Pielgrzymka do Gruzji Śladami Chrześcijaństwa

/Pielgrzymka do Gruzji Śladami Chrześcijaństwa
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Pielgrzymka do Gruzji Śladami Chrześcijaństwa

2023-07-17T12:46:33+00:00
Kategoria: Pielgrzymki
Kierunek wyjazdu: Gruzja
Transport: Samolot
Ilość dni: 8 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Pielgrzymka do Gruzji

1-2. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki
(dojazd własny lub zorganizowany autokarem). Warszawa, spotkanie z pilotem o godz. 20:30. Wylot z Okęcia o godzinie 22:30, Tbilisi przylot 04:05 (+1 godz.). Rejs lotniczy realizowany jest polskimi liniami LOT. Przylot do Tbilisi. Transfer do regionu Meschetii w środkowej Gruzji. Przyjazd do hotelu w mieście Achalcyche, zakwaterowanie, śniadanie. Krótki czas na regenerację po nocnym locie. Wizyta w turecko-gruzińskim zamku Rabat. Wyjazd do skalistego kanionu rzeki Mtkwari. Zwiedzanie skalnego miasta Wardzia związanego z wielką królową i świętą lokalnego kościoła – Tamar, najwybitniejszym władcą Gruzji. Przejazd do prehistorycznej twierdzy Saro sprzed ponad 3000 lat. Powrót do hotelu obiad w porze kolacji, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie w hotelu. Przejazd do słynnego uzdrowiska Borżomi. Krótki spacer po parku zdrojowym, degustacja leczniczej wody. Możliwość zakupu oryginalnych leczniczych przetworów z szyszek, słodyczy, etc. Przejazd do regionu Imeretii w zachodniej Gruzji. Zwiedzanie średniowiecznego klasztoru i uniwersytetu Gelati. Wpisane na listę UNESCO jest dziełem jednego z największych władców Gruzji – króla Dawida Budowniczego, znajduje się tu m.in. nekropolia gruzińskich władców. Zwiedzanie bajkowej jaskini Prometeusza. Przyjazd do hotelu w Kutaisi. Obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Transfer do Batumi. Wizyta na grobie Apostoła Macieja w Twierdzy Gonio. Spacer po centrum Batumi, m. in. po Placu Europy ze statuą Medei, dzielnicy futurystycznych wysokościowców i nadmorskiej promenadzie. Czas wolny w Batumi – możliwość kąpieli w Morzu Czarnym. Pokaz akrobacji w delfinarium. Obiad w porze kolacji, w restauracji w Batumi. Powrót na nocleg do hotelu w Kutaisi.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na wschód w rejon tzw. Gruzińskiej Drogi Wojennej. Zwiedzanie XVII-wiecznego zamku Ananuri. Przejazd przez góry Kaukazu Wielkiego do podnóża góry Kazbek (5047m). Po drodze postoje na platformie widokowej przy przełęczy Dżwari (2395m) i źródłach wody mineralnej „gruzińskie Pamukkale”. Przyjazd do Stepancminda, zakwaterowanie w pensjonacie. Obiad w porze kolacji, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Krótka wyprawa 4×4 do podnóża śnieżnej góry Kazbek (5047 m) do monastyru Cminda Sameba. Wyjazd do Mcchety – pradawnej gruzińskiej stolicy. Zwiedzanie klasztoru Samtawro powiązanego z działalnością św. Nino, patronki i „Oświecicielki”, za której przyczyną kraj w IV wieku przyjął chrześcijaństwo. Następnie wizyta w monumentalnej katedrze Sweticchoweli (XI w.), gdzie znajdują się nekropolie królów gruzińskich i liczne relikwie. Czas na zakupy na lokalnym bazarze. Przejazd do monastyru św. Krzyża z VII wieku, skąd rozciąga się widowiskowa panorama starej stolicy. Obiad w porze kolacji, w restauracji w okolicach Mcchety lub Tbilisi. Nocleg w hotelu w Tbilisi.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie ekspozycji Muzeum Narodowego lub Muzeum Sztuk Pięknych z imponującymi kolekcjami złotych skarbów. Spacer po starym mieście, m. in. przejazd kolejką linową na wzgórze zamkowe Narikala, wizyta w meczecie i najstarszej cerkwi w Tbilisi – kościele Anczischati z VI wieku. Po południu czas wolny w okolicach bazaru, tzw. Suchego Mostu, wizyta w polskim kościele, jednego z ważniejszych centrów życia polonijnego i katolickiego na Zakaukaziu. Obiad w porze kolacji w restauracji z muzyką na żywo i pokazem ludowych tańców. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd do Signagi – urokliwego miasteczka z XVIII wieku, nazywanego „miastem miłości”. Spacer po murach obronnych i starym mieście. Zwiedzanie pobliskiego monastyru Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino. Przejazd do Kachetii, światowej kolebki winiarstwa, gdzie około 8000 lat temu człowiek nauczył się wytwarzać wino. Wizyta w wykutym w skałach magazynie firmy Chareba, gdzie w podziemnych tunelach leżakuje dziesiątki tysięcy butelek. Degustacje i zwiedzanie wytwórni wina i koniaku – możliwość zakupu. Obiad w porze kolacji w Kachetii w formie supry – tradycyjnej gruzińskiej uczty z muzyką i toastami. Nocny transfer na lotnisko w Tbilisi.

9. DZIEŃ
Tbilisi, wylot o godz. 04:55, Warszawa, przylot o godz. 06:40.

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy wg oferty (bagaż podręczy 1 szt. do 7 kg, o wymiarach nieprzekraczających 55 x 40 x 20 cm oraz główny bagaż 1 sztuka: max waga do 23 kg / max suma zewnętrznych wymiarów (długość + szerokość + głębokość) 158 cm), przejazdy autokarem w Gruzji, zakwaterowanie w hotelach 2/3* (lokalny standard) w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty (śniadanie i obiad w porze kolacji, napoje, wino), pilot, lokalny przewodnik, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłata za wjazd – wyprawa samochodami 4×4 do monastyru Cminda Sameba, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Podczas Pielgrzymki do Gruzji zapewniona opieka duszpasterska oraz Msze Święte.

Na zapytanie możliwość wylotu do Kutaisi z:
Gdańska, Krakowa, Poznania i Wrocławia

Modyfikacja programu z zachowanymi miejscowościami zwiedzania.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Pielgrzymka do Gruzji   Pielgrzymka do Gruzji   Pielgrzymka do Gruzji    Pielgrzymka do Gruzji

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Gruzińska droga wojenna – fot. by Thomas Berscheid, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2043657/

Pozostałe zdjęcia:
fot. by Bogdan Uhryn, Biuro Podróży Variustur

 

 

 


Pielgrzymka do Gruzji Białystok, Pielgrzymka do Gruzji Bydgoszcz, Pielgrzymka do Gruzji Elbląg, Pielgrzymka do Gruzji Gdańsk, Pielgrzymka do Gruzji Gorzów Wielkopolski, Pielgrzymka do Gruzji Katowice, Pielgrzymka do Gruzji Kielce, Pielgrzymka do Gruzji Kraków, Pielgrzymka do Gruzji Lublin, Pielgrzymka do Gruzji Łódź, Pielgrzymka do Gruzji Olsztyn, Pielgrzymka do Gruzji Opole, Pielgrzymka do Gruzji Poznań, Pielgrzymka do Gruzji Rzeszów, Pielgrzymka do Gruzji Szczecin, Pielgrzymka do Gruzji Toruń, Pielgrzymka do Gruzji Warszawa, Pielgrzymka do Gruzji Wrocław, Pielgrzymka do Gruzji Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.