Pielgrzymka do Medjugorie

/Pielgrzymka do Medjugorie
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Pielgrzymka do Medjugorie

2023-07-17T16:35:22+00:00
Ilość dni: 13 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Objawienia maryjne z Medjugorie – według relacji sześciu osób, zwanych widzącymi objawienia, które rozpoczęły się w Medziugorie w czerwcu 1981 i zgodnie z relacją widzących trwają do dziś. Kościół katolicki bada prawdziwość tych objawień. Do tej pory ich nie odrzucił ani nie potwierdził. Papież Franciszek w 2019 r. zgodził się na organizowanie pielgrzymek do Medjugorje. Dotyczy to także wszystkich duszpasterzy, którzy chcą udać się do Medjugorje i celebrować tam msze święte. Szacuje się, że do Medjugorie przybywa rocznie ok. 2,5 mln osób z całego świata.

1-2. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przyjazd do Miszkolc Topolce /Węgry/. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji. Wieczorny relaks i kąpiele w kompleksie basenów termalnych. Do zbudowania basenów wykorzystano wnętrze naturalnej góry i zagospodarowano naturalne jaskinie połączone wodnymi korytarzami. Korytarz wewnątrz góry prowadzi nas do labiryntu jaskiń. Korytarze jak i wnętrza jaskiń są oświetlone – z reguły kolorowymi diodami także, a więc nie pływamy w ciemnościach! Głębokość wody w labiryncie jest stała i umożliwia swobodne spacerowanie lub pływanie dorosłym i starszym dzieciom. Oczywiście dno jest typowo „basenowe” – kafelki chronią nasze stopy – nie musimy stąpać po skałach. Woda jest przyjemnie ciepła i ma temperaturę od 30 do 40 stopni. Wzdłuż jaskiń prowadzą wytyczone chodniki pod skałami z naturalnymi wodospadami. Powrót do hotelu. Nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Przejazd do Medjugorie, zakwaterowanie, obiad w porze kolacji. Wieczorna Msza Święta. Nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Medjugorie udział w Mszy Świętej. Czas na skupienie i indywidualną modlitwę. Relaks, odpoczynek oraz kąpiele przy wodospadzie Koćuša. Zachwyca przede wszystkim szerokością ponad pięćdziesięciu metrów, która wraz z pięcioma metrami wysokości stoków tworzy imponującą zjeżdżalnię. Jest jednym z najpiękniejszych naturalnych pereł tej części Hercegowiny. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji. Procesja różańcowa na Górę Objawień w Podbrdo. W drodze na Podbrdo umieszczono płaskorzeźby z brązu, przedstawiające tajemnice różańca. Na koniec modlitwa przy figurze Matki Boskiej, pierwszego miejsca objawień. Powrót do hotelu, nocleg.
5. DZIEŃ
Medjugorie. Przed wschodem słońca wejście na Górę Krizevac i udział w drodze krzyżowej. Na szczycie 80 lat temu stanął betonowy krzyż o wysokości 8,56 m. Krzyż został wzniesiony z okazji 1900 rocznicy śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. 16 marca 1934 roku Krzyż został poświęcony przez proboszcza, a uroczystą Mszę św. sprawował franciszkanin z Medjugorje – o. Grgo Vasilj. Na krzyżu wyryto napis: Jezusowi Chrystusowi, Odkupicielowi rodzaju ludzkiego na znak wiary, miłości i nadziei, na pamiątkę 1900 rocznicy Męki Jezusowej i wmurowano w niego relikwie Krzyża Chrystusa otrzymane z Rzymu. Wzdłuż drogi na szczyt ustawiono stacje drogi krzyżowej. Czas na skupienie i indywidualną modlitwę. Powrót do hotelu na śniadanie / stół szwedzki /. Fakultatywnie wycieczka do Mostaru. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Medjugorie udział w Mszy Świętej. Fakultatywnie wycieczka do Dubrownika + kąpiel w Morzu Śródziemnym i odpoczynek na plaży. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Przejazd do Svetište Vepric zwanym chorwackim Lourdes – modlitwa. Juraj znalazł pod górą Biokovo niedaleko Makarskiej miejsce bardzo przypominające Lourdes. To właśnie w Vepric w naturalnej jaskini postanowił ulokować chorwackie Lourdes. Sanktuarium powstało z darów Chorwatów i pracy wolontariuszy. 15 października 1908 roku odbyła się konsekracja. Zwiedzanie Jezior Plitwickich. Park narodowy Jeziora Plitwickie to jedno z najpiękniejszych miejsc w Chorwacji. Każdy musi go zobaczyć. W 1979 roku Park Narodowy Jeziora Plitwickie znalazł się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Jego największą atrakcją jest 16 jezior krasowych połączonych ze sobą licznymi wodospadami. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Wyjazd w stronę Polski. Na trasie przejazdu relax i odpoczynek nad legendarnym Balatonem zwanym węgierskim morzem. Nocleg tranzytowy, obiad w porze kolacji, nocleg.
9. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Na trasie przejazdu obiad po polskiej stronie. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, opłaty drogowe, parkingi, noclegi w hotelach 2/3* w pok. 2 os., taksa klimatyczna, wyżywienie wg oferty (woda do obiadu), pilot, przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: opłaty rezerwacyjne, słuchawki audioguide, bilety wstępu + lokalni przewodnicy, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Dla chętnych wycieczki fakultatywne – płatne dodatkowo, cena uzależniona od ilość uczestników.

Mostar, zwanym „tureckim” miastem. Pierwsze ślady osadnictwa pochodzą z czasów prehistorycznych. Zobaczymy przepiękna starówką oraz słynny XVI w. most przerzucony nad rzeką Neretwą, Karadjoz-bey mosque uważany za najpiękniejszy meczet w Hercegowinie.
Dubrownik + odpoczynek na plaży – jest to przepięknie położone miasto, o wspaniałym klimacie, pełne zabytków i niezwykłych uliczek. Podczas spaceru poznamy jego historię, a także zobaczymy m.in. klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV w., Muzeum Apteki oraz słynne mury miejskie.

Rejs po Adriatyku i zwiedzanie półwyspu Peljašac

Opieka duchowa oraz Msze Święte – miejsca odprawiania mszy do uzgodnienia.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Ochryda – fot. by Cymelium, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4500703/


 

 


Pielgrzymka do Medjugorie Białystok, Pielgrzymka do Medjugorie Bydgoszcz, Pielgrzymka do Medjugorie Elbląg, Pielgrzymka do Medjugorie Gdańsk, Pielgrzymka do Medjugorie Gorzów Wielkopolski, Pielgrzymka do Medjugorie Katowice, Pielgrzymka do Medjugorie Kielce, Pielgrzymka do Medjugorie Kraków, Pielgrzymka do Medjugorie Lublin, Pielgrzymka do Medjugorie Łódź, Pielgrzymka do Medjugorie Olsztyn, Pielgrzymka do Medjugorie Opole, Pielgrzymka do Medjugorie Poznań, Pielgrzymka do Medjugorie Rzeszów, Pielgrzymka do Medjugorie Szczecin, Pielgrzymka do Medjugorie Toruń, Pielgrzymka do Medjugorie Warszawa, Pielgrzymka do Medjugorie Wrocław, Pielgrzymka do Medjugorie Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.