Pielgrzymka do Libanu śladami Św. Charbela

/Pielgrzymka do Libanu śladami Św. Charbela
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Pielgrzymka do Libanu śladami Św. Charbela

2023-10-20T10:48:17+00:00
Kategoria: Pielgrzymki
Kierunek wyjazdu: Liban
Transport: Samolot
Ilość dni: 9 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Święty Charbel (Szarbel) 1828-1898, jest wielką tajemnicą dla świata nauki, a dla nas wszystkich czytelnym znakiem wskazującym na istnienie Boga. Od śmierci libańskiego pustelnika minęło ponad 120 lat. Dzięki Jego wstawiennictwu ciągle dokonują się spektakularne uzdrowienia i nawrócenia. Papież Paweł VI w dniu 9 października 1977 roku kanonizował ojca Charbela.
Libańczycy są niezwykle otwarci i gościnni, a religia zajmuje szczególne miejsce w ich życiu. Na wielu skrzyżowaniach znajdują się kaplice z posągami Matki Bożej i innych świętych. Podróż do Libanu jest wstępem a dla nie których osób kontynuacją odkrywania Ziemi Świętej i podążania śladami Jezusa, Matki Bożej i Św. Charbela.

1. DZIEŃ
Spotkanie na lotnisku w Warszawie 2,5h przed wylotem. Warszawa Okęcie, wylot o godz. 22:00. Czas lotu 3:35h.
2. DZIEŃ
Przylot do Libanu – Bejrut o godz. 2:35, lokalny czas (+1 h). Przejazd z lotniska do hotelu 4* w pobliżu Bejrutu, zakwaterowanie, nocleg. Hotel znajduje się w chrześcijańskiej dzielnicy, położony jest w pobliżu Morza Śródziemnego, wokół liczne restauracje, sklepy oraz super market. Późniejsze śniadanie w formie stołu szwedzkiego w godz. 9:45-10:45. Wyjazd o godzinie 11:00 do miejscowości Harrisa – Sanktuarium Matki Bożej Libanu, zwiedzanie, indywidualny czas na modlitwę. Zjazd kolejką linowa na dół, gdzie będzie czekał na nas autobus. Wyjazd do Annaya, wizyta w pustelni, gdzie spędził ostatnie lata Św. Charbel, przejście do kościoła Św. Marouna, gdzie znajduje się ciało Św. Charbela. Msza Św. Czas wolny na indywidualną modlitwę, zakup pamiątek itd. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji.
3. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wyjazd do Sydon – to biblijne miasto w którym uczył P. Jezus oraz gdzie przebywali Św. Piotr i Św. Paweł, jest to jedne z najstarszych miast na świecie z czasów Kanonyjskich, zwiedzanie kościoła Św. Mikołaja, starego souku, karawanseray, zamku na wodzie zbudowanego na świątyni fenickiej przez Krzyżowców, czas wolny. Przejazd do Tyr, zwiedzanie jednego z najlepiej zachowanych hipodromów z czasów rzymskich, zwiedzanie portu rybackiego. Wyjazd do Magdoushe – Sanktuarium Matki Bożej Oczekującej. Grota w której Matka Boża oczekiwała na P. Jezusa jak uczył w Sydonie. Msza Św. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji.
4. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wyjazd Bekakafra po drodze zwiedzanie miejscowości Diman. Letnia rezydencja Patriarchy Maronickiego, przepiękny widok na Dolinę Świętych – Wadi Khadisha. Bekakafra miejsce urodzenia Św. Charbela. Jest to najwyżej położona wioska na Bliskim Wschodzie zamieszkała przez cały rok. Msza Św. Zwiedzanie domu rodzinnego Św. Charbela – teraz jest to kapliczka i reszta domu znajduje się w klasztorze nie jest dostępna dla zwiedzających, muzeum z przedmiotami które używała jego rodzina. Czas wolny. Dla Chętnych możliwość zakupu przypraw pamiątek itd. Wyjazd do El Arz rezerwatu Cedrów libańskich, tu znajdują się cedry które mogą mięć od 1,5 tyś do 2,5 tyś lat, czas wolny. Przejazd do najstarszego klasztoru maronickiego – kolebki wiary maronickiej, klasztor Św. Antoniego Wielkiego. Zobaczymy przepiękny widok na groty i pustelnie, w których od 5 wieku do czasu przyjazdu Krzyżowców 1120 r. ukrywali się mnisi maroniccy oraz patriarchowie maroniccy, przepiękny kościół wykuty w skale oraz grota Św. Antoniego. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji.
5. DZIEŃ

Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wyjazd do Ghazir – to mała miejscowość, w której znajduje się klasztor Św. Antoniego Padewskiego, przebywał tu Juliusz Słowacki i napisał dzieło Anheli, w tej miejscowości od 1942 r. przebywali Polacy którzy wraz z wojskiem Andersa uciekli z Syberii, pierwsza Polonia w Libanie. Przejazd do Geitta Grotto – jaskinie kresowe około 60 milionów lat, znajdują się w dolinie psiej rzeki. Zwiedzimy górną grotę, gdzie znajdują się przepiękne stalaktyty, stalagmity, grotę dolną przepłyniemy łodzią. Wyjazd do Bejrutu – zwiedzanie National Muzeum of Bejrut. Wspaniałe sarkofagi, rzeźby, mozaiki. Zwiedzanie Bejrutu, termy rzymskie, ruiny starego souku. Msza Św. w Bejrucie. Zeituna Bay, czas wolny. Następnie zobaczymy Gołębie Skały (Pigeon Rock) to formacje geologiczne uważane za jeden z symboli Bejrutu. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji.
6. DZIEŃ

Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wyjazd Annaya, pustelnia spacer śladami Św. Charbela do kościoła, Msza Św. Czas wolny na zakupienie pamiątek, pobranie olejów. Przejazd do Św. Rafki – Jrabta miejscowość, Sanktuarium Św. Rafki jest to patronka chorych na raka, zwiedzanie klasztoru i muzeum. Przejazd do Kfifen miejsca pobytu Św. Hardini i Św. Charbela – przebywał w Kfifen przygotowując się do kapłaństwa. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji.
7. DZIEŃ

Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wyjazd do Baelbak, przejazd przez Fareya – kurort narciarski, zobaczymy z daleka największy pomnik Św. Charbela, który znajduje się na szczycie góry. Przejazd przez dolinie Bekka – najżyźniejsza dolina w Libanie, z której pochodzą wszystkie uprawy warzyw. Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Beshwat – tak jak w Fatimie było tam dużo uzdrowień i objawień Matki Bożej. Wyjazd do Baelbak najlepiej zachowane na świecie ruiny rzymskie zwiedzanie 3 świątyń – Jowisza, Bahosa i Venus. Msza Św. Następnie Winiarnia Ksara, zwiedzanie piwnic rzymskich, w których teraz leżakują wina, degustacja win możliwość zakupu. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji.
8. DZIEŃ

Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wyjazd do Byblos jedno z najstarszych miast na świecie około 8 tyś lat p.n.e., tu też powstał pierwszy alfabet – alfabet Fenicki. Zwiedzanie parku archeologicznego, ruiny pierwszego miast 6 tyś p.n.e., sarkofagi, mury 3. miast, świątynie obelisk, świątynia Boga EL i zamek Krzyżowców. Zwiedzanie miasta, kościół Św. Jana Chrzciciela, port rybacki, zakupy czas wolny. Możliwość plażowania, wejście dodatkowo płatne 10 $ od osoby. W przypadku braku chętnych przejazd do miejscowości Chekka, kościół ortodoksyjny Matki Bożej Światła, następnie zwiedzanie miasta Batroun. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji.
9. DZIEŃ

Wykwaterowanie z hotelu i o godzinie 00:15 wyjazd na lotnisko. Bejrut, wylot 3:30, przylot Warszawa 6:20. Pożegnanie Uczestników.

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy na trasie Warszawa – Bejrut – Warszawa, bagaż podręczy 1 szt. do 8 kg, o wymiarach nieprzekraczających 55 x 40 x 23 cm oraz główny bagaż 1 sztuka: max waga do 23 kg /max suma zewnętrznych wymiarów (długość + szerokość + głębokość) 158 cm, zakwaterowanie w hotelu 4* w pok. 2-osobowym, wyżywienie wg oferty, transport lokalnym autokarem, opieka pilota koordynatora, lokalny przewodnik, dodatkowo lokalni muzealni przewodnicy, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy. Opieka duchowa i Msze Święte.

DODATKOWO PŁATNE: obligatoryjnie – opłaty rezerwacyjne, bilety wstępu, zestaw słuchawkowy Tour Guide  60 USD($) /os. Zwyczajowo napiwki dla Kierowcy autobusu 10 $ od osoby oraz napiwki dla Kelnerów 10 $ od osoby za obsługę przez cały pobyt. Dopłata do pokoju 1-osobowego – na zapytanie.

Dla Chętnych – na zapytanie, dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymce (w tym od skutków chorób przewlekłych, nowotworowych oraz zakażenia, śmierci lub kwarantanny z powodu COVID-19). Możliwość dobrowolnego podwyższenia kwoty gwarancyjnej ubezpieczenia kosztów leczenia.

DODATKOWE BARDZO WAŻNE INFORMACJE: aby wyjechać do Libanu paszport nie może zawierać śladów (pieczątek) z pobytu w Izraelu. Wjeżdżający do Libanu otrzymują bezpłatne wizy na lotnisku w momencie kontroli paszportowej. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy przy wylocie do Polski.

Harmonogram wpłat:
I wpłata 1000 zł do dnia 28.02.2023,
II wpłata 1500 zł dnia 15.05.2023

III wpłata 1000 USD do dnia 15.08.2023

Biuro Podróży Variustur Bogdan Uhryn
ul. 3 Maja 15, 82-300 Elbląg

Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy    
wpłaty PLN: 58 8313 0009 0033 0022 2000 0010     
wpłaty USD: IBAN: PL24 8313 0009 0033 0022 2000 0040      SWIFT: GBWCPLPP
tytułem: imiona i nazwiska Uczestników, Liban 29.09-07.10.2023.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Liban, kościół Maronitów – fot. by djedj, Pixabay License, https://pixabay.com/images/id-3663721/

 


Pielgrzymka do Libanu śladami Św. Charbela
Pielgrzymka do Libanu Białystok, Pielgrzymka do Libanu Bydgoszcz, Pielgrzymka do Libanu Elbląg, Pielgrzymka do Libanu Gdańsk, Pielgrzymka do Libanu Katowice, Pielgrzymka do Libanu Kielce, Pielgrzymka do Libanu Kraków, Pielgrzymka do Libanu Lublin, Pielgrzymka do Libanu Łódź, Pielgrzymka do Libanu Olsztyn, Pielgrzymka do Libanu Poznań, Pielgrzymka do Libanu Rzeszów, Pielgrzymka do Libanu Szczecin, Pielgrzymka do Libanu Warszawa, Pielgrzymka do Libanu Wrocław

Wycieczka do Libanu Białystok, Wycieczka do Libanu Bydgoszcz, Wycieczka do Libanu Elbląg, Wycieczka do Libanu Gdańsk, Wycieczka do Libanu Katowice, Wycieczka do Libanu Kielce, Wycieczka do Libanu Kraków, Wycieczka do Libanu Lublin, Wycieczka do Libanu Łódź, Wycieczka do Libanu Olsztyn, Wycieczka do Libanu Poznań, Wycieczka do Libanu Rzeszów, Wycieczka do Libanu Szczecin, Wycieczka do Libanu Warszawa, Wycieczka do Libanu Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.