Promem wokół Bałtyku

/Promem wokół Bałtyku
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Promem wokół Bałtyku

2024-03-01T15:33:33+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne
Kierunek wyjazdu: Estonia, Finlandia, Szwecja, Łotwa
Transport: Autokar, Prom
Ilość dni: 7 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki (godzina uzależniona od miejsca wyjazdu). Gdańsk, zaokrętowanie na prom. Wypłynięcie promu do Nynäshamn o godz. 18:00. Kolacja na promie.
2. DZIEŃ
Śniadanie na promie. Przypłynięcie promu do Nynäshamn o godz. 12:00. Przejazd do Sztokholmu – miasta 14 wysp, często nazywane jest Wenecją Północy. Siedziba rządu, parlamentu oraz rodziny królewskiej, miejsce przyznawania Nagrody Nobla. Zobaczymy m.in. punkt widokowy Fjällgatan z przepiękną panoramą miasta. Następnie zwiedzanie Muzeum Vasa – ekspozycja okrętu, wydobytego w roku 1961 z dna morskiego i odrestaurowanego. Najpopularniejsze muzeum w stolicy Szwecji. Wizyta w Ratuszu Sztokholmskim – zbudowany w latach 1911-1923. Uznawany jest za jeden z symboli stolicy Szwecji. Od roku 1934 w sali błękitnej (Blå hallen) ratusza wydawane są 10 grudnia, każdego roku, uroczyste przyjęcia na cześć laureatów Nagrody Nobla. Gośćmi honorowymi bankietu są m.in. członkowie Szwedzkiej Rodziny Królewskiej. Zobaczymy stare miasto – Gamla Stan: Zamek Królewski, Storkyrka – katedrę, najwęższa uliczka w Sztokholmie – Marten Trotzigs grand, Stortorget – rynek starego miasta. Zaokrętowanie na prom. Wypłynięcie promu do Turku o godz. 20:00. Kolacja na promie.
3. DZIEŃ
Śniadanie na promie. Przypłynięcie promu do Turku o godz. 7:35. Miasto położone jest w południowo-zachodniej części Finlandii, przy ujściu rzeki Aurajoki do Morza Alandzkiego. Jest to jedno z najstarszych terytoriów autonomicznych kraju oraz jego pierwsza stolica. Zobaczymy: Katedrę zbudowaną pod koniec XIII wieku, rozbudowana w XIV i XV, która uznawana jest za jedno z ważniejszych miejsc obrzędowych w całym kraju. Spacer wzdłuż rzeki Aura, gdzie znajduje się seria pomników o nazwie „Spojrzenie w gwiazdy”, która została zaprojektowana przez Kari-Peetteri Kakko. Cztery pomniki przedstawiają karykaturalne osoby w różny wieku i o różnej płci, zobaczymy średniowieczny zamek warowny. Następnie przejazd autokarem do Helsinek. Spacer po Starym Mieście, gdzie zobaczymy m.in.: Pałac Prezydencki, Plac Senacki, Pałac Rządowy, budynek Parlamentu, katedrę luterańską. Zwiedzimy kościół Temppeliaukio wykuty w skale, sobór Uspieński, zobaczymy pomniki: Jana Sibeliusa i Aleksandra II. Obiad. Zaokrętowanie na prom, wypłynięcie do Tallina o godz. 20:30. Przypłynięcie promu do Tallina o godz. 23:00. Przejazd na zakwaterowanie, nocleg.
4. DZIEŃ

Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Tallin, zwiedzanie miasta. Górne i Dolne Stare Miasto, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy Zamek Toompea – wzniesiony przez zakon Kawalerów Mieczowych w II poł. XIV w. Następnie zwiedzimy Sobór Aleksandra Newskiego. Zobaczymy piękną panorama miasta z tarasu widokowego, dwie średniowieczne wieże: „Długi Herman” i „Gruba Małgorzata”, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniającą brawurową akcję ORP Orzeł, dwie ulice – tzw. Długa i Krótka noga, Ratusz Miejski, Wielka Gildia Kupiecka, Dom Bractwa Czarnogłowych. Kadrioru park – rozległy, francuski park założony na żądanie Piotra I, jako jedna z jego letnich rezydencji. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg
5. DZIEŃ

Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd do Rygi na zwiedzanie stolicy Łotwy, która wita turystów najwyższą konstrukcją w mieście – wieżą telewizyjną, mającą 368,5 m wys. Jadąc przez miasto w oddali zobaczymy Pałac Kultury i Nauki. Spacer, podczas którego zobaczymy Stare Miasto: pomnik Strzelców Łotewskich, Dom Bractwa Czarnogłowych, ratusz, kościół św. Piotra, zamek, mury obronne. Zwiedzanie Katedry, uważanej za największy kościół w krajach nadbałtyckich. Budowę rozpoczęto w 1211 r. Dalej przejście przy budynku parlamentu, zespole średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia. Mała i Wielka Gildia Kupiecka. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ

Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd do Kowna – to międzywojenna stolica Litwy, zobaczymy: Stare Miasto z największym na Litwie Placem Ratuszowym, z Ratuszem zwanym „Białym Łabędziem”, gimnazjum, gdzie mieszkał i nauczał Adam Mickiewicz, seminarium duchowne, Dom Perkuna, Kościół Witolda, katedrę św. Piotra i Pawła z obrazami Michała Andriollego, ul. Wileńską – reprezentacyjną ulicę kowieńskiej Starówki oraz miejsce, gdzie Wilia wpada do Niemna; kościół św. Michała Archanioła. Zakwaterowanie po polskiej stronie, obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ

Śniadanie. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zaokrętowanie na promie wg programu w kabinach 4-osobowych wewnętrznych, zakwaterowanie w hotelu w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (KL 20.000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20.000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, zestawy słuchawkowe tourguide, opłaty rezerwacyjne 40€ / os., dopłata do kabiny 2-osobowej oraz w hotelach do pok. 1-os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
prom Viking Line – fot. by JaakL, Pixabay License https://pixabay.com/pl/photos/viking-line-statek-archipelag-4454416/

 


Wycieczka autokarowo-promowo, promem wokół Bałtyku, wycieczka wokół morza, promem po Bałtyku, Baltic trip, Perły Bałtyku, rejs 4 stolice, Sztokholm, Turku, Helsinki, Tallin, Ryga, Kowno

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.