Kategoria: Wycieczki krajowe, Wycieczki Kierunek wyjazdu: Polska Transport: Autokar |
Drukuj ofertę |
1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przejazd Tykocina. Zwiedzanie synagogi znajdującej się w sąsiedztwie Małego Rynku. Jest obecnie drugą co do wielkości i jedną z najstarszych synagog w Polsce. Na trasie spaceru charakterystyczne drewniane domy dla regionu Podlasia. Kościół p.w. Trójcy Świętej przed którym na placu stoi pomnik Stefana Czarnieckiego, liczne drewniane domy, charakterystyczne dla Podlasia. Zobaczymy obiekt gastronomiczno-handlowy zbudowany według pomysłu inwestora na ruinach dawnego Zamku Królewskiego z XV w. Przyjazd do Białegostoku, zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Przyjazd do Sokółki, zwiedzimy Muzeum Społeczne Ziemi Sokólskiej, które podzielone jest na trzy działy: historyczny, tatarski i etnograficzny. Przejazd do Bohonik – wsi w której mieszka mniejszość tatarska. Jest to najstarsze w obecnych granicach Polski skupisko wyznawców islamu. Pamiętają one pierwszych Tatarów sprzed ponad 300 lat, osadzonych tu przez Jana III Sobieskiego. Zwiedzanie meczetów i Mizarów (cmentarzy tatarskich). Przyjazd do Supraśla i zwiedzanie Monasteru Zwiastowania Najświętszej Marii Panny, który jest jednym z sześciu prawosławnych monasterów męskich w Polsce. Na trasie zwiedzania zobaczymy również Pałac Bucholtzów oraz XIX – wieczny Dworek Zachertów, zwiedzanie Nowoczesnego Muzeum Ikon. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzimy rezerwat pokazowy żubrów – zwierzyniec utworzony w okresie międzywojennym w 1929 r. Następnie przejazd do Białowieży, gdzie zwiedzimy Muzeum Przyrodniczo-Leśne BPN, które jest najstarszym muzeum w polskich parkach narodowych i równocześnie najstarszym, czynnym muzeum województwa podlaskiego. Jego tradycje sięgają okresu międzywojennego, a w swoich zbiorach posiada wiele cennych kolekcji naukowych i rzadkich okazów. Spacer po miasteczku, zobaczymy stary drewniany dworzec – Białowieża Towarowa, w którym obecnie znajduję się kultowa restauracja. Wejście do cerkwi prawosławnej. Przejazd do Hajnówki, zwiedzanie Soboru św. Trójcy, budowanego przez okres 20 lat, wyświęcono 11 października 1992 r. Wewnątrz freski wykonane przez greckiego artystę z Aten przez okres 5 lat. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Gidl. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej. To kościół dominikanów pod wezwaniem Wniebowzięcia Matki Bożej. Jego budowę rozpoczęto w 1612 roku pod kierunkiem architekta Jana Buszta, konsekrowano zaś w roku 1656. Największym skarbem tej świątyni, skarbem, dla którego oprawy została wzniesiona, jest maleńka, zaledwie dziewięciocentymetrową, kamienna figurka Matki Bożej z Dzieciątkiem. Kiedy i przez kogo została ona wyrzeźbiona? Nikt tego nie wie. Przyjazd do Częstochowy. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Częstochowa – ogólnopolskie spotkanie Amazonek, udział w uroczystej Mszy Świętej na błoniach Jasnej Góry. Powrót do miejsca zbiórki.
ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelu w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty, lokalni przewodnicy w tym muzealni, pilot, ubezpieczenie (NNW 5.000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, opłaty rezerwacyjne – 150 zł / osoba, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.
Wykorzystane zdjęcia
Zdjęcie główne:
Podlasie – fot. by MikeGoad, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3805909/
Wycieczka na Podlasie Białystok, Wycieczka na Podlasie Bydgoszcz, Wycieczka na Podlasie Elbląg, Wycieczka na Podlasie Gdańsk, Wycieczka na Podlasie Katowice, Wycieczka na Podlasie Kielce, Wycieczka na Podlasie Kraków, Wycieczka na Podlasie Lublin, Wycieczka na Podlasie Łódź, Wycieczka na Podlasie Olsztyn, Wycieczka na Podlasie Poznań, Wycieczka na Podlasie Rzeszów, Wycieczka na Podlasie Szczecin, Wycieczka na Podlasie Warszawa, Wycieczka na Podlasie Wrocław