Podlasie – szlakiem tatarskim

/Podlasie – szlakiem tatarskim
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Podlasie – szlakiem tatarskim

2023-05-18T11:06:48+00:00
Kategoria: Wycieczki krajowe, Wycieczki, Wycieczki szkolne
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Cena: Od 860 PLN Ilość dni: 3 DNI Termin: 11 - 13 sierpnia 2023

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przejazd Tykocina. Zwiedzanie synagogi znajdującej się w sąsiedztwie Małego Rynku. Jest obecnie drugą co do wielkości i jedną z najstarszych synagog w Polsce. Na trasie spaceru charakterystyczne drewniane domy dla regionu Podlasia. Kościół p.w. Trójcy Świętej przed którym na placu stoi pomnik Stefana Czarnieckiego, liczne drewniane domy, charakterystyczne dla Podlasia. Zobaczymy obiekt gastronomiczno-handlowy zbudowany według pomysłu inwestora na ruinach dawnego Zamku Królewskiego z XV w. Przyjazd do Białegostoku, zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Przyjazd do Sokółki, zwiedzimy Muzeum Społeczne Ziemi Sokólskiej, które podzielone jest na trzy działy: historyczny, tatarski i etnograficzny. Przejazd do Bohonik – wsi w której mieszka mniejszość tatarska. Jest to najstarsze w obecnych granicach Polski skupisko wyznawców islamu. Pamiętają one pierwszych Tatarów sprzed ponad 300 lat, osadzonych tu przez Jana III Sobieskiego. Zwiedzanie meczetów i Mizarów (cmentarzy tatarskich). Przyjazd do Supraśla i zwiedzanie Monasteru Zwiastowania Najświętszej Marii Panny, który jest jednym z sześciu prawosławnych monasterów męskich w Polsce. Na trasie zwiedzania zobaczymy również Pałac Bucholtzów oraz XIX – wieczny Dworek Zachertów, zwiedzanie Nowoczesnego Muzeum Ikon. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzimy rezerwat pokazowy żubrów – zwierzyniec utworzony w okresie międzywojennym w 1929 r. Następnie przejazd do Białowieży, gdzie zwiedzimy Muzeum Przyrodniczo-Leśne BPN, które jest najstarszym muzeum w polskich parkach narodowych i równocześnie najstarszym, czynnym muzeum województwa podlaskiego. Jego tradycje sięgają okresu międzywojennego, a w swoich zbiorach posiada wiele cennych kolekcji naukowych i rzadkich okazów. Spacer po miasteczku, zobaczymy stary drewniany dworzec – Białowieża Towarowa, w którym obecnie znajduję się kultowa restauracja. Wejście do cerkwi prawosławnej. Przejazd do Hajnówki, zwiedzanie Soboru św. Trójcy, budowanego przez okres 20 lat, wyświęcono 11 października 1992 r. Wewnątrz freski wykonane przez greckiego artystę z Aten przez okres 5 lat. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelu 2* w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy w tym muzealni, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, opłaty rezerwacyjne – 130 zł / osoba, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

 

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Podlasie – fot. by MikeGoad, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3805909/


 

 

 


Wycieczka na Podlasie Białystok, Wycieczka na Podlasie Bydgoszcz, Wycieczka na Podlasie Elbląg, Wycieczka na Podlasie Gdańsk, Wycieczka na Podlasie Katowice, Wycieczka na Podlasie Kielce, Wycieczka na Podlasie Kraków, Wycieczka na Podlasie Lublin, Wycieczka na Podlasie Łódź, Wycieczka na Podlasie Olsztyn, Wycieczka na Podlasie Poznań, Wycieczka na Podlasie Rzeszów, Wycieczka na Podlasie Szczecin, Wycieczka na Podlasie Warszawa, Wycieczka na Podlasie Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.