Pielgrzymka do Grecji

/Pielgrzymka do Grecji
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Pielgrzymka do Grecji

2023-07-17T12:47:21+00:00
Kategoria: Pielgrzymki, Bałkany
Kierunek wyjazdu: Grecja
Transport: Samolot
Ilość dni: 8 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wylot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia. Przylot do Salonik. Zwiedzanie miasta związanego z pobytem św. Pawła. Podczas spaceru zwiedzimy: Białą Wieżę, Rotundę św. Jerzego, Bazylikę św. Demetriusza, Kościół Mądrości Bożej. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Wczesne śniadanie. Przejazd do Kavali. Miasto, które odwiedził św. Paweł podczas jego pierwszej podróży misyjnej po Europie. Spacer po mieście podczas, którego zobaczymy m.in.: zamek – twierdzę na wzgórzu Panagia, skąd roztacza się przepiękny widok na miasto, akwedukt Kamares – punkt orientacyjny Kawali o długości 270 m i maksymalnej wysokości 25 m. Następnie Przejazd do Filippi. Nazwa została nadana miastu przez Filipa Macedońskiego, który je rozbudował, poczynając od 356 roku p.n.e.. Św. Paweł w czasie drugiej podróży misyjnej założył pierwszą gminę chrześcijańską w Europie. Zwiedzimy miejsce chrztu św. Lydii Purpuraria – pierwszej chrześcijanki w Europie, którą ochrzcił św. Paweł. Przyjazd w okolice Larisy, zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Wczesne śniadanie. Wyjazd w kierunku Aten. Po drodze zwiedzanie Delfy w górach Parnasu – kompleks wykopalisk miasta słynnej w starożytności wyroczni delfijskiej. Pozostałości pełnej gracji Tolos. „Oczyszczenie” w Źródle Kastylijskim. Spacer po mieście, gdzie przejdziemy Świętą Drogą. Dalej zobaczymy Mur poligonalny, słynną Gazetę Delficką, tajemniczy labirynt pytyjski, teatr antyczny na 500 widzów, stadion z II w n.e. oraz nawiedzimy Świątynia Apollona. Przyjazd do Aten, zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Ateny. Objazd po mieście, gdzie zobaczymy m.in.: Plac Konstytucji, Parlament, Świątynia Zeusa, Stadion Olimpijski. Zwiedzanie Akropolu: Propyleje, Świątynia Nike, Partenon, Erechtejon. Następnie zwiedzanie Agory, Wzgórza Aeropag – na którym św. Paweł z Tarsu wygłosił kazanie. Słowa te nawróciły kobietę imieniem Damaris oraz Dionizego Areopagitę, późniejszego biskupa i patrona Aten. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Koryntu – miejsca pobytu i nauczania św. Pawła. Dalej Mykeny, gdzie zobaczymy słynne mury cyklopie, Lwia Brama, cytadela, groby szybowe i kopułowy Grób Agamemnona. Następnie Epidauros, gdzie zwiedzimy teatr, który jest najlepiej zachowanym i czynnym antycznym teatrem greckim z niezwykłą akustyką. Zakwaterowanie w Peloponez, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do Olimpii. Nazwa Olimpia nawiązuje do Olimpu mitycznej siedziby dwunastu bogów. W 1989 Park Narodowy został wpisany na listę UNESCO jako zabytek międzynarodowej biosfery z unikatowymi ekosystemami. Zwiedzanie pierwszego stadionu, terenu archeologicznego, w tym: prytanejon, gimnazjon, palestrę, pracownię Fidiasza, świątynię Zeusa z ogniem olimpijskim, świątynię Hery. Dalej przejazd do Patras – trzeciego co do wielkości miasta Grecji. Tutaj został pochowany Św. Andrzej, a w Bazylice przechowywana jest czaszka oraz fragment jego krzyża. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ
Wczesne śniadanie. Całodzienny przejazd do Salonik. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot z Saloniki. Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy, przejazdy autokarem na miejscu, zakwaterowanie w hotelach 3/4* (lokalny standard) w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, bagaż podręczny do 8 kg, bagaż rejestrowy do 20 kg, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Uwaga!
Program jest ramowy.
Godziny odlotów / przylotów samolotów do / z Salonik lub miejsce wylotu mogą ulec zmianie w zależności od terminu wycieczki.


Opieka duchowa oraz Msze Święte – miejsca odprawiania mszy do uzgodnienia.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Delfy, wyrocznia delfijska – fot. by Walkerssk, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1919203/

 

 


Pielgrzymka do Grecji Białystok, Pielgrzymka do Grecji Bydgoszcz, Pielgrzymka do Grecji Elbląg, Pielgrzymka do Grecji Gdańsk, Pielgrzymki do Grecji Gorzów Wielkopolski, Pielgrzymka do Grecji Katowice, Pielgrzymka do Grecji Kielce, Pielgrzymka do Grecji Kraków, Pielgrzymka do Grecji Lublin, Pielgrzymka do Grecji Łódź, Pielgrzymka do Grecji Olsztyn, Pielgrzymki do Grecji Opole, Pielgrzymka do Grecji Poznań, Pielgrzymka do Grecji Rzeszów, Pielgrzymka do Grecji Szczecin, Pielgrzymki do Grecji Toruń, Pielgrzymka do Grecji Warszawa, Pielgrzymka do Grecji Wrocław, Pielgrzymki do Grecji Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.