Rumunia szlakiem Drakuli

/Rumunia szlakiem Drakuli
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Rumunia szlakiem Drakuli

2023-02-10T16:57:12+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki, Bałkany
Kierunek wyjazdu: Rumunia
Transport: Autokar
Ilość dni: 6 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przejazd nocny.

2. DZIEŃ
Przejazd do Alba Julia, jednej ze stolic Siedmiogrodu (Transylwanii), słynącej z doskonałych win. Obiad. Spacer po mieście podczas którego zwiedzimy potężną cytadelę Alba Carolina oraz katedrę, w której pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę, który walczył po stronie polskiego króla Władysława III w bitwie z Turkami pod Warna, cerkiew katedralna Świętej Trójcy. Przejazd do Sybin. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd do Sybinu, spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place, gdzie znajdują się charakterystyczne dla tego miasta budynki z „oczami” oraz XVI-wieczny ratusz, cerkwia Metropolitańska budowana na wzór Hagi Sophii – w Stambule, żelazny Most Kłamców (według tradycji jeśli ktoś skłamie na moście ten ma się zawalić). Zwiedzanie „Perły Karpat” – Zamku Peles, zbudowanego w stylu niemieckiego renesansu oraz pseudo średniowiecznego pałacu Pelisor, zbudowanych przez pierwszego króla Rumunii Karola I. Dalej zobaczymy położony na przełęczy biały zamek Bran, lepiej znany jako „Zamek Drakuli” (wg legend to tu mieszkał niegdyś „książę ciemności”), choć faktycznie nie mający nic wspólnego z Wladem Palownikiem. Przejazd do Braszowa, gdzie zwiedzimy saskie, stare miasto, między innymi Plac Sfatului z miejskim ratuszem oraz okolice gotyckiego „Czarnego Kościoła” i budynku starej szkoły z pomnikiem reformatora Johannesa Honterusa. W drodze do bramy Schei zobaczymy najwęższa uliczkę, która za czasów Ceausescu była zamknięta z powodu lęku wodza przed schronieniem się w niej jego przeciwników. Przejazd na zakwaterowanie w Braszowie, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Zamek Bran średniowieczny zamek w Branie w Siedmiogrodzie (Rumunia). Wzniesiony na pograniczu z Wołoszczyzną był ważnym punktem obronnym. Od 1920 pełnił funkcję rezydencji letniej królowej Rumunii Marii. Obecnie (2011) w zamku mieści się muzeum historyczne. Dzięki książce Brama Stokera zamek uchodzi za siedzibę wampira Draculi – Wład Palownik. Przejazd do Sighisoary, wspaniałego średniowiecznego miasta, w którym według legendy urodził się Wlad Palownik. Spacer po centrum (wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), w którym doskonale zachowała się średniowieczna zabudowa. Zobaczymy dom, w którym w 1431 przyszedł na świat Wlad – Drakula, zadaszone schody wiodące do gotyckiego Bergkirche. Przyjazd do Targu Mures, zakwaterowanie, obiad w porze kolacji. Nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Kopalnia Soli Turda, ósmy cud świata, zupełnie inny niż Wieliczka, prawdziwe podziemne cesarstwo soli i jezioro. Przejazd do Oradea, która stanowi wielokulturowy tygiel, oprócz języka rumuńskiego usłyszymy również węgierski. Miasto ma bogatą i burzliwą historię. Spacer po głównym centrum miasta, gdzie zobaczymy liczne barokowe i secesyjne budynki – przejście w pasażu handlowym „Czarny Orzeł”, o którym usłyszymy legendę. Na trasie spaceru zobaczymy Pomnik króla Węgier Władysława I Świętego z 1893 r. przed barakową katedrą Wniebowzięcia NMP z XVIII wieku, Teatr „Regina Maria”, Pałac biskupów rzymskokatolickich – barokowy pałac z 365 oknami. Na trasie przejazdu nocleg tranzytowy, obiad w porze kolacji. Nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelach 2/3* w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Rumunia szlakiem Drakuli sighisoara Pixabay License    Rumunia szlakiem Drakuli trasa transfogarska Pixabay License   Rumunia szlakiem Drakuli góry Rumunia Pixabay License   Rumunia szlakiem Drakuli akordeon

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Zamek Bran – fot. by bluebird666, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1569274/

Pozostałe zdjęcia:
Sighisoara – fot. by Jwalters7, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1114993/
Trasa transfogaraska – fot. by Walle1886, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2544947/
Dolina w Rumunii – fot. David Mark, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1906010/
Akordeon – fot. by sgrunden, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4878845/


 


Rumunia szlakiem Drakuli Białystok, Rumunia szlakiem Drakuli Bydgoszcz, Rumunia szlakiem Drakuli Elbląg, Rumunia szlakiem Drakuli Gdańsk, Rumunia szlakiem Drakuli Katowice, Rumunia szlakiem Drakuli Kielce, Rumunia szlakiem Drakuli Kraków, Rumunia szlakiem Hrabiego Drakuli Lublin, Rumunia szlakiem Drakuli Łódź, Rumunia szlakiem Drakuli Olsztyn, Rumunia szlakiem Hrabiego Drakuli Poznań, Rumunia szlakiem Drakuli Rzeszów, Rumunia szlakiem Drakuli Szczecin, Rumunia szlakiem Drakuli Warszawa, Rumunia szlakiem Drakuli Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.