Wstęgą Łaby wzdłuż Saksonii

/Wstęgą Łaby wzdłuż Saksonii
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wstęgą Łaby wzdłuż Saksonii

2022-01-12T13:11:17+00:00
Kategoria: Wycieczki rowerowe Europa
Kierunek wyjazdu: Czechy, Niemcy
Transport: Rower
Ilość dni: 5 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Nasza wycieczka rowerowa wzdłuż Łaby zacznie się w Mielniku w Czechach a skończy w Saksonii w Miśni. Wstęgą Łaby wzdłuż Saksonii to idealne połączenie szlaku rowerowego przez dwa kraje.

Mielnik (Czechy) – Roudnica – Litomierzyce – Uście nad Łabą – Deczyn – Königstein (Niemcy) – Pirna – Miśnia / całość trasy ok. 185 km

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki (godzina do uzgodnienia – możliwość wyjazdu na noc). Przyjazd do Mielnik. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg. W zależności od miejsca wyjazdu oraz godziny dotarcia do miejscowości istnieje możliwość pieszej wycieczki.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Jedziemy wzdłuż lewego brzegu rzeki, gdzie dotrzemy do Roudnicy nad Labem. Zwiedzimy barokowy pałac, należący do czeskiej rodziny szlacheckiej Lobkovic, zbudowany w latach 1652-1684 na skalistym cyplu nad rzeką Łabą na miejscu wcześniejszego romańskiego zamku, który stał tu ze względów bezpieczeństwa. Przejazd na prawą stronę rzeki, przez miasto Kresice dotrzemy do Litomierzyc. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg. Dla chętnych wejście na ratuszową wieże, gdzie można zobaczyć miasto z góry.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Prawą stroną rzeki kierujemy się w stronę miasta Uście nad Łabą. Zobaczymy jedna z najlepiej zachowanych ruin Zamku Střekov, która znajduje się na wysokiej skale na prawym brzegu Łaby. Zamek został wybudowany w 1319 i miał strzec drogi wodnej. Następnie przejazd do Deczyna. Jest to najniżej położone miasto w Czechach z największym czeskim portem rzecznym. Jeżeli czas pozwoli zwiedzimy zamek oraz Stare Miasto. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd przez Obszar Chronionego krajobrazu Łabskie Piaskowce, który graniczy z Parkiem Narodowym Czeska Szwajcaria i Niemcami, oraz ze Szwajcarią Saksońską. Pierwszym przystankiem w Niemczech będzie elegancki kurort Bad Schandau. Dalej dojedziemy do Twierdzy Königstein, którą zwiedzimy. Następnie przyjazd do Pirny. W mieście zachowała się niezniszczona przez wojnę starówka, a rynek wygląda dokładnie tak jak go przed wiekami namalował Canaletto. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. W drodze do Drezna, wjedziemy w jej dzielnice Pillnitz, gdzie zwiedzimy letnią rezydencję saskich królów. Nadal jedziemy wzdłuż Łaby, po której kursują liczne statki wycieczkowe, w tym oryginalne bocznokołowe parowce. W Dreznie zatrzymamy się na chwilę przy Zwingerze. Leży w samym sercu saksońskiego miasta i jest jednym z najbardziej znanych budowli barokowych Niemiec. Jego wnętrza skrywają w sobie światowej sławy muzea i tworzą kulisy dla licznych przedstawień muzycznych i teatralnych. Ostatnim przystankiem na naszej trasie będzie Miśnia, nad którą wznosi się zamek Albrechtsburg, który zwiedzimy. Powrót do miejsca zbiórki. Ewentualnie możliwość dodatkowego noclegu.

ŚWIADCZENIA: zakwaterowanie w hotelach 2/3*, wyżywienie wg oferty, pilot rowerowy, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: ewentualne bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wybierając się na wycieczkę rowerową uczestnik powinien:
– mieć sprawny rower (koniecznie zrobić przegląd przed wyprawą),
– zabrać ze sobą m.in.: narzędzia do wykonywania podstawowych napraw rowerowych, pompkę, zapięcie do roweru, smar do łańcucha, zapasowe dętki (wskazane co najmniej 2 sztuki), apteczkę.
– mieć odpowiednio oświetlony rower.

Oferujemy obsługę grup rowerowych busem wraz z kierowcą do 8 osób: przewóz osób (bez rowerów), bagażów oraz przepaków.
Zapraszamy do współpracy!
Informacja na stronie: przewozosobeuropa.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

wzdłuż Łaby zamek decin


Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Dolina Łaby – fot. Tama66, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2371212/

Pozostałe zdjęcia:
Zamek Decin – fot. ivabalk, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2796799/

 


Wycieczka rowerowa wzdłuż Łaby Białystok, Wycieczka rowerowa wzdłuż Łaby Bydgoszcz, Wycieczka rowerowa wzdłuż Łaby Elbląg, Wycieczka rowerowa wzdłuż Łaby Gdańsk, Wycieczka rowerowa wzdłuż Łaby Katowice, Wycieczka rowerowa wzdłuż Łaby Kielce, Wycieczka rowerowa wzdłuż Łaby Kraków, Wycieczka rowerowa wzdłuż Łaby Lublin, Wycieczka rowerowa wzdłuż Łaby Łódź, Wycieczka rowerowa wzdłuż rzeki Łaby Olsztyn, Wycieczka rowerowa wzdłuż rzeki Łaby Opole, Wycieczka rowerowa wzdłuż rzeki Łaby Poznań, Wycieczka rowerowa wzdłuż rzeki Łaby Rzeszów, Wycieczka rowerowa wzdłuż Łaby Szczecin, Wycieczka rowerowa wzdłuż rzeki Łaby Toruń, Wycieczka rowerowa wzdłuż Łaby Warszawa, Wycieczka rowerowa wzdłuż rzeki Łaby Wrocław, Wycieczka rowerowa wzdłuż Łaby Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.