Moskwa – Złoty Pierścień

/Moskwa – Złoty Pierścień
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Moskwa – Złoty Pierścień

2023-02-08T15:07:31+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki, Pielgrzymki
Kierunek wyjazdu: Rosja
Transport: Samolot
Ilość dni: 9 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wylot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia. Wylot do Moskwy. Transfer do hotelu. Obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Sergiev Posad. Zobaczymy kompleks Ławry Troicko-Sergiejewskiej założonej w XIV w. Ufortyfikowany klasztor po dziś dzień jest jednym z najważniejszych ośrodków religijnych rosyjskiego prawosławia. Nawiedzimy Katedrę Zaśnięcia NMP i Św. Trójcy. Następnie przejazd do Peresławia Zaleskiego, miejsca narodzin Aleksandra Newskiego. Miasto znane z wielu cerkwi w tym soboru Spaso-Prjeobrażeńskiego z XII w., jednego z najstarszych budynków w Rosji. Przejazd do Rostowa Wielkiego. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Rostowa Wielkiego – jednego z najstarszych miast Rosji, któremu uroku dodaje wspaniały Kreml, położonego na brzegu jeziora Niero. Przejazd do Jarosławia zwanego „rosyjską Florencją”. Zobaczymy klasztor Przemienienia Pańskiego z XII wieku oraz sobór Uspieński – piękny widok na rzekę Wołgę. Godzinny rejs po rzece Wołga do Tołgi celem obejrzenia uroczego nadrzecznego klasztoru. Przejazd do Kostromy. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Kostromy, zobaczymy m.in.: Monaster Ipatiewski z Soborem Troickim, pasaż targowy z cerkwią Zbawiciela oraz monaster Bogojawleńsko – Anastasjin. Przejazd do Suzdala. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Suzdala – perły ruskiej architektury z klasztorami, cerkwiami i kunsztownie zdobionymi drewnianymi chatami pośród pól w dolinie meandrującej rzeki Kamienki. Zobaczymy św. Wrota, Monaster Spaso-Jefimiewski, a także cerkiew św. Lora i Lawra. Ponadto Kreml z XI w. z soborem Rożdiestwińskim, główny zespół katedralny Narodzenia Najświętszej Marii Panny oraz Siedmiokopułową Katedrę Przemienienia Pańskiego, liczne cerkwie, jak również sobory: Rizpołożeński, Aleksandrowski, Zbawiciela, Eutymiusza oraz Opieki Matki Boskiej. Obejrzymy wystawę historii miasta prezentującą m.in. oryginalne XIII-wieczne drzwi katedry. Udamy się także do skansenu Muzeum Architektury drewnianej i Wsi. Przejazd w okolice Włodzimierza. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Włodzimierza – jednego z głównych miast Rusi Kijowskiej i dawnej metropolii władców ruskich. Zobaczymy Sobór Uspieński, Złote Wrota i cerkiew Prieobrażeńską. Przejazd w okolice Moskwy. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Moskwy. Nawiedzenie katolickiej katedry pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Przejazd na Kreml. Zobaczymy m.in.: Sobory Zaśnięcia NMP, Archangielski, Zwiastowania, dzwonnicę Iwana Wielkiego, a także szereg reprezentacyjnych obiektów świeckich, m.in.: Wielki Pałac Kremlowski, Państwowy Pałac Kremlowski, Pałac Senacki. Następnie poprzez Bramę Zmartwychwstania udamy się na Plac Czerwony. Tu zobaczymy Cerkiew Wasyla Błogosławionego oraz Cerkiew Kazańską. Czas wolny w pobliżu Placu Czerwonego – możliwość odwiedzenia słynnego domu towarowego – GUM-u. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Moskwy. Zwiedzanie Galerii Trietriakowskiej z unikalnymi zbiorami sztuki rosyjskiej – wspaniałe ikony. Zwiedzimy odbudowany w 1997 r. Chram Chrystusa Zbawiciela. Następnie objazdowa wycieczka po mieście. Zobaczymy m.in.: Teatr Wielki, Plac Maneżowy, pomnik Piotra I, zespół Klasztoru Nowodziewiczego. Z Worobiowych Wzgórz podziwiać będziemy panoramę Moskwy w tym budynki Uniwersytetu MGU. Po południu czas wolny na znanej ulicy Stary Arbat – słynnym pasażu handlowym, na którym rozrywkę zapewniają liczni muzycy, poeci i inni artyści. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
9. DZIEŃ
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy z bagażem podręcznym, przejazd autokarem w Rosji (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelach 2/3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, przewodnik, e-wiza, ubezpieczenie (KL 30 000 €), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bagaż rejestrowy, bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

UWAGA !
Dokumentem uprawniającym do udziału w tej pielgrzymce jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu. Paszport należy przekazać organizatorowi do wizowania najpóźniej miesiąc przed wyjazdem.

Opieka duchowa oraz Msze Święte – miejsca odprawiania mszy do uzgodnienia.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Pielgrzymka do Moskwy Włodzimierz sobór zaśnięcia    Pielgrzymka do Moskwy

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Moskwa, Plac Czerwony – fot. by bernswaelz, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1142575/

Pozostałe zdjęcia:
Włodzimierz, sobór zaśnięcia – fot. by al-grishin, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3944176/
Kreml – fot. by step-svetlana, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3617070/


 

 


Pielgrzymka do Moskwy Białystok, Pielgrzymka do Moskwy Bydgoszcz, Pielgrzymki do Moskwy Elbląg, Pielgrzymka do Moskwy Gdańsk, Pielgrzymka do Moskwy Gorzów Wielkopolski, Pielgrzymki do Moskwy Katowice, Pielgrzymka do Moskwy Kielce, Pielgrzymka do Moskwy Kraków, Pielgrzymka do Moskwy Lublin, Pielgrzymka do Moskwy Łódź, Pielgrzymka do Moskwy Olsztyn, Pielgrzymka do Moskwy Opole, Pielgrzymka do Moskwy Poznań, Pielgrzymki do Moskwy Rzeszów, Pielgrzymka do Moskwy Szczecin, Pielgrzymka do Moskwy Toruń, Pielgrzymka do Moskwy Warszawa, Pielgrzymki do Moskwy Wrocław, Pielgrzymka do Moskwy Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.