Śladami muzyki barokowej

/Śladami muzyki barokowej
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Śladami muzyki barokowej

2023-02-08T15:17:28+00:00
Kategoria: Wycieczki krajowe, Wycieczki weekendowe
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 3 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

W epoce baroku spore znaczenie miała muzyka. Dużą rolę odgrywał basso continuo, czyli bas cyfrowany realizowany przez organy w utworach wokalno-instrumentalnych.
Ważną postacią dla kultury barokowej był Andreas Hildebrandt – osiemnastowieczny budowniczy organów. Dlatego co roku odbywają się w Pasłęku koncerty organowe, które będą jedną z naszych atrakcji podczas tego intrygującego wyjazdu.

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Zwiedzanie Elbląga. Spacer podczas, którego zobaczymy zrewitalizowane Stare Miasto. Wejdziemy do nowego Ratusza, gdzie zobaczymy makietę miasta oraz zamku krzyżackiego, następnie zwiedzanie katedry pw. Świętego Mikołaja, w których obejrzymy organy. Dla chętnych wejście na więżę z którego roztacza się panorama miasta (taras jest na wysokości 67,08 m i wymaga pokonania 366 stopni schodów). Przejście drogą kościelną obok Elbląskiej Biblioteki do Muzeum Historyczno-Archeologicznego, zwiedzanie wystaw, następnie spacer wzdłuż rzeki Elbląg po trasie nowo wybudowane 2 mosty, przejście obok galerii EL – zobaczymy najstarszy obiekt dawny kościół z XIII w. dojście do jedynej zachowanej miejskiej bramy obok pomnik legendarnego piekarczyka, który ocalił miasto przed najazdem krzyżaków. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Fromborka. Zwiedzanie Wzgórza Katedralnego, przepięknej archikatedry z XIV wieku, wejście na wieżę Radziejowskiego z XVII wieku z wahadłem Faucaulta, obrazującym ruch ziemi wokół słońca. Z tarasu widokowego roztacza się przepiękna panorama miasta oraz Zalewu Wiślanego. Koncert organowy oraz ciekawostki na temat Katedry, które opowie proboszcz parafii. Następnie zwiedzanie Muzeum Mikołaja Kopernika, spacer przez miasto do portu. W drodze do Elbląga przejazd przez Kadyny (dawnej letniej rezydencji Cesarza Prus Wilhelma II), gdzie zobaczymy: 700-letni dąb, barokowy pałac z końca XVII wieku, którego budynki gospodarcze są dziś luksusowym hotelem, stadninę koni, klasztor Franciszkanów. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przyjazd do Pasłęka. Spacer po pasłęckiej starówce, gdzie zobaczymy apartamenty, których właściciel przedstawi historię ukrytą w murach i ciekawostki. Zobaczymy kamienicę pełną sztuki oraz skosztujemy pysznych lodów w jednej z najlepszej lodziarni w Pasłęku. Następnie przejdziemy do kościoła, gdzie wysłuchamy dźwięków barokowych organów, które przeniosą nas do tych dawnych czasów. Przejazd do Świętej Lipki, która nazywana jest świętym miejscem ze względu na liczne objawienia. Zwiedzimy Sanktuarium oraz będziemy uczestniczyć w koncercie organowym, gdzie usłyszymy unikatowe brzmienie ze względu na akustykę kościoła.

ŚWIADCZENIA: przejazd busem lub autokarem w zależności od ilości osób, zakwaterowanie w hotelu 3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Organy barokowe – fot. by ddzphoto, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3524792/

 

 

 


Wycieczka Śladami muzyki barokowej Białystok, Wycieczka Śladami muzyki barokowej Elbląg, Wycieczka Śladami muzyki barokowej Gdańsk, Wycieczka Śladami muzyki barokowej Katowice, Wycieczka Śladami muzyki barokowej Kielce, Wycieczka Śladami muzyki barokowej Kraków, Wycieczka Śladami muzyki barokowej Olsztyn, Wycieczka Śladami muzyki barokowej Rzeszów, Wycieczka Śladami muzyki barokowej Szczecin, Wycieczka Śladami muzyki barokowej Toruń, Wycieczka Śladami muzyki barokowej Warszawa, Wycieczka Śladami muzyki barokowej Wrocław, Wycieczka Śladami muzyki barokowej Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.