Pielgrzymka do Fatimy

/Pielgrzymka do Fatimy
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Pielgrzymka do Fatimy

2021-02-02T14:03:30+00:00
Kategoria: Wycieczki, Pielgrzymki
Kierunek wyjazdu: Portugalia
Transport: Samolot
Ilość dni: 5 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Warszawa – Modlin, spotkanie na lotnisku o godz. 19:20
. Wylot o godzinie 21:20. Lizbona przylot o godzinie 00:35. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Zwiedzanie Lizbony, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Podczas spaceru zobaczymy: Wieżę Belem, jedną z wizytówek miasta, pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza. Na trasie spaceru zobaczymy Klasztor Hieronimitów wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej, dalej przejdziemy po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Wyjazd z miasta. Przejazd do Cabo da Roca – przylądek położony na Półwyspie Iberyjskim na terenie Portugalii, w obrębie Parku Narodowego Sintra – Cascais na zachód od Lizbony i stanowi najdalej na zachód wysunięty punkt lądu stałego Europy. Na trasie przejazdu krótki postój na rekreację i kąpiel w oceanie. Przejazd do Sintry – dawnej letniej rezydencji portugalskich monarchów, położonej w uroczej okolicy, wśród egzotycznych ogrodów i zalesionych wzgórz, wpisanej na listę UNESCO. Zwiedzanie Pałacu Narodowego, gdzie można podziwiać piękne dekoracje z płytek azulejos. Przejazd do Fatimy, zakwaterowanie w hotelu. Obiad w porze kolacji. Dla chętnych możliwość uczestniczenia w codziennej wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny. Nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Fatima, ośrodka kultu maryjnego, celu licznych pielgrzymek. Spacer po Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny: Plac Pielgrzyma, bazylika z grobowcami bł. Łucji, Hiacynty, Franciszka, Kaplica Objawień. Przejazd do Porto, miasta niezwykłego i pełnego kontrastów, malowniczo położonego na wzgórzu nad rzeką Duero. Zwiedzanie: katedra, kościół św. Franciszka, dworzec São Bento. Spacer zabytkowym mostem króla Ludwika I, z którego roztaczają się piękne widoki na miasto. Dalej spacer po mieście: Plac Aliados, kościół Kleryków z barokową dzwonnicą będącą wizytówką miasta Porto, księgarnia Lello&Irmao, ozdobione ceramicznymi płytkami kościoły Karmelitów i Karmelitanek. Wizyta w piwnicach, gdzie dojrzewają doskonałe portugalskie wina. Degustacja słynnego porto, mocnego
i aromatycznego trunku, z którego produkcji słynie miasto. Powrót do hotelu. Obiad w porze kolacji, nocleg.
4-5. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd do Coimbry, dawnej stolicy Portugalii, najstarszego centrum uniwersyteckiego. Zwiedzanie: najstarszy w kraju uniwersytet, założony w 1290 r., ze wspaniałą barokową biblioteką, wpisany na listę UNESCO; Stara Katedra – najwspanialsza romańska budowla w Portugalii; kościół św. Krzyża z arcydziełami sztuki rzeźbiarskiej renesansu. Przejazd do Tomar, miasta założonego w XII w. przez templariuszy. Zwiedzanie klasztoru Zakonu Chrystusa Pana, wpisanego na listę UNESCO, który był siedzibą zakonu w Portugalii. Powrót do Fatimy – spacer droga krzyżową do wioski pastuszków – Aljustrel, w której mieszkały dzieci, którym 13 maja 1917 po raz pierwszy objawiła się Matka Boża. Zwiedzimy domy pastuszków (Casas dos Pastorinhos). W Aljustrel prawie wszystko jest tak, jak za czasów objawień. Wioskę otaczają przepiękne gaje oliwne. Można tu odnaleźć prawdziwy spokój i ciszę tj. magiczne miejsce. Przejazd do Lizbony na lotnisko. Lizbona wylot o godz. 01:15. Warszawa przylot 06:05.

ŚWIADCZENIA: przelot samolotem Warszawa – Lizbona – Warszawa, bilet lotniczy (1 x mały bagaż o wymiarach 40 x 20 x 25 cm), przejazdy autokarowe w Portugalii, zakwaterowanie w hotelu 3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty (bufet + woda, wino do obiadu), pilot, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, degustacja słynnego wina Porto, dopłata do bagażu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Uwaga!
Godziny odlotów / przylotów samolotów w dniu wylotu do Lizbony oraz w dniu przylotu do Warszawy mogą ulec zmianie w zależności od terminu wycieczki.

Opieka duchowa oraz Msze Święte – miejsca odprawiania mszy do uzgodnienia.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Pielgrzymka do Fatimy Lizbona Wieża Belem    Pielgrzymka do Fatimy Cabo da Roca    Pielgrzymka do Fatimy Sintra

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Fatima, sanktuarium – fot. by Gianni Crestani, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-521379/

Pozostałe zdjęcia:
Lizbona, Wieża Belem – fot. lapping, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2237562/
Cabo da Roca – fot. by Gianni Crestani, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-527803/
Sintra – fot. by essuera, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3895332/


 


Pielgrzymka do Fatimy Białystok, Pielgrzymka do Fatimy Bydgoszcz, Pielgrzymka do Fatimy Elbląg, Pielgrzymka do Fatimy Gdańsk, Pielgrzymka do Fatimy Gorzów Wielkopolski, Pielgrzymka do Fatimy Katowice, Pielgrzymka do Fatimy Kielce, Pielgrzymka do Fatimy Kraków, Pielgrzymka do Fatimy Lublin, Pielgrzymka do Fatimy Łódź, Pielgrzymka do Fatimy Olsztyn, Pielgrzymka do Fatimy Opole, Pielgrzymka do Fatimy Poznań, Pielgrzymka do Fatimy Rzeszów, Pielgrzymka do Fatimy Szczecin, Pielgrzymka do Fatimy Warszawa, Pielgrzymka do Fatimy Wrocław, Pielgrzymki do Fatimy Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.