Osobliwości Warmii i Mazur

/Osobliwości Warmii i Mazur
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Osobliwości Warmii i Mazur

2023-02-03T11:06:37+00:00
Kategoria: Wycieczki krajowe, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 4 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przyjazd do Elbląga. Spacer podczas, którego zobaczymy zrewitalizowane Stare Miasto. Wejdziemy do nowego Ratusza, gdzie zobaczymy makietę miasta oraz zamku krzyżackiego, następnie zwiedzanie katedry pw. Świętego Mikołaja – dla chętnych wejście na więżę z którego roztacza się panorama miasta (Taras jest na wysokości 67,08 m i wymaga pokonania 366 stopni schodów). Przejście drogą kościelną obok Elbląskiej Biblioteki do Muzeum Historyczno-Archeologicznego, zwiedzanie wystaw, następnie spacer wzdłuż rzeki Elbląg po trasie nowo wybudowane 2 mosty, przejście obok galerii EL – zobaczymy najstarszy obiekt dawny kościół z XIII w. dojście do jedynej zachowanej miejskiej bramy obok pomnik legendarnego piekarczyka, który ocalił miasto przed najazdem krzyżaków. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Przyjazd do Krosna k/Ornety, gdzie zwiedzimy „magiczne” Sanktuarium Nawiedzenia NMP wzorowane na świątyni w Świętej Lipce. Następnie Lidzbark Warmiński – Zamek biskupów w Lidzbarku należy do najcenniejszych zabytków architektury gotyckiej. Dalej przejazd do Reszla. Zwiedzanie zamku gotyckiego, który położony jest nad brzegiem rzeki Sejny, w południowo-wschodniej części miasta. Wyjazd do Reszla na zwiedzanie gotyckiego zamku z XIV/XV. Dalej Święta Lipka – znana już od XV wieku jako miejsce pielgrzymek, co roku, ponad 100 tys. turystów przyjeżdżających na Mazury, odwiedza znajdujące się tu Sanktuarium Maryjne, często nazywana jest „Częstochową Północy”. Przyjazd na nocleg do Giżycka. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Gierłoży tzw.Wilczy Szaniec”. W Europie istniało kilka kwater głównych Wodza Trzeciej Rzeszy. Większość wojennych kwater, tak jak Wilczy Szaniec, znajdowało się w oddaleniu od dużych miast, wewnątrz dużych kompleksów leśnych, otoczonych jeziorami i bagnami co ułatwiało ukrycie przed oczami pilotów i prawie niemożliwy dostęp lądem. Giżycko, nazwane stolicą żeglarstwa w Polsce, jednego z głównych portów na szlaku wielkich jezior mazurskich. Okolice Giżycka mają największą w Polsce liczbę jezior. W mieście zobaczymy Kościół ewangelicki z 1827, cerkiew prawosławna (parafialna) z końca XIX wieku, zamek krzyżacki z XIV wieku, zaadaptowany na hotel, wieżę ciśnień z przełomu XIX i XX wieku. Rejs statkiem na trasie Giżycko – Mikołajki. Spacer przez do centrum miasta, gdzie zobaczymy kościół ewangelicki, rynek z fontanną oraz słynną sielawą, port jachtowy – jeden z większych na terenie Mazur. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Kadzidłowa, Park Dzikich Zwierząt, znajduje się na terenie Puszczy Piskiej. Wejście do niektórych gatunków na ich obszerne wybiegi a nawet karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska. Ze względu na rozległość terenu i jego charakter, zwiedzanie Parku odbywa się tylko z przewodnikiem. Krutyń krótki spływ pychówkami po rzece Krutynia. Krutyń – wieś położona malowniczo nad przepiękną rzeką Krutynią. Cała długość tej rzeki wysadzana jest z obu jej stron liściastymi drzewami, które swój cień rzucają na gładką tafle rzeczną. Głębokość rzeki wynosi przeciętnie 65 cm, dno ma porośnięte wodorostami i liliami wodnymi, a brzegi są dostępne, piaszczyste. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelu 2/3* lub ośrodku wczasowym (do uzgodnienia) w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Giżycko – fot. by PublicDomainPictures, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-83154/


 

 


Wycieczka mazury Białystok, Wycieczka mazury Bydgoszcz, Wycieczka mazury Elbląg, Wycieczka mazury Gdańsk, Wycieczka mazury Katowice, Wycieczka mazury Kielce, Wycieczka mazury Kraków, Wycieczka mazury Lublin, Wycieczka mazury Łódź, Wycieczka mazury Olsztyn, Wycieczka mazury Poznań, Wycieczka mazury Rzeszów, Wycieczka mazury Szczecin, Wycieczka mazury Warszawa, Wycieczka mazury Wrocław

 

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.