Pielgrzymki Brazylia

/Pielgrzymki Brazylia
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Pielgrzymki Brazylia

2023-07-17T13:03:00+00:00
Kategoria: Pielgrzymki
Kierunek wyjazdu: Brazylia
Transport: Samolot
Ilość dni: 8 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1-2. DZIEŃ
Wylot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia. Przylot do São Paulo. Miasto zostało założone w 1554 roku przy budowie szkoły dla zakonników jezuitów Manoel da Nobrega i Jose de Anchieta Beato. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie największego miasta w Brazylii. Zobaczymy m.in.: Katedrę Metropolitarną, Stare Miasto, Kościół Matki Bożej z Brazylii, Park Ibirapuera, pomnik flagi, Plac Wolności, Kolegium św. Benedykta, klasztor, Teatr Miejski, dworzec Estação da Luz, Pinacoteca. Przejazd do Aparecida. Miasto znane jako „Stolica Maryjna Brazylii”. Wszystkie diecezje w Brazylii przynajmniej raz w roku odbywają pielgrzymkę do Sanktuarium NMP w Aparecida. Nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej, gdzie w roku 1980, papież Jan Paweł II, nadał jej tytuł „Bazyliki mniejszej”. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Guaratinguetá, rodzinnego miasta Antoniego od św. Anny Galvao – pierwszego świętego urodzonego w Brazylii. Brat Antoni został ogłoszony błogosławionym przez Jana Pawła II w 1998 roku, a kanonizowany przez Benedykta XVI w 2007 roku. Zwiedzanie katedry św. Antoniego, muzeum, domu rodzinnego oraz seminarium. Następnie przejazd do Cachoeria Paulista – miasta, w którym znajduje się fundacja założona przez Jana Pawła II mająca na celu podniesienie poziomu edukacji w tym rejonie Brazylii oraz katolicka rozgłośnia radiowa Cancao Nova. Przyjazd do Rio de Janeiro. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Panoramiczne zwiedzanie miasta Rio de Janeiro, podczas którego zobaczymy: Starówkę, Largo da Carioca, klasztor św. Antoniego – najstarsza budowla sakralna w Rio z 1608 r., katedrę św. Sebastiana – 96-metrowa świątynia, która może pomieścić jednocześnie 20 tyś. wiernych, Arcos da Lapa – akwedukt z XVIIw., Praça Tiradentes, Praça XV de Novembro, Muzeum Narodowe Brazylii, które było niegdyś rezydencją rodziny królewskiej, stadion Maracanã. Przejazd do Niterói i wizyta w Muzeum Sztuki Współczesnej słynnego architekta Oscara Niemeyer. Dalej zwiedzanie twierdzy Santa Cruz da Barra. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Wycieczka na Wzgórze Corcovado z górującym nad miastem, imponującym pomnikiem Chrystusa Odkupiciela – symbolem Rio. Pomnik, ukończony w 1931 r., stoi na wysokości 710 m n.p.m. Po drodze podziwianie, największego na świecie “miejskiego” lasu tropikalnego, a także zatoki Guanabara, laguny Rodrigo de Freitas oraz wysp leżących wokół Rio. Wjazd kolejką linową na górę Głowa Cukru, która odbywa się dwustopniowo z postojem na niższym wzgórzu Urca Hill. Z obu wzgórz rozciąga się wspaniały widok na miasto, słynne plaże, zatoki, liczne wyspy, lotniska. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Całodzienny przejazd do São Paulo. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy (bagaż podręczny na pokład samolotu), przejazdy klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3/4* (lokalny standard) w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, bagaż rejestrowy, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Opieka duchowa oraz Msze Święte – miejsca odprawiania mszy do uzgodnienia.

Uwaga!
Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od godziny odlotów / przylotów samolotów do / z São Paulo oraz terminu wycieczki.

Możliwość zwiększenia ilości dni o dodatkowe atrakcje – do uzgodnienia m.in.:
– Petropolis – letniej rezydencji cesarzy brazylijskich. Zwiedzanie miasta: katedra św. Piotra z Alcantara, Kryształowy Pałac, Muzeum Imperialne (dawna rezydencja władców),
– Parata – rejs statkiem między zielonymi wyspami,
– Park Narodowy Iguacu po stronie brazylijskiej oraz argentyńskiej,
– San Ignacio Mini – jednej z najlepiej zachowanych Misji Jezuickich znajdujących się w Argentynie,
– lub inne według Zleceniodawcy.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Pielgrzymki Brazylia Niteroi Muzeum Sztuki Współczesnej    Pielgrzymki Brazylia Rio de Janeiro Głowa Cukru

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Rio de Janeiro. Pomnik Jezusa – fot. by Jaesung An, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3993598/

Pozostałe zdjęcia:
Niteroi, Muzeum Sztuki Współczesnej – fot. by WagnerKiyoshi, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1087668/
Rio de Janeiro, Głowa Cukru – fot. by gildegoes, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1536019/


 

 


Pielgrzymki Brazylia Białystok, Pielgrzymki do Brazylii Bydgoszcz, Pielgrzymki Brazylia Elbląg, Pielgrzymki Brazylia Gdańsk, Pielgrzymki do Brazylii Gorzów Wielkopolski, Pielgrzymki Brazylia Katowice, Pielgrzymki Brazylia Kielce, Pielgrzymki Brazylia Kraków, Pielgrzymki Brazylia Lublin, Pielgrzymki Brazylia Łódź, Pielgrzymki Brazylia Olsztyn, Pielgrzymki do Brazylii Opole, Pielgrzymki Brazylia Poznań, Pielgrzymki Brazylia Rzeszów, Pielgrzymki Brazylia Szczecin, Pielgrzymki do Brazylii Toruń, Pielgrzymki Brazylia Warszawa, Pielgrzymki Brazylia Wrocław, Pielgrzymki do Brazylii Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.