Pielgrzymka do Fatimy

/Pielgrzymka do Fatimy
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Pielgrzymka do Fatimy

2023-07-17T12:45:44+00:00
Kategoria: Wycieczki, Pielgrzymki
Kierunek wyjazdu: Portugalia
Transport: Samolot
Ilość dni: 6 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wylot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia.
2. DZIEŃ
Przylot do Lizbony. Przejazd autokarem do Fatimy – jednego z najważniejszych miejsc kultu maryjnego na świecie oraz celu licznych pielgrzymek. Każdego roku przyciąga ponad 5 milionów pielgrzymów – turystów. Zakwaterowanie w hotelu 4*, nocleg. Późniejsze śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Fatima, nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego, Msza Święta, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z Fatimy. Zobaczymy groby Franciszka i Hiacynty Marto oraz Łucji dos Santos, Bazylika św. Trójcy. Spacer po Placu Modlitwy, Placu Jana Pawła II i Piusa XII. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Degustacja wina w tym słynnego Porto oraz możliwość zakupu. Czas na zakup dewocjonali. Powrót do hotelu. Obiad w porze kolacji. Dla chętnych godz. 21:30 modlitwa różańcowa i procesja ze świecami – polecam, jest to ogromne przeżycie duchowe (Po zakończeniu modlitwy różańcowej ma miejsce procesja ze świecami, w czasie której niesiona jest figura Matki Boskiej Fatimskiej). Nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Fatima udział w Mszy Św. Przejazd do Porto, miasta niezwykłego i pełnego kontrastów, malowniczo położonego na wzgórzu nad rzeką Duero. Zwiedzanie: katedra, kościół św. Franciszka, dworzec São Bento. Spacer zabytkowym mostem króla Ludwika I, z którego roztaczają się piękne widoki na miasto. Dalej spacer po mieście: Plac Aliados, kościół Kleryków z barokową dzwonnicą będącą wizytówką miasta Porto, księgarnia Lello&Irmao, ozdobione ceramicznymi płytkami kościoły Karmelitów i Karmelitanek. Powrót do hotelu. Obiad w porze kolacji. Dla chętnych godz. 21:30 modlitwa różańcowa i procesja ze świecami. Nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Zobaczymy zespół klasztorny Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości Batalha – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do Alcobaca, gdzie zobaczymy gotycki klasztor cystersów z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Następnie wyjazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego Sanktuarium maryjnego w dzielnicy Sitio. Dziś miasto znane z kurortu w tej części wybrzeża. Powrót do Fatimy. Msza Św. – Droga krzyżowa na drodze pastuszków i Kalwaria Węgierska, gdzie zobaczymy miejsce objawień Anioła Valinhos. Dalej przejście do wioski pastuszków – Aljustrel, w której mieszkały dzieci, którym 13 maja 1917 po raz pierwszy objawiła się Matka Boża. Zwiedzimy domy pastuszków (Casas dos Pastorinhos). W Aljustrel prawie wszystko jest tak, jak za czasów objawień. Wioskę otaczają przepiękne gaje oliwne. Można tu odnaleźć prawdziwy spokój i ciszę tj. magiczne miejsce. Powrót do hotelu. Obiad w porze kolacji. Dla chętnych godz. 21:30 modlitwa różańcowa i procesja ze świecami. Nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Fatima udział w Mszy Św. Wyjazd w stronę Lizbony. Przejazd do Sintry – dawnej letniej rezydencji portugalskich monarchów, położonej w uroczej okolicy, wśród egzotycznych ogrodów i zalesionych wzgórz, wpisanej na listę UNESCO. Zwiedzanie Pałacu Narodowego, gdzie można podziwiać piękne dekoracje z płytek azulejos. Przejazd do Cabo da Roca – przylądek położony na Półwyspie Iberyjskim i stanowi najdalej na zachód wysunięty punkt lądu stałego Europy. Następnie przyjazd do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem – uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Podczas spaceru zobaczymy: Wieżę Belem, jedną z wizytówek miasta wpisaną na listę UNESCO. W roku 1999 Wieża Belem została wybrana do jednego z 7 cudów Portugalii. Pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza. Most 25 Kwietnia w Lizbonie to jedna z ikon Lizbony. Na trasie spaceru zwiedzimy Klasztor Hieronimitów wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej, dalej przejdziemy po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Zobaczymy m.in.: kościół św. Dominika, Praca de Comercio oraz Rua Augusta. Zwiedzanie: Katedra Se oraz kościół św. Antoniego. Jedną z kultowych atrakcji miasta jest zabytkowy tramwaj lini nr 28, którym zrobimy przejażdżkę – łączy Martim Moniz z Campo Ourique i przejeżdża obok wszystkich najpopularniejszych obiektów.

Lizbona. Możliwość uczestnictwa w pożegnalnej kolacji połączonej z kultowym programem Fado. (Kolacja: przystawka kilka rodzajów, II danie – ryba lub mięso do wyboru, wino, woda + deser) – cena 40 euro/os.
Fado to nastrojowe, ekspresyjnie wykonywane pieśni oraz taniec. Pozostaje gatunkiem muzycznym uprawianym prawie wyłącznie w swojej ojczyźnie – Portugalii.
Przejazd autokarem na lotnisko. Odprawa przed odbyciem lotu.
6. DZIEŃ
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy z bagażem podręcznym, przejazdy autokarem w Portugalii, zakwaterowanie w hotelu 4* pok. 2-os., wyżywienie: śniadanie x 4, obiad w porze kolacji + napój x 3, pilot, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE: bagaż rejestrowy, obligatoryjnie bilety wstępu oraz system słuchawkowy tour guide 40 €/os.
Dla chętnych: dopłata do pok. 1 os.- na zapytanie oraz do bagażu (1x bagaż rejestrowany 20 kg) w cenie 250 zł/os.

Dojazd własny lub możliwość zorganizowania dojazdu autokarem na lotnisko i z powrotem.

Cena uzależniona od ilości Uczestników.

Informacje praktyczne: strefa czasowa w Portugalii (-1h), wjazd na dowód osobisty lub paszport,
proszę zabrać wygodne obuwie, nakrycie głowy, ceny w Portugalii są wyższe niż w Polsce, waluta euro, zakupy – możliwość płatności kartą.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Pielgrzymka do Fatimy Lizbona Wieża Belem    Pielgrzymka do Fatimy Cabo da Roca    Pielgrzymka do Fatimy Sintra

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Fatima, sanktuarium – fot. by Gianni Crestani, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-521379/

Pozostałe zdjęcia:
Lizbona, Wieża Belem – fot. lapping, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2237562/
Cabo da Roca – fot. by Gianni Crestani, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-527803/
Sintra – fot. by essuera, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3895332/


 


Pielgrzymka do Fatimy Białystok, Pielgrzymka do Fatimy Bydgoszcz, Pielgrzymka do Fatimy Elbląg, Pielgrzymka do Fatimy Gdańsk, Pielgrzymka do Fatimy Gorzów Wielkopolski, Pielgrzymka do Fatimy Katowice, Pielgrzymka do Fatimy Kielce, Pielgrzymka do Fatimy Kraków, Pielgrzymka do Fatimy Lublin, Pielgrzymka do Fatimy Łódź, Pielgrzymka do Fatimy Olsztyn, Pielgrzymka do Fatimy Opole, Pielgrzymka do Fatimy Poznań, Pielgrzymka do Fatimy Rzeszów, Pielgrzymka do Fatimy Szczecin, Pielgrzymka do Fatimy Warszawa, Pielgrzymka do Fatimy Wrocław, Pielgrzymki do Fatimy Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.