, św. Gabriela, etc. Czas wolny na bazarze na starym mieście w Mcchecie. Przejazd na wzgórze im. św. Krzyża, górujące nad Mcchetą. Znajduje się tu monastyr z VI wieku, można też podziwiać widok na starą stolicę. Powrót do Tbilisi.
13. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do regionu Kachetii – doliny będącej światową kolebką winiarstwa. Zwiedzanie monastyru Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino, patronka Gruzji. Transfer do miasteczka Signagi, nazywanego „gruzińską Toskanią” i miastem miłości. Spacer po wielkich murach obronnych i starym mieście. Wizyta w wytwórniach i podziemnych magazynach wina. Dwie darmowe degustacje, możliwość zakupu lokalnych trunków w korzystnych cenach. Obiad w porze kolacji w formie tradycyjnej gruzińskiej uczty z toastami, muzyką na żywo i kaukaskimi tańcami. Prowadzić go będzie lokalny wodzirej – tamada. Przejazd na lotnisko.
14. DZIEŃ
Tbilisi, wylot o godz. 04:55. Warszawa, przylot o godz. 06:40.

ŚWIADCZENIA (wszystko w cenie): bilet lotniczy wg oferty (bagaż podręczy 1 szt. do 8 kg, o wymiarach nieprzekraczających 55 x 40 x 23 cm oraz główny bagaż 1 sztuka: max waga do 23 kg / max suma zewnętrznych wymiarów (długość + szerokość + głębokość) 158 cm), przejazdy autokarem w Gruzji i Armenii, zakwaterowanie w hotelach 2/3* w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty (śniadanie i obiad w porze kolacji, napoje, wino), pilot, lokalny przewodnik, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłata za wjazd – wyprawa samochodami 4×4 do monastyru Cminda Sameba, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Opieka duchowa oraz Msze Święte – miejsca odprawiania mszy do uzgodnienia.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
klasztor chor wirap – fot. by Makalu, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3718710/


 

 


Pielgrzymka do Armenii i Gruzji Białystok, Pielgrzymka do Armenii i Gruzji Bydgoszcz, Pielgrzymka do Armenii i Gruzji Elbląg, Pielgrzymka do Armenii i Gruzji Gdańsk, Pielgrzymka do Armenii i Gruzji Gorzów Wielkopolski, Pielgrzymka do Armenii i Gruzji Katowice, Pielgrzymka do Armenii i Gruzji Kielce, Pielgrzymka do Armenii i Gruzji Kraków, Pielgrzymka do Armenii i Gruzji Lublin, Pielgrzymka do Armenii i Gruzji Łódź, Pielgrzymka do Armenii i Gruzji Olsztyn, Pielgrzymka do Armenii i Gruzji Opole, Pielgrzymka do Armenii i Gruzji Poznań, Pielgrzymka do Armenii i Gruzji Rzeszów, Pielgrzymka do Armenii i Gruzji Szczecin, Pielgrzymka do Armenii i Gruzji Toruń, Pielgrzymka do Armenii i Gruzji Warszawa, Pielgrzymka do Armenii i Gruzji Wrocław, Pielgrzymka do Armenii i Gruzji Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.