Pielgrzymka do Lourdes

/Pielgrzymka do Lourdes
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Pielgrzymka do Lourdes

2023-07-17T13:01:59+00:00
Kategoria: Pielgrzymki
Kierunek wyjazdu: Francja
Transport: Samolot
Ilość dni: 5 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Pielgrzymka do Lourdes. Największy we Francji i jeden z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego i cel pielgrzymek. Według nauki Kościoła rzymskokatolickiego 11 lutego 1858 r. przy jaskini Massabielle 14-letniej Bernadecie Soubirous objawiła się Matka Boża, przedstawiając się jej w miejscowym dialekcie: «Que soy era Immaculada councepciou» – «Jestem Niepokalane Poczęcie».

1. DZIEŃ
Wylot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia. Przylot do Lourdes. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta. Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes, gdzie zwiedzimy: Grota Massabielle i Kryptę, dalej Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Bazylika Różańcowa oraz Bazylika św. Piusa X. Przejazd do hotelu na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji. Udział w nabożeństwie różańcowym i uroczystej procesji ze świecami. Powrót do hotelu, Nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Spacer Drogą Jubileuszową przez miejsca związane z życiem św. Bernadetty Soubirous. Podczas spaceru zobaczymy: Młyn Boly – dom rodzinny św. Bernadetty, Le Cachot (czyli ciemnica – dawne więzienie aż do roku 1824), gdzie przez jakiś czas mieszkała rodzina Soubirous, Kościół Parafialny, gdzie Bernadetta przyjęła chrzest. Czas wolny. Po południu dla chętnych kąpiel w basenie, gdzie woda doprowadzana jest z Groty. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji. Udział w nabożeństwie różańcowym i uroczystej procesji ze świecami. Nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Udział w Drodze Krzyżowej na zboczu góry Edpelugues. Każdą z 14 stacji, będących dziełem rzeźbiarza Raffi, stanowią grupy olbrzymich, wykonanych z żeliwa postaci osiągających 2 m wysokości. Pierwszą stację poświęcono 5 października 1901. Czas wolny. Po południu przejazd do Bartres, gdzie znajduje się Polska Misja Katolicka, którą zwiedzimy. Dalej spacer wzdłuż jeziora w Lourdes. Wieczorem obiad w porze kolacji. Udział w nabożeństwie różańcowym i uroczystej procesji ze świecami. Nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium w Betherram, gdzie Matka Boża uratowała od utonięcia młodą dziewczynę. Zwiedzanie Jaskini Betharram (dla chętnych płatne dodatkowo). Powrót do Lourdes. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji. Udział w nabożeństwie różańcowym i uroczystej procesji ze świecami. Nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot z Lourdes. Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy, przejazdy klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3/4* (lokalny standard), wyżywienie wg oferty, pilot, przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, bagaż podręczny do 8 kg, bagaż rejestrowy do 10 kg lub 20 kg, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Opieka duchowa oraz Msze Święte – miejsca odprawiania mszy do uzgodnienia.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Bazylika Różańcowa (niska budowla na pierwszym planie; powyżej – Bazylika Niepokalanego Poczęcia NMP) – fot. by manza49, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-5151524/


 

 


Pielgrzymka do Lourdes Białystok, Pielgrzymka do Lourdes Bydgoszcz, Pielgrzymki do Lourdes Elbląg, Pielgrzymka do Lourdes Gdańsk, Pielgrzymki do Lourdes Gorzów Wielkopolski, Pielgrzymka do Lourdes Katowice, Pielgrzymki do Lourdes Kielce, Pielgrzymka do Lourdes Kraków, Pielgrzymka do Lourdes Lublin, Pielgrzymka do Lourdes Łódź, Pielgrzymka do Lourdes Olsztyn, Pielgrzymki do Lourdes Opole, Pielgrzymka do Lourdes Poznań, Pielgrzymka do Lourdes Rzeszów, Pielgrzymki do Lourdes Szczecin, Pielgrzymki do Lourdes Toruń, Pielgrzymka do Lourdes Warszawa, Pielgrzymka do Lourdes Wrocław, Pielgrzymki do Lourdes Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.