Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej

/Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej

2023-07-17T13:00:12+00:00
Kategoria: Pielgrzymki
Kierunek wyjazdu: Izrael, Jordania
Transport: Samolot
Ilość dni: 10 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wylot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia. Przylot do Tel Avivu. Przejazd do Nazaretu. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Galilei Górnej aż pod granicę z Libanem do źródeł Jordanu, które wypływają z najwyższej góry Izraela – Hermonu. W tym miejscu znajduje się Biblijna Cezarea Filipowa zwana Banias, gdzie pospacerujemy wśród wód źródła Banias tworzącego w dalszym biegu rzekę Jordan. Niedaleko od tego miejsca znajdują się wspaniałe wodospady oraz zamek krzyżowców Nimrod. Powrót do Galilei Dolnej, gdzie nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania oraz kościół Żywiciela w Nazarecie. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na granicę z Jordanią a następnie do Pella – jednego z miast Dekapolisu, których aż 9 położonych jest na terenie Jordanii. To tutaj najprawdopodobniej schronili się chrześcijanie uciekający z Jerozolimy podczas pierwszej wojny żydowskiej (66-73 r. n.e.). Następnie przejazd do miasta umm Qies zwanego Gadara, które położone jest na wysokości 378 m n.p.m. i rozpościera się stąd widok na rzekę Yarmouk, jezioro Kinneret i Wzgórza Golan. W Biblii miasto znane jest z tego, że to stąd świnie, w które Jezus rozkazał wejść demonom rzuciły się do jeziora. Dalej przejazd do kolejnego miasta Dekapolisu – najlepiej zachowanego – Dżerasz. Tam podziwiać będziemy przepiękne i ogromne owalne forum, pozostałości świątyń rzymskich, kościołów, targowiska, dwóch teatrów i łaźni. Na koniec dotrzemy do cytadeli w Ammanie, gdzie zobaczymy ruiny rzymskiej Filadelfii, również należącej do Dekapolisu oraz panoramę na teatr i pałac królewski. Przejazd do Ammanu. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na południe Jordanii. Po drodze zatrzymamy się w Madabie, gdzie w kościele św. Jerzego można podziwiać bizantyjskie mozaiki przedstawiające najstarszą mapę Ziemi Świętej pochodzącą z VI w. Na mapie tej odnajdziemy Jerozolimę wraz z Bazyliką Grobu Pańskiego, a także Morze Martwe, rzekę Jordan i Nil. Następnie udamy się na szczyt Góry Nebo aby tak jak Mojżesz spojrzeć na Ziemię Obiecaną leżącą po przeciwległej stronie rzeki Jordan. Dalej przejazd do fortecy Heroda Wielkiego, miejsca męczeńskiej śmierci Jana Chrzciciela – Macheront. Przejazd do Petry. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Spacer spektakularnym kanionem Siq, podczas którego zobaczymy m.in.: Skarbiec, królewskie grobowce, rzymski amfiteatr i innych dostępnych zabytków wykutych w różowej skale miasta Nabatejczyków – Petry. Powrót do hotelu wynajętym koniem, rydwanem, wielbłądem lub osłem. Przejazd na jedną z bardziej kolorowych pustyń – Wadi Rum, gdzie przesiądziemy się do jeepów i będziemy „uganiać się” za legendą Lawrence’a z Arabii. Przejazd do Aqaby nad Morzem Czerwonym. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Przekroczenie granicy jordańsko-izraelską. Przejazd nad Morze Martwe, gdzie zakosztujemy odmładzających kąpieli. Następnie jadąc wzdłuż Morza Słonego dotrzemy do oazy Ein Gedi („źródło kozicy”), miejsca znanego z Księgi Pieśni nad Pieśniami, gdzie król Dawid ukrywał się przed królem Saulem. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do miasta wskrzeszenia Łazarza – Betanii. Nawiedzimy ruiny pałacu Heroda oraz twierdzy powstańców żydowskich, ukrytych w środku góry, gdzie również znaleziono grób Heroda Wielkiego. To górujący nad Pustynią Judzką Herodion usypany sztucznie przez architektów Heroda. Jeśli sytuacja polityczna nam na to pozwoli pojedziemy też do miasta pochówku naszych praojców – Abrahama i Sary – do Hebronu. Następnie przejazd do Mamre, gdzie pod dębem Bóg zawarł przymierze z Abrahamem. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg. Fakultatywnie zwiedzanie Jerozolimy nocą a zwłaszcza Dzielnicę Ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim (ok. 25 USD/os).
8.
DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na południe na pustynię Negew do Tel Beer Szeba, miasta „siedmiu studni”, które ściśle związane jest z historią Abrahama. Przejazd spektakularnym kanionem Ein Avdad, zwiedzimy ruiny miasta Nabatejczyków o tej samej nazwie – Avdad. Powrót do Betlejem. W drodze powrotnej zobaczymy ogromny krater Maktesh Ramon. Obiad w porze kolacji, nocleg.
9. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy, gdzie wejdziemy na szczyt Góry Oliwnej, stamtąd spojrzymy na przepiękną Starą Jerozolimę. Następnie wejdziemy jedną z ośmiu bram za mury Starego Miasta i przejdziemy Drogą Krzyżową, czyli Via Dolorosa aż do Bazyliki Grobu Pańskiego nawiedzając Grób Pański oraz Golgotę. Czas wolny na osobistą modlitwie. Po modlitwie udamy się pod słynną Ścianę Płaczu. Dalej przejdziemy przez kwartał żydowski na Górę Syjon, gdzie powstało chrześcijaństwo, i to tutaj znajduje się Wieczernik. Tutaj też Maryja zasnęła wiecznym snem (kościół Dormicion) i znajduje się tu również grobowiec Króla Dawida. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
10. DZIEŃ
Śniadanie. Nawiedzimy miejsce narodzenia Chrystusa – najstarszy na świecie czynny kościół – Bazylikę Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Zobaczymy też wybudowany obok Kościół św. Katarzyny i pobliską Grotę Mleczną. Następnie przejazd do Jerozolimy. Zwiedzimy Muzeum Izraela, gdzie znajduje się Sanktuarium Księgi ze zwojami z Qumran oraz makieta Jerozolimy z I w. Transfer na lotnisko w Tel Aviv i wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy z bagażem podręcznym, przejazdy autokarem w Izraelu i Jordanii, zakwaterowanie standard 3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalny przewodnik, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów w tym przejazd konno do kanionu Siq w Petrze oraz 2-godzinny jeep safari po pustyni Wadi Rum, wiza grupowa do Jordanii, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bagaż rejestrowy, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej Petra Jaskinie Pixabay License    Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej pustynia wadi rum Pixabay License    Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej strażnicy kanionu Pixabay License    Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej Nebo góra Pixabay License

Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej Petra koń Pixabay License    Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej Madeba mozaika    Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej bazylika   Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej Jerozolima Pixabay License

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Petra, Jordania – fot. by dimitrisvetsikas1969, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4360980/

Pozostałe zdjęcia:
Petra, Jaskinie – fot. by dimitrisvetsikas1969, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4342436/
Pustynia wadi rum – fot. by falco, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4740069/
Strażnicy kanionu – fot. by dimitrisvetsikas1969, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4352204/
Góra Nebo – fot. by falco, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4158427/
Petra, koń – fot. by mailanmaik, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2494516/
Madeba, mozaika – public domain https://pxhere.com/fi/photo/856551
Bazylika – fot. by max_gloin, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3241434/
Jerozolima – fot. by max_gloin, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3241421/


 

 


Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej Białystok, Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej Bydgoszcz, Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej Elbląg, Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej Gdańsk, Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej Gorzów Wielkopolski, Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej Katowice, Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej Kielce, Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej Kraków, Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej Lublin, Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej Łódź, Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej Olsztyn, Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej Opole, Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej Poznań, Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej Rzeszów, Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej Szczecin, Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej Toruń, Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej Warszawa, Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej Wrocław, Pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.