Rzym – Watykan

/Rzym – Watykan
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Rzym – Watykan

2023-07-17T12:45:11+00:00
Kategoria: Wycieczki, Pielgrzymki, Wycieczki szkolne
Kierunek wyjazdu: Watykan, Włochy
Transport: Samolot
Ilość dni: 5 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Pielgrzymka do Rzymu „Pod skrzydłami aniołów…”

1. DZIEŃ
Wylot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia. Przylot do Rzymu. Przejazd autokarem z lotniska i panoramiczne zwiedzanie miasta. Villa Borghese. Jeden z najstarszych i najpiękniejszych parków miasta, rozciągających się na przestrzeni 80 ha. Park składa się z obszarów o rozmaitym charakterze, ogrody o geometrycznych klombach, obszary ukształtowane malowniczo, typowe dla ogrodów angielskich, łąki i małe lasy które przypominają pejzaż wsi około rzymskiej. 15 mniejszych zabytkowych zabudowań, 14 małych budowli, dziesiątki fontann, pomników i rzeźb. Głównym celem naszej wizyty jest zapoznanie się z kolekcją, która została udostępniona publiczności dopiero w 1903 roku. Tu znajdują się rzeźby młodego Berniniego: „David”, „Porwanie Dafne”, „Pluto i Proserpina”; rzeźbiarski akt Paoliny Bonaparte dzieło Canowy, kolekcja obrazów Tycjana, Rafaela, Caravaggio oraz wielu innych. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny. Indywidualny wieczorny spacer. Nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd komunikacją miejską do Watykanu. Rozpoczynamy naszą wizytę od Ogrodów Watykańskich, bogatych w wielowiekowe drzewa, rzadkie kwiaty pochodzące z dalekich kontynentów. Spacer alejami wśród najwymyślniejszych fontann. Domy, pałace tarasy widokowe, kapliczki, groty. Muzeum Watykańskie to drugi etap naszej wycieczki, wejdziemy do Kaplicy Sykstyńskiej, żeby podziwiać freski najwybitniejszych malarzy Renesansu włoskiego Botticelli, Perugino, Ghirlandaio, a także Michała Anioła, któremu zawdzięczamy historie Stworzenia Świata na sklepieniu oraz Sąd Ostateczny na ścianie ołtarza. Zobaczymy cykl malarstwa Renesansu włoskiego, dalej sarkofagi, wanny z term, fragmenty mozaik podłogowych, ściennych, urny, wazony itp. Pinakoteka zbiór składa się z ok 460 obrazów: Giotto, Leonardo, Caravaggio… Następnie Bazylika Św. Piotra będzie dla nas ukoronowaniem tej wizyty. Odwiedzimy grób Św. Piotra i pokłonimy się w modlitwie przed grobem jego Wielkiego Następcy papieża Jana Pawła II. Plac Św. Piotra, Kolumnada Berniniego zwieńczona jest attyką, na której ustawiono posągi 140 świętych, egipski obelisk, który wedle tradycji był świadkiem męczeńskiej śmierci św. Piotra i innych chrześcijan, ‎fontanny. Czas wolny na ewentualne zakupy pamiątek religijnych, gorącą czekoladę czy kawę espresso – wywodzi się z Włoch, gdzie w 1901 Luigi Bezzera stworzył pierwszy ekspres do espresso. Przejdziemy na Zatybrze – Trastevere, bo tak po włosku nazywa się ta dzielnica, której Neron nie znosił. W Rzymie jest sporo miejsc, w których „mieszkają”  anioły, ale miejscem, w którym można ich spotkać wyjątkowo dużo jest Zamek i Most Św. Anioła, gdzie figury aniołów tworzą wręcz anielskie wrażenie. Wspólny powrót do hotelu komunikacją miejską. Indywidualny wieczorny spacer… nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd komunikacją  miejską. Spacer po Rzymie Antycznym zaczniemy od zobaczenia Koloseum, amfiteatru wzniesionego za dynastii Flawiuszów, dzięki grabieżom dokonanym w Jerozolimie oraz podatkom nałożonym na populacji żydowskiej. Nieopodal zobaczymy Łuk Tytusa, Palatyn, gdzie znajdują się nie tylko pozostałości majestatycznych budowli pałaców cesarskich, ale także skromnych chat pierwszych osadników. Forum Romanum, w którego centrum znajduje się Dom Westalek. Jak głosi legenda Rea Silvia, Matka Romulusa i Remusa, była Westalką. Tuż obok znajdują się ruiny świątyni Juliusza Cezara, gdzie dokonał się jeden z największych dramatów historii, tu zostało spalone ciało Juliusza Cesara. Przechodzimy koło Więzienia Mamertyńskiego, w którym więziono św. Piotra i św. Pawła i jest to najstarsze zachowane w Rzymie więzienie. Kapitol, gdzie na placu zobaczymy pomnik Marka Aureliusza, wokół liczne pałace. W jednym z nich z wieżą zegarową mieści się Rada Miejska. Teatro Marcello to jedyny teatr w Rzymie, który przetrwał do naszych czasów, zachowując częściowo swój wygląd zewnętrzny. Ocenia się, że mógł pomieścić 10-14 tysięcy widzów. Usta Prawdy, dawniej rzeźba pełniła funkcję wykrywacza kłamstw, stad też zapewne wzięła się jej nazwa. Circo Massimo, miejsce wyścigów konnych, które były niesamowitym spektaklem. Czas wolny na tradycyjną kawę z lodami, latte macchiato, caffè macchiato czy cappuccino. Wspólny powrót komunikacją miejską do hotelu. Indywidualny wieczorny spacer… nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd komunikacją miejską. Spacer po Rzymie Barokowym rozpoczniemy na placu Navona. Kiedyś stadion cesarza Domicjana, dzisiaj jeden z najżywszych placów miasta. Na środku placu Fontanna Czterech Rzek, dzieło wybitnego przedstawiciela baroku Berniniego. Niedaleko stąd znajduje się kościół Św. Luigiego dei Francesi. Wejdziemy do środka żeby zobaczyć sugestywną kaplice Contarelli, w której wiszą obrazy Caravaggio. Panteon to okazała starożytna świątynia. Przetrwała do dziś dzięki papieżowi Bonifacemu IV, który przekształcił ją na kościół. Posiada największa kopule na świecie. Następnie Fontanna di Trevi to królowa fontann rzymskich. Jeden z obiektów Rzymu rozpoznawalny na całym świecie – chcesz wrócić do wiecznego miasta nie szczędzić drobnych, wrzuć  monetę. Wspaniały Plac Hiszpański zachwyca swą elegancją i osiemnastowieczna finezją. Ulubione miejsce spotkań cudzoziemców. Stąd rozchodzą się słynne ulice Margutta, Babuino, Condotti, przy których znajdują się najwytworniejsze sklepy Rzymu. Plac del Popolo – legenda głosi, że tu złożono prochy cesarza Nerona, a w średniowieczu papież Paschal II zbudował na tym miejscu kościół, żeby wygnać dokuczliwe demony, które grasowały po placu i przypominały przeklętego przez rzymian Nerona. Czas wolny… Wspólny powrót komunikacją miejską do hotelu. Indywidualny wieczorny spacer… nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot w drogę powrotną. Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy z bagażem podręcznym, przejazd autokarem (Rzym) lotnisko – hotel – lotnisko, zakwaterowanie w hotelu 3* w pok. 2 os., miejscowa opłata, wyżywienie wg oferty, pilot, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bagaż rejestrowy, bilety wstępu, obiady we własnym zakresie, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Opieka duchowa oraz Msze Święte – miejsca odprawiania mszy do uzgodnienia.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Watykan – fot. by blizniak, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-529471/

 

 

 


Pielgrzymka do Rzymu Białystok, Pielgrzymka do Rzymu Bydgoszcz, Pielgrzymka do Rzymu Elbląg, Pielgrzymka do Rzymu Gdańsk, Pielgrzymka do Rzymu Gorzów Wielkopolski, Pielgrzymka do Rzymu Katowice, Pielgrzymka do Rzymu Kielce, Pielgrzymka do Rzymu Kraków, Pielgrzymka do Rzymu Lublin, Pielgrzymka do Rzymu Łódź, Pielgrzymka do Rzymu Olsztyn, Pielgrzymka do Rzymu Opole, Pielgrzymka do Rzymu Poznań, Pielgrzymka do Rzymu Rzeszów, Pielgrzymka do Rzymu Szczecin, Pielgrzymka do Rzymu Toruń, Pielgrzymka do Rzymu Warszawa, Pielgrzymka do Rzymu Wrocław, Pielgrzymka do Rzymu Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.