Pielgrzymka Malta Śladami św Pawła

/Pielgrzymka Malta Śladami św Pawła
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Pielgrzymka Malta Śladami św Pawła

2023-07-17T12:58:08+00:00
Kategoria: Wycieczki, Pielgrzymki
Kierunek wyjazdu: Malta
Transport: Samolot
Ilość dni: 8 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

1. DZIEŃ
Wylot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia. Przylot na Maltę. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ

Śniadanie. Msza Święta w kościele pod wezwaniem Św. Maksymiliana Kolbe. Zwiedzanie miasta. Rejs statkiem po Wielkim Porcie, trwającej około 1,5 godziny. Podczas wycieczki po wodach Wielkiego Portu usłyszymy historię Zakonu Maltańskiego, fortyfikacjach wybudowanych wokół obecnej stolicy Malty, a także historię Valletty w okresie od czasów, gdy Maltą władali Fenicjanie, Kartagińczycy, Rzymianie aż do okresu panowania na Malcie Brytyjczyków i opuszczeniu jej przez armie angielską w roku 1979. Po rejsie powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ

Śniadanie. Przyjazd do miasta-fortecy Valletta. Msza Święta w kościele Św. Pawła Rozbitka. Następnie wizyta w Ogrodzie Upper Bracca Garden, z którego rozciąga się wspaniały widok na Wielki Port (Grand Harbour) oraz leżące na drugim brzegu Trójmiasto, Vittoriosa, Senglea, Cospicua. Spacer ulicą Merchand Street, gdzie zwiedzimy kościół zakonny pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela, który jest obecnie prokatedrą. Wejdziemy do Muzeum Katedralnego i do oratorium kościoła, gdzie możemy podziwiać dwa arcydzieła włoskiego malarza Caravaggio; Ścięcie Św. Jana oraz mniejszy obraz Św. Hieronima. Dalej zobaczymy Bibliotekę Narodową oraz Pałac Wielkiego Mistrza, Teatr Manuela. Następnie Mdina, dawna stolica Malty, to jedno z najmniejszych miast na wyspie. Z racji niewielkiego ruchu ulicznego zwana cichym miastem. Raj dla zakochanych, fotoamatorów, miłośników historii, zabytków czy architektury. Spacer wokół miasta, przejście do punktu widokowego, gdzie widać północną Maltę. Samo miasto, jest otoczone murami, średniowieczne zabudowania, pełne urokliwych, wąskich uliczek. Mdina była rządzona na przestrzeni wieków przez różne nacje. Rządzili tu Fenicjanie, Rzymianie czy Saraceni. Kolejne miejsce na naszej trasie zwiedzania to Rabat. W 60 roku n.e. u wybrzeży Malty rozbił się statek, na którym św. Paweł przewożony był z Jerozolimy do Rzymu, na proces. Tradycja mówi, że miejscem, w którym święty przebywał podczas pobytu na wyspie, była znajdująca się w Rabacie grota, później nazwana Grotą Św. Pawła. W niej apostoł spędził kilka tygodni szerząc tu nową wiarę. Kilkadziesiąt metrów od groty znajduje się wejście do Katakumb św. Pawła, a około 100 metrów dalej drugie do Katakumb św. Agaty – które zwiedzimy. W czasie II wojny znacznie powiększono katakumby i używano ich jako schronów przeciwlotniczych. Miejsce te odwiedził św. Jan Paweł II. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie.Wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ

Śniadanie. Podróż na wyspę Gozo, siostrzaną wyspę Malty, legendarne miejsce zamieszkania Kalypso, córki Atlas, znane z wyrobu sznurowadeł oraz lokalnego wyrobu tkanin. Zwiedzanie prehistorycznej Świątynii Ggantija w Xaghra. Przejazd do Dwejry, Skały Fungus oraz Morza Śródlądowego. Po przerwie na lunch udamy się do Zatoki Xlendi lub Zatoki Marsalforn. Następnie zatrzymamy się w stolicy Victoria, gdzie zwiedzamy Cytadelę z Katedrą Gozo. Czas wolny – dla chętnych plażowanie. Przepływamy promem do Zatoki Mgarr. Powrót na Maltę do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Trzech Miast – Trzech Fortec: Birgu, Cospicua, Senglea. Potężna forteca Birgu (Cięta Vittoriosa) jest atrakcja turystyczna przyciągająca wielu zwiedzających. Forteca ta odegrała decydującą rolę w czasie Wielkiego Tureckiego Oblężenia w 1565 roku. Po przybyciu na Maltę w roku 1530 rycerze zakonni zbudowali w Birgu siedziby dla komandorii zakonnych wchodzących w skład zakonu. Niektóre z nich zachowały się do chwili obecnej. Obejrzymy rezydencje rycerzy francuskich i angielskich a z zewnątrz również paląc rycerzy hiszpańskich i portugalskich. Następnie przejedziemy przez miasto Cospicua (po maltańsku Bormla), w którym zachowało się jedynie niewiele autentycznej architektury renesansowej w wyniku bombardowań podczas II wojny światowej. Potężne fortyfikacje tego miasta zaczęto budować w roku 1637 a prace nad umocnieniami kontynuowano przez następne 70 lat. Zachowały się również potężne mury obronne i bastiony tzw. Linii Cotonera, okalającej Trzy Miasta. Powstały one po roku 1670 na zlecenie Wielkiego Mistrza Zakonu, Hiszpana, Nicolau Cottoner, 1663-1680. Dalej następna forteca, Senglea, nazwana tak na cześć swego fundatora, Wielkiego Mistrza, Francuza, Claude de la Sengle (1494–1557). Wtedy to właśnie zbudowano potężny fort Św. Michała, który odegrał olbrzymią rolę podczas oblężenia fortecy przez Tuków w 1565 roku. Obejrzymy również z zewnątrz Fort St Angelo. Fort ten został wzniesiony na miejscu niewielkiej twierdzy zbudowanej najprawdopodobniej przez Fenicjan, rozbudowanej przez Kartagińczyków i Rzymian. Fort Saint Angelo stał się najważniejszą twierdzą rycerzy na Malcie, siedziba Wielkich Mistrzów, aż do czasu wybudowania nowej stolicy Zakonu, potężnie ufortyfikowanej twierdzy La Valletta. Właśnie w tym forcie mieściło się centrum obrony rycerzy, którymi dowodził sam Wielki Mistrz, Jean Parisot de la Valette, w roku 1565. Powrót na do hotelu. Obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ

Śniadanie. Przyjazd do miejscowości Marsaxlikk, położonej na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy. Jest to typowa wioska rybacka, znana z odbywających się tu w każdą niedziele targów rybnych. Tu znajdują się też dziesiątki zacumowanych łodzi rybackich z typowymi oczyma na burcie na dziobie; związane jest to ze starym przesądem rozpowszechnionym na całym Morzy Śródziemnym, według którego pomogą one dostrzec zagrażające niebezpieczeństwo. W pobliżu zatoki znajduje się wiele miejsc związanych z historia Malty, jak choćby pozostałości świątyni megalitycznej na wzgórzu Tas-Silġ. Dalej od strony lądu zobaczymy Błękitną grotę położoną pośród majestatycznie wznoszących się klifów na południowym wybrzeżu Malty. Widoczna jest jedynie jej cześć, olbrzymi fragment skały, której wnętrze zostało wypłukane falami morskimi.
Za dodatkowa opłatą możliwość popłynięcia łódeczką, aby obejrzeć wnętrze groty, która jest dostępna jedynie od strony morza. Powrót do hotelu. Obiad w porze kolacji, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wylot z Malty. Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy z bagażem podręcznym, transport lokalny autokarem, zakwaterowanie w hotelu 3/4* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, opłaty rezerwacyjne, bilety wstępu, opieka pilota koordynatora wycieczki, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Opieka duchowa oraz Msze Święte – miejsca odprawiania mszy organizator poda przed wyjazdem.

DODATKOWO PŁATNE: bagaż rejestrowy, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Pielgrzymka Malta Wyspa Gozo   Pielgrzymka Malta Valletta   Pielgrzymka Malta Wioska Rybacka Marsaxlikk

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Port na Malcie – fot. by antheah, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-485321/

Pozostałe zdjęcia:
Wyspa Gozo – fot. by Mojca Jan, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3686288/
Valletta – fot. by Dorian, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2398143/
Wioska Rybacka Marsaxlikk – fot. by Efraimstochter, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-138855/


 

 

 


Pielgrzymka Malta Białystok, Pielgrzymka Malta Bydgoszcz, Pielgrzymka Malta Elbląg, Pielgrzymka Malta Gdańsk, Pielgrzymka Malta Gorzów Wielkopolski, Pielgrzymka Malta Katowice, Pielgrzymka Malta Kielce, Pielgrzymka Malta Kraków, Pielgrzymka Malta Lublin, Pielgrzymka Malta Łódź, Pielgrzymka Malta Olsztyn, Pielgrzymka Malta Opole, Pielgrzymka Malta Poznań, Pielgrzymka Malta Rzeszów, Pielgrzymka Malta Szczecin, Pielgrzymka Malta Toruń, Pielgrzymka Malta Warszawa, Pielgrzymka Malta Wrocław, Pielgrzymka Malta Zielona Góra

Pielgrzymka Valletta Białystok, Pielgrzymka Valletta Bydgoszcz, Pielgrzymka Valletta Elbląg, Pielgrzymka Valletta Gdańsk, Pielgrzymka Valletta Gorzów Wielkopolski, Pielgrzymka Valletta Katowice, Pielgrzymka Valletta Kielce, Pielgrzymka Valletta Kraków, Pielgrzymka Valletta Lublin, Pielgrzymka Valletta Łódź, Pielgrzymka Valletta Olsztyn, Pielgrzymka Valletta Opole, Pielgrzymka Valletta Poznań, Pielgrzymka Valletta Rzeszów, Pielgrzymka Valletta Szczecin, Pielgrzymka Valletta Toruń, Pielgrzymka Valletta Warszawa, Pielgrzymka Valletta Wrocław, Pielgrzymka Valletta Zielona Góra

Pielgrzymka Mdina Białystok, Pielgrzymka Mdina Bydgoszcz, Pielgrzymka Mdina Elbląg, Pielgrzymka Mdina Gdańsk, Pielgrzymka Mdina Gorzów Wielkopolski, Pielgrzymka Mdina Katowice, Pielgrzymka Mdina Kielce, Pielgrzymka Mdina Kraków, Pielgrzymka Mdina Lublin, Pielgrzymka Mdina Łódź, Pielgrzymka Mdina Olsztyn, Pielgrzymka Mdina Opole, Pielgrzymka Mdina Poznań, Pielgrzymka Mdina Rzeszów, Pielgrzymka Mdina Szczecin, Pielgrzymka Mdina Toruń, Pielgrzymka Mdina Warszawa, Pielgrzymka Mdina Wrocław, Pielgrzymka Mdina Zielona Góra

Pielgrzymka Rabat Białystok, Pielgrzymka Rabat Bydgoszcz, Pielgrzymka Rabat Elbląg, Pielgrzymka Rabat Gdańsk, Pielgrzymka Rabat Gorzów Wielkopolski, Pielgrzymka Rabat Katowice, Pielgrzymka Rabat Kielce, Pielgrzymka Rabat Kraków, Pielgrzymka Rabat Lublin, Pielgrzymka Rabat Łódź, Pielgrzymka Rabat Olsztyn, Pielgrzymka Rabat Opole, Pielgrzymka Rabat Poznań, Pielgrzymka Rabat Rzeszów, Pielgrzymka Rabat Szczecin, Pielgrzymka Rabat Toruń, Pielgrzymka Rabat Warszawa, Pielgrzymka Rabat Wrocław, Pielgrzymka Rabat Zielona Góra

Pielgrzymka Gozo Białystok, Pielgrzymka Gozo Bydgoszcz, Pielgrzymka Gozo Elbląg, Pielgrzymka Gozo Gdańsk, Pielgrzymka Gozo Gorzów Wielkopolski, Pielgrzymka Gozo Katowice, Pielgrzymka Gozo Kielce, Pielgrzymka Gozo Kraków, Pielgrzymka Gozo Lublin, Pielgrzymka Gozo Łódź, Pielgrzymka Gozo Olsztyn, Pielgrzymka Gozo Opole, Pielgrzymka Gozo Poznań, Pielgrzymka Gozo Rzeszów, Pielgrzymka Gozo Szczecin, Pielgrzymka Gozo Toruń, Pielgrzymka Gozo Warszawa, Pielgrzymka Gozo Wrocław, Pielgrzymka Gozo Zielona Góra

Pielgrzymka Malta Śladami św Pawła, Pielgrzymka Malta, Śladami Św Pawła, Malta, Pielgrzymka na Maltę, Malta Śladami św Pawła, Pielgrzymka Malta

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.