Italia – Pielgrzymka do grobu Św. Jana Pawła II

/Italia – Pielgrzymka do grobu Św. Jana Pawła II
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Italia – Pielgrzymka do grobu Św. Jana Pawła II

2024-02-05T16:17:01+00:00
TERMIN POTWIERDZONY Cena: Od 4 590 PLN Ilość dni: 10 DNI Termin: 8 - 17 listopada 2024

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Italia – Pielgrzymka do grobu: Św. Jana Pawła II oraz Św. Jozafata Kuncewicza.
1. DZIEŃ
Trasa przejazdu: Elbląg godz. 2:00 – Pieniężno godz. 3:00 – Lidzbark Warmiński 3:40 – Olsztyn godz. 4:30 – Warszawa – Łódź. Miejsca wsiadania oraz godzina podamy zainteresowanym. Przejazd do Wiednia lub okolicy na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Wiedeń. Zwiedzimy przepiękny kompleks pałacowo – parkowy Schonbrunn do którego wejdziemy. Najsłynniejsza letnia rezydencja Habsburgów: sale cesarskie i ogrody – fontanna Neptuna, Glorietta, ogród różany. Przejazd najbardziej znaną obwodnicą starego miasta RING o długości 5,2 km wzdłuż której znajdują się najważniejsze obiekty Wiednia. Na trasie przejazdu zobaczymy: Urania, Uniwersytet, park miejski z pomnikiem Straussa, liczne luksusowe hotele, Operę, pomnik Goethego, pomnik Mozarta w ogrodach Pałacu Zimowego Hofburg, muzeum Historii Sztuki, pomnik cesarzowej Marii Teresy, muzeum Historii Naturalnej, Parlament, Ratusz, kościół wotywny, dawne koszary wojskowe. Spacer zaczniemy na placu szwedzkim, z którego udamy się na piesze zwiedzanie ścisłego centrum miasta, gdzie zobaczymy: jedną z najstarszych kawiarni wiedeńskich, zwiedzimy przepiekaną cerkiew greckokatolicką z unikalnym ikonostasem, zobaczymy dom Mozarta, zwiedzimy najbardziej charakterystyczną sakralną budowlę Starego Miasta – Katedra Św. Szczepana. Czas wolny na tradycyjną kawę po wiedeńsku, tort zachera, wiedeńskie specjały. Dalsze zwiedzanie miasta, przejście w stronę dużego kompleksu pałacowego – Hofburg, gdzie w stajniach „apartamentach” zobaczymy słynne konie lipiańskie, wspaniałe budowle, kościół Minorytów, przejście przez Volksgarten jednym z najpiękniejszych ogrodów różanych w centrum Wiednia z uroczym pomnikiem cesarzowej Elżbiety, żony cesarza Franciszka Józefa, zwanej pieszczotliwie Sissi, zobaczmy świątynię Tezeusza, która jest repliką świątyni zbudowanej w starożytności w Grecji. Zobaczymy jedną z najładniejszych budowli Starego Miasta – Parlament, spacer zakończymy w cesarskich ogrodach podziwiając pomnik Mozarta. W drodze powrotnej  zobaczymy Dom Hundertwassera – jedno z najsłynniejszych dzieł tego architekta. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Włoch na zakwaterowanie w Lido di Jesolo. Czas wolny na odpoczynek, kąpiele słoneczne oraz morskie. Obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przyjazd do Wenecji. Rejs statkiem turystycznym do placu św. Marka, nazwanego przez Napoleona „najelegantszym salonikiem Europy”. Spacer od Mostu Westchnień, obok Pałacu Dożów, przez plac św. Marka z bazyliką zbudowaną na planie greckiego krzyża – wejście. Przejście mostem Rialto nad Kanałem Grande – najstarszy most we Włoszech, do placu na którym znajduje się renesansowy kościół Giovanni Elemosinario z dzwonnicą z XIII w., do którego wejdziemy. Dalej targowisko, gdzie zobaczymy bogactwo produktów: owocowych, warzywnych, rybnych ewentualne zakupy, powrót na plac Św. Marka. Powrotny rejs statkiem turystycznym. Przejazd do Asyżu – dla wielu spośród milionów osób co roku odwiedzających Włochy głównym celem podróży jest maleńki Asyż (Assisi), miasto wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzimy m.in. Bazylika Świętej Klary, w której znajdują się: Kaplica Ukrzyżowania (z zabytkowym krucyfiksem z XII wieku, przyniesionym przez św. Damiana) oraz Kaplica Najświętszego Sakramentu. Na sklepieniu Bazyliki św. Klary zachowały się oryginalne freski z XIII i XIV wieku. W krypcie kościoła, w kryształowej trumnie, jest pochowana św. Klara. Tutaj znajduje się krucyfiks, z którego przemówił Pan Jezus do Franciszka. Dalej Plac Ratuszowy, kościół Chiesa Nova – pełen wdzięku kościółek, zbudowany w stylu barokowym, wzniesiony został w XVII w. na ruinach rodzinnego domu św. Franciszka. Następnie słynna, majestatyczna Bazylika św. Franciszka. Imponująca budowla składa się tak naprawdę z dwóch kościołów: dolnego i górnego. Z kościoła dolnego możemy zejść jeszcze niżej, do podziemnej krypty. W kościele dolnym koniecznie trzeba zwrócić uwagę na malowidła na ścianach. Przejazd na zakwaterowanie w okolicy Rzymu. Obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ

Śniadanie. Przyjazd do Rzymu na jeden z węzłów przesiadkowych. Następnie przejazd metrem do Watykanu. Rozpoczynamy naszą wizytę od Ogrodów Watykańskich, bogatych w wielowiekowe drzewa. Spacer alejami wśród najwymyślniejszych fontann. Domy, pałace tarasy widokowe, kapliczki, groty. Muzeum Watykańskie to drugi etap naszej wycieczki. Wejdziemy do Kaplicy Sykstyńskiej, żeby podziwiać freski najwybitniejszych malarzy Renesansu włoskiego: Botticelli, Perugino, Ghirlandaio, a także Michała Anioła, któremu zawdzięczamy historie Stworzenia Świata na sklepieniu oraz Sąd Ostateczny na ścianie ołtarza. Zobaczymy cykl malarstwa Renesansu włoskiego, dalej sarkofagi, wanny z term, fragmenty mozaik podłogowych, ściennych, urny, wazony itp. Pinakoteka zbiór składa się z ok 460 obrazów: Giotto, Leonardo, Caravaggio. Następnie Bazylika Św. Piotra będzie dla nas ukoronowaniem tej wizyty. Odwiedzimy grób Św. Piotra i pokłonimy się w modlitwie przed grobem jego Wielkiego Następcy papieża Jana Pawła II. Następnie modlitwa i spotkanie przy grobie Św. Jozafata Kuncewicza, który zmarł 12 listopada 1623. Plac Św. Piotra, Kolumnada Berniniego zwieńczona jest attyką, na której ustawiono posągi 140 świętych, egipski obelisk, który wedle tradycji był świadkiem męczeńskiej śmierci św. Piotra i innych chrześcijan, ‎fontanny. Czas wolny na ewentualne zakupy pamiątek, gorącą czekoladę czy kawę espresso, która wywodzi się z Włoch, gdzie w 1901 Luigi Bezzera stworzył pierwszy ekspres do espresso. Przejdziemy na Zatybrze – Trastevere, bo tak po włosku nazywa się ta dzielnica, której Neron nie znosił. W Rzymie jest sporo miejsc, w których „mieszkają” anioły, ale miejscem, w którym można ich spotkać wyjątkowo dużo jest Zamek i Most Św. Anioła, gdzie figury aniołów tworzą wręcz anielskie wrażenie. Powrót metrem do miejsca postoju autokaru. Przejazd do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ

Śniadanie. Przyjazd do Rzymu na jeden z węzłów przesiadkowych. Następnie przejazd metrem. Spacer po Antycznym Rzymie zaczniemy od zobaczenia Koloseum, amfiteatru wzniesionego za dynastii Flawiuszów, dzięki grabieżom dokonanym w Jerozolimie oraz podatkom nałożonym na populacji żydowskiej. Nieopodal zobaczymy Łuk Tytusa, Palatyn, gdzie znajdują się nie tylko pozostałości majestatycznych budowli pałaców cesarskich, ale także skromnych chat pierwszych osadników. Forum Romanum, w którego centrum znajduje się Dom Westalek. Tuż obok znajdują się ruiny świątyni Juliusza Cezara, gdzie dokonał się jeden z największych dramatów historii, tu zostało spalone ciało Juliusza Cesara. Przechodzimy koło Więzienia Mamertyńskiego, w którym więziono św. Piotra i św. Pawła i jest to najstarsze zachowane w Rzymie więzienie. Kapitol, gdzie na placu zobaczymy pomnik Marka Aureliusza, wokół liczne pałace. W jednym z nich z wieżą zegarową mieści się Rada Miejska. Teatro Marcello to jedyny teatr w Rzymie, który przetrwał do naszych czasów, zachowując częściowo swój wygląd zewnętrzny. Ocenia się, że mógł pomieścić 10-14 tysięcy widzów. Usta Prawdy, dawniej rzeźba pełniła funkcję wykrywacza kłamstw, stąd też zapewne wzięła się jej nazwa. Circo Massimo, miejsce wyścigów konnych, które były niesamowitym spektaklem. Czas wolny na tradycyjną kawę z lodami, latte macchiato, caffè macchiato czy cappuccino. Następnie spacer po Barokowym Rzymie rozpoczniemy na placu Navona. Kiedyś stadion cesarza Domicjana, dzisiaj jeden z najżywszych placów miasta. Na środku placu Fontanna Czterech Rzek, dzieło wybitnego przedstawiciela baroku Berniniego. Niedaleko stąd znajduje się kościół Św. Luigiego dei Francesi. Wejdziemy do środka, żeby zobaczyć sugestywną kaplice Contarelli, w której wiszą obrazy Caravaggio. Panteon to okazała starożytna świątynia. Następnie Fontanna di Trevi to królowa fontann rzymskich. Jeden z obiektów Rzymu rozpoznawalny na całym świecie – chcesz wrócić do wiecznego miasta nie szczędzić drobnych, wrzuć monetę. Wspaniały Plac Hiszpański zachwyca swą elegancją i osiemnastowieczna finezją. Ulubione miejsce spotkań cudzoziemców. Stąd rozchodzą się słynne ulice Margutta, Babuino, Condotti, przy których znajdują się najwytworniejsze sklepy Rzymu. Plac del Popolo – legenda głosi, że tu złożono prochy cesarza Nerona, a w średniowieczu papież Paschal II zbudował na tym miejscu kościół, żeby wygnać dokuczliwe demony, które grasowały po placu i przypominały przeklętego przez rzymian Nerona. Powrót metrem do miejsca postoju autokaru. Przejazd do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. W drodze do Werony zatrzymamy się w Orvieto. Wejdziemy do katedry Duomo. Duża XIV-wieczna katedra rzymskokatolicka poświęcona Wniebowzięciu Najświętszej Marii Panny. Od 1986 roku katedra jest również siedzibą biskupią dawnej diecezji Todi. Przejazd do Werony. Zwiedzanie miasta Romea i Julii – Arco dei Gavi – rzymski łuk triumfalny z I wieku i bramą Borsarich, Piazza Bra ze słynnym rzymskim amfiteatrem z I wieku, Piazza dei Signori, wejście na wieże Torre dei Lamberti, dziedziniec domu Julii ze słynnym balkonem. Zakwaterowanie w okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze obiad w porze kolacji. Przyjazd na zakwaterowanie do Krakowa lub okolicy. Nocleg.
9-10. DZIEŃ
Śniadanie. Wejście do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Msza Święta. Przejazd do Krakowa. Indywidualny spacer po Starym Rynku. Po drodze obiad w porze kolacji. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc), zakwaterowanie w hotelach 2/3* w pok. 2-3-os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy, Msze Święte – miejsca odprawiania do uzgodnienia, opieka duszpasterska Ks. Artur Masłej oraz inni Księża.

DODATKOWO PŁATNE (obligatoryjnie płatne u pilota w autokarze): opłaty wjazdowe do miast, bilety wstępu, komunikacja miejska 140€ / osoba, dopłata do pok. 1-os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Plac Św. Piotra, Watykan – fot. by Danor, Pixabay License

 


Pielgrzymka do Włoch Białystok, Pielgrzymka do Włoch Bydgoszcz, Pielgrzymka do Włoch Elbląg, Pielgrzymka do Włoch Gdańsk, Pielgrzymka do Włoch Gorzów Wielkopolski, Pielgrzymka do Włoch Katowice, Pielgrzymka do Włoch Kielce, Pielgrzymka do Włoch Kraków, Pielgrzymka do Włoch Lublin, Pielgrzymka do Włoch Łódź, Pielgrzymka do Włoch Olsztyn, Pielgrzymka do Włoch Poznań, Pielgrzymka do Włoch Rzeszów, Pielgrzymka do Włoch Szczecin, Pielgrzymka do Włoch Toruń, Pielgrzymka do Włoch Warszawa, Pielgrzymka do Włoch Wrocław, Pielgrzymka do Włoch Zielona Góra, Pielgrzymka do Grobu Św. Jana Pawła II, Pielgrzymka do grobu Św. Jozafata Kuncewicza

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.