Pielgrzymka do Meksyku

/Pielgrzymka do Meksyku
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Pielgrzymka do Meksyku

2023-07-17T13:01:39+00:00
Kategoria: Pielgrzymki
Kierunek wyjazdu: Meksyk
Transport: Samolot
Ilość dni: 10 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wylot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia. Przylot do Meksyku. Spotkanie z przewodnikiem, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Obiad w porze kolacji, nocleg w Mieście Meksyk.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie miasta: Bazylika Matki Bożej z Guadalupe – największego sanktuarium maryjnego na świecie, dalej Nowa Bazylika mogąca pomieścić 10 tys. wiernych, Bazylika Antyczna, Kaplica Indian, Kaplica na Wzgórzu, Ogrody Guadalupiańskie. Zapoznanie z historią objawienia się Matki Bożej Indianinowi, Juanowi Diego. Czas wolny na zakup dewocjonaliów. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do dzielnicy Tlatelolco. Wizyta na Placu Trzech Kultur, miejsca będącego świadkiem wielu ważnych dla Meksyku wydarzeń historycznych, na którym w sposób symboliczny spotykają się trzy kultury tworzące dzisiejszy Meksyk: kultura aztecka, hiszpańska i metyska. Po środku placu zobaczymy ruiny Tlatelolco – ostatniej twierdzy Azteków. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan – „miejsca gdzie rodzą się Bogowie”, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. To dawne centrum ceremonialno – administracyjne Indian Teotihuacanos. Spacer po mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych, wejście na jedną z największych piramid świata – Piramidę Słońca. Wizyta w warsztacie obróbki magicznego kamienia Azteków – obsydianu. Obiad w porze kolacji. Powrót do hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na jeden z największych placów na świecie, główny plac Miasta Meksyk tzw. Zocalo. Zwiedzanie budowanego przez ponad 300 lat Kościoła Katedralnego pw. NMP. z pięknym ołtarzem barokowym oraz tablicą upamiętniającą odprawienie pierwszej Mszy Świętej przez św. Jana Pawła II. Następnie będziemy podziwiać pozostałości Templo Mayor, gdzie według Azteków znajdowało się centrum wszechświata. Zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, w którym znajdują się sławne murale Diego Riviery przedstawiające historię Meksyku. Zwiedzanie jednego z najlepszych muzeów archeologicznych świata – Museo de Antropología, które zostało otwarte 17 września 1964 roku, a zaprojektowane przez Pedro Ramíreireza Vásquezea. Projekt nawiązuje do przedkolumbijskich budowli mieszkańców obecnego Meksyku. Przejazd do dzielnicy Xochimilco, w której znajdują się wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO tzw. pływające kolorowe ogrody. Rejs gondolami po dawnych kanałach azteckich przy muzyce mariachi i marimba. Obiad w porze kolacji na łodziach. Powrót do hotelu, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd przez malowniczą trasę z widokiem na ośnieżone wulkany Popocatepetl i Iztaccihuatl do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Tenango del Aire prowadzonym przez polskich Pallotynów. Przejazd i wizyta w miasteczku Cholula z największą pod względem objętości piramidą na świecie. Dla wytrwałych możliwość wejścia na piramidę. Wizyta w Tonantzintla – pięknym synkretycznym kościółku w stylu baroku folklorystycznego symbolu konkwisty i synkretyzmu religijnego. Następnie Puebla zwany „Miastem Aniołów” – ulubionego miejsca Papieża, Jana Pawła II. Spacer po starym kolonialnym mieście, gdzie zobaczymy m.in.: Katedra, Zocalo, Rynek El Parian z regionalnymi wyrobami, wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej – nazwana przez Fryderyka Humboldta w XIX w., „Ósmym Cudem Świata”. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Cuernavaca – miasta wiecznej wiosny i byłej rezydencji Cortesa. Zwiedzanie katedry z unikalnymi XVII-wiecznymi freskami japońskiego malarza, dalej spacer po głównym rynku, gdzie z zewnątrz zobaczymy pałac konkwistadora Hernana Korteza – budowla o cechach warownych, kryjącej tajemnicze labirynty. Następnie przejazd do systemu jaskiń w Cacahuamilpa największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej. Zobaczymy komnaty wypełnione stalagmitami, stalaktytami, kolumnami tarasowych wodospadów, kryształowymi salami oraz innymi tworami natury. Przejazd do miasta Taxco zwanego „Srebrnym Miastem”, gdzie do dzisiaj wydobywa się tutaj srebro, miedź i złoto. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Wjazd na punkty widokowe, spacer po krętych uliczkach, nawiedzimy kościół św. Priscilli, najpiękniejszy przykład barokowej budowli religijnej Meksyku. Czas wolny na zakupy z wyrobami sztuki jubilerskiej. Przejazd do najsłynniejszego kurortu nad Oceanem Spokojnym – Acapulco. To legendarny kurort i latynoska „Perła Pacyfiku”, kojarzona często z przepychem, stromymi skałami i lśniącymi bielą plażami nad błękitnym oceanem. Zakwaterowanie w hotelu z bezpośrednim dostępem do morza. Obiad w porze kolacji w formie all inclusive. Nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Całodzienny pobyt nad jedną z najpiękniejszych zatok meksykańskiego wybrzeża Pacyfiku. Czas wolny na plażowanie. Wieczorem wyjazd na skałę La Quebrada, gdzie od kilkudziesięciu lat odważni clavadistas – skoczkowie skaczą do wody z pionowej 35-metrowej skały. Skoki od wielu lat są symbolem Acapulco.
9. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Miasta Meksyk. Transfer na lotnisko. Przylot do Polski.
10. DZIEŃ
Przylot do Warszawy

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy, przejazdy klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3/4* (lokalny standard) w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Opieka duchowa oraz Msze Święte – miejsca odprawiania mszy do uzgodnienia.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Teotihuacan – fot. by edaintg0, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3936825/


 

 


Pielgrzymka do Meksyku Białystok, Pielgrzymka do Meksyku Bydgoszcz, Pielgrzymka do Meksyku Elbląg, Pielgrzymka do Meksyku Gdańsk, Pielgrzymka do Meksyku Gorzów Wielkopolski, Pielgrzymka do Meksyku Katowice, Pielgrzymka do Meksyku Kielce, Pielgrzymka do Meksyku Kraków, Pielgrzymka do Meksyku Lublin, Pielgrzymka do Meksyku Łódź, Pielgrzymka do Meksyku Olsztyn, Pielgrzymka do Meksyku Opole, Pielgrzymka do Meksyku Poznań, Pielgrzymka do Meksyku Rzeszów, Pielgrzymka do Meksyku Szczecin, Pielgrzymka do Meksyku Toruń, Pielgrzymka do Meksyku Warszawa, Pielgrzymka do Meksyku Wrocław, Pielgrzymka do Meksyku Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.