Sanktuaria Maryjne Europy Zachodniej Pielgrzymka

/Sanktuaria Maryjne Europy Zachodniej Pielgrzymka
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Sanktuaria Maryjne Europy Zachodniej Pielgrzymka

2023-07-17T12:59:04+00:00
Kategoria: Wycieczki, Pielgrzymki
Kierunek wyjazdu: Francja, Hiszpania, Portugalia
Transport: Autokar
Ilość dni: 9 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Sanktuaria Maryjne Europy Zachodniej Pielgrzymka

1-2. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przejazd na zakwaterowanie dnia następnego w Grenoble lub okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Zwiedzanie La Salette, gdzie znajduje się sanktuarium związane z objawieniami Matki Boskiej z 1846 r. Obiad w porze kolacji w domu pielgrzyma. Uczestniczenie w wieczornej procesji. Przyjazd do Lloret de Mar. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, dla chętnych uroki wieczornej kąpieli w morzu śródziemnym, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wyjazd do Montserrat (góra i klasztor) – wjazd do sanktuarium serpentynami. Na jego zboczach (720 m. n.p.m.) wznosi się benedyktyński klasztor Montserrat. Z miejscem związanych jest wiele legend. Słynie także z cudów, co sprawia, że jest popularne wśród turystów. To tam znajduje się sanktuarium Czarnej Madonny – jedno z najświętszych miejsc kultu dla Katalończyków, które zwiedzimy. Przejazd na zakwaterowanie w okolicy Madrytu, obiad w porze kolacji, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przyjazd do Fatimy. Zwiedzanie Sanktuarium, które jest celem wielu pielgrzymek katolickich i ośrodkiem kultu maryjnego. Czas wolny na skupienie i modlitwę. Matka Boża podczas objawień w 1917 roku przekazała trojgu pastuszkom trzy tajemnice, zwane tajemnicami fatimskimi. W 2017 roku przypadło 100 – lecie objawień M.B. Różańcowej. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Następnie spacer droga krzyżową do wioski pastuszków – Aljustrel, w której mieszkały dzieci, którym 13 maja 1917 po raz pierwszy objawiła się Matka Boża. Zwiedzimy domy pastuszków (Casas dos Pastorinhos). W Aljustrel prawie wszystko jest tak, jak za czasów objawień. Wioskę otaczają przepiękne gaje oliwne. Można tu odnaleźć prawdziwy spokój i ciszę tj. magiczne miejsce. Przejazd do Santiago de Compostela – miejsca spoczynku św. Jakuba Apostoła. Zwiedzanie miasta, Sanktuarium św. Jakuba. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie Lourdes – Sanktuarium – krypty, kaplica Adoracji, Grota Objawień, muzeum uzdrowień i miasta, Moulin Boly – dom rodzinny św. Bernadetty, Le Cachot – kościół parafialny, hospicjum, muzeum objawień, cmentarz. Czas na prywatną modlitwę. Obiad w porze kolacji. Następnie około godziny 21:00 udział w procesji Maryjnej. Nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wyjazd w drogę powrotną. Nocleg tranzytowy koło Norymbergi, obiad w porze kolacji, nocleg.

9. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Powrót do miejsca zbiórki.


ŚWIADCZENIA:
przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelu 2/3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalny przewodnik,
ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Opieka duchowa oraz Msze Święte – miejsca odprawiania mszy do uzgodnienia.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Sanktuaria Maryjne – fot. by javier alamo, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4748181/


 

 


Sanktuaria Maryjne Białystok, Sanktuaria Maryjne Elbląg, Sanktuaria Maryjne Gdańsk, Sanktuaria Maryjne Katowice, Sanktuaria Maryjne Lublin, Sanktuaria Maryjne Olsztyn, Sanktuaria Maryjne Opole, Sanktuaria Maryjne Szczecin, Sanktuaria Maryjne Warszawa, Sanktuaria Maryjne Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.