Kowno – Wilno – Troki. Uroczystości Odpustowe Św. Jozafata Kuncewicza

/Kowno – Wilno – Troki. Uroczystości Odpustowe Św. Jozafata Kuncewicza
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Kowno – Wilno – Troki. Uroczystości Odpustowe Św. Jozafata Kuncewicza

2023-07-17T12:58:51+00:00
Kategoria: Wycieczki, Pielgrzymki
Kierunek wyjazdu: Litwa
Transport: Autokar
Ilość dni: 3 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Cerkiew i klasztor Bazylianów w Wilnie zostały wzniesione w 1514 roku z fundacji księcia Konstantego Ostrogskiego w podzięce za zwycięstwo polskie nad Moskwą w bitwie pod Orszą. Według tradycji, na miejscu zajmowanym dziś przez cerkiew zostali straceni męczennicy wileńscy (Antoniusz, Jan i Eustachy), których los upamiętnia tablica pamiątkowa na jej ścianie oraz mocno zdewastowany fresk z ich postaciami. Wewnątrz obraz Św. Jozafata Kuncewicza, który w cztery lata po święceniach kapłańskich, został przełożonym unickiego kościoła Świętej Trójcy w Wilnie oraz przełożonym tamtejszego monasteru, w którym wówczas było 60 zakonników. Podczas pobytu w Witebsku, arcybiskup Jozafat został zamordowany 12 września 1621 r., a ciało wrzucono do Dźwiny. Po kilku dniach je wydobyto i przewieziono do katedry w Połocku a od roku 1949 znajdują się w bazylice Św. Piotra w Rzymie. Beatyfikował go papież Urban VIII w roku 1643, natomiast kanonizował papież Pius IX w roku 1867

1. DZIEŃ
Wyjazd z Pieniężna godz. 4:00. Przejazd przez Ornetę, Dobre Miasto, Olsztyn godz. 5:30, możliwość wsiadania: Kętrzyn, Giżycko, Wydminy. Olecko ….Przyjazd do Kowna – to międzywojenna stolica Litwy, zobaczymy: Stare Miasto z największym na Litwie Placem Ratuszowym, z Ratuszem zwanym „Białym Łabędziem”, gimnazjum, gdzie mieszkał i nauczał Adam Mickiewicz, seminarium duchowne, Dom Perkuna, Kościół Witolda, katedrę św. Piotra i Pawła z obrazami Michała Andriollego, ul. Wileńską – reprezentacyjną ulicę kowieńskiej Starówki oraz miejsce, gdzie Wilia wpada do Niemna; kościół św. Michała Archanioła. Przejazd do Wilna na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg. Możliwość wyjścia do pobliskiej Narodowej Litewskiej Filharmonii- dodatkowo płatne, wcześniejsze zgłoszenia.
2. DZIEŃ

Śniadanie / stół szwedzki. Godzina 11:00. Odpust – uroczysta Msza Św. w Cerkwi św. Trójcy w Wilnie. Celabra sprawowana przez Biskupów, ojców zakonnych i księży z różnych krajów (Litwa, Polska, Ukraina, Łotwa, Estonia…). Wilno, zwiedzanie miasta, Antokol, gdzie zwiedzimy Kościół św. Piotra i Pawła, dalej przejedziemy na Cmentarz na Rosie, miejsce ostatniego spoczynku wielu zasłużonych Polaków, miejsce, gdzie we wspólnym grobowcu leży matka i serce syna J. Piłsudskiego. Spacer w obrębie Starego Miasta, Ostra Brama, Kościół św. Teresy, Cerkiew św. Ducha, Cerkiew i Klasztor Bazylianów, gdzie więziony był m.in. Adam Mickiewicz, Plac Ratuszowy, Dzielnica Żydowska, Kościół Św. Trójcy, Św. Ducha gdzie zobaczymy m.in. obraz „Jezu ufam Tobie”, budynek Uniwersytetu Wileńskiego, Pałac Prezydencki, Katedra św. Stanisława. Dzielnica Zarzecze ta często porównywana do paryskiego Monmartru lub do dawnej kopenhaskiej Kristianii, gdyż Zarzecze – to „republika” artystów. Dzielnica ma własny hymn, konstytucję, prezydenta, premiera, ambasadorów, biskupa oraz swojego patrona – Anioła Zarzecza z brązu. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg. 
3. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki. Wyjazd do Trok, które są jednym z najpiękniej położonych miast Litwy. Ma to związek z osobliwym ukształtowaniem terenu, malowniczością dolin, wąwozów, lasów oraz jezior, które tworzą wspaniały pejzaż, dzięki czemu uznawane są też często za perełkę w koronie Litwy. Spacer przez miasto, zwiedzimy kościół Nawiedzenia NMP ufundowany przez księcia Witolda z obrazem słynącym z cudów Matki Boskiej Trockiej – wspólna modlitwa. Był to drugi wizerunek Matki Bożej koronowany papieskim koronami na ziemiach ówczesnej Rzeczypospolitej. Obraz pochodzi z II połowy XVI wieku. Dalej zobaczymy Kienesę świątynię Karaimów, oraz charakterystyczne domy mieszkalne. Przejście po drewnianym moście na  wyspę, gdzie zwiedzimy zamek Wielkich Książąt Litewskich na jeziorze Galve, wzniesiony z kamieni polnych i cegieł. Bilet wstępu dodatkowo płatny – senior 3,5 , dorosły 7 €. Czas wolny – degustacja potraw karaimskich (rosół + 2  kibiny), płatne we własnym zakresie. Przy zamówieniu grupowym 5 €. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), noclegi w hotelu 3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Opieka duchowa oraz Msze Święte – miejsca odprawiania mszy do uzgodnienia.

DODATKOWO PŁATNE: dopłata do pokoju 1-osobowego 150 zł

Zachęcamy do wspólnego Pielgrzymowania.


Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Wilno – fot. by jacqueline macou, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-966145/


 


Pielgrzymka do Wilna Białystok, Pielgrzymka do Wilna Bydgoszcz, Pielgrzymka do Wilna Elbląg, Pielgrzymka do Wilna Gdańsk, Pielgrzymka do Wilna Gorzów Wielkopolski, Pielgrzymka do Wilna Katowice, Pielgrzymka do Wilna Kielce, Pielgrzymka do Wilna Kraków, Pielgrzymki do Wilna Lublin, Pielgrzymka do Wilna Łódź, Pielgrzymki do Wilna Olsztyn, Pielgrzymki do Wilna Opole, Pielgrzymka do Wilna Poznań, Pielgrzymka do Wilna Rzeszów, Pielgrzymka do Wilna Szczecin, Pielgrzymka do Wilna Toruń, Pielgrzymka do Wilna Warszawa, Pielgrzymka do Wilna Wrocław, Pielgrzymka do Wilna Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.