Szlak Żydowski

/Szlak Żydowski
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Szlak Żydowski

2023-02-02T15:52:32+00:00
Ilość dni: 4 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Przed drugą wojną światową Warszawa była drugim po Nowym Jorku największym miastem żydowskim. Jako dom dla blisko 400 000 Żydów i jeden z najważniejszych ośrodków kultury żydowskiej, stała się miejscem eksterminacji największej, pojedynczej społeczności na świecie. Żeby poznać co dziś zostało z tamtego bogatego świata, trzeba zagłębić się w chaotyczną siatkę współczesnych ulic, osiedli, odnaleźć zapomniane miejskie zakamarki i stare podwórka. Odkryjesz w nich drugie, utajone miasto.

1. DZIEŃ (WARSZAWA)
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przyjazd do Warszawy. Zwiedzanie najwyższego budynku w Polsce: monumentalnego Pałacu Kultury i Nauki, gdzie wjedziemy na 30 piętro i będziemy mogli podziwiać panoramę Warszawy. Przejazd na ul. Złotą. Tam zapalimy znicze przy zachowanym fragmencie murów warszawskiego getta. Spacer po cmentarzu żydowskim, wspaniałej nekropoli przy ul. Okopowej. Przejazd na Plac Grzybowski i zwiedzanie jedynej ocalałej, działającej bożnicy Warszawy – synagogi im. małżeństwa Nożyków. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ (ŁÓDŹ)
Śniadanie. Przejazd do Łodzi. Zwiedzimy nowy cmentarz żydowski i zachowaną stację kolejową Radegast, skąd wywożono Żydów do obozów zagłady. Krótki spacer po łódzkim getcie i odwiedzenie pomnika Martyrologii Dzieci Polskich oraz synagogi Reicherów, której fundator umarł z głodu w getcie. Przechadzka ul. Piotrkowską – najdłuższą, zabytkową ulicą w Polsce. Powrót do Warszawy do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ (ŁOPUCHOWO & TYKOCIN & TREBLINKA)
Śniadanie. Przejazd do Łopuchowa, gdzie odwiedzimy miejsca egzekucji i pochówku ofiar zagłady. Przejazd do Tykocina i zwiedzenie okazałego budynku Wielkiej Synagogi z 1642 r. Dalej Treblinka – miejsce byłego obozu zagłady. Zwiedzimy Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince. Powrót do Warszawy do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ (WARSZAWA) 
Śniadanie. Przyjazd do Żydowskiego Instytutu Historycznego i zwiedzanie wystawy związanej z historią Żydów polskich. Przejazd do interaktywnego Muzeum Powstania Warszawskiego, zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem. Następnie spacer po warszawskiej Starówce – czas wolny na zakupy i lunch. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelu 2/3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Warszawa – fot. by Skitterphoto, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1017468/


 

 


Wycieczka Szlak Żydowski Białystok, Wycieczka Szlak Żydowski Elbląg, Wycieczka Szlak Żydowski Gdańsk, Wycieczka Szlak Żydowski Katowice, Wycieczka Szlak Żydowski Kielce, Wycieczka Szlak Żydowski Kraków, Wycieczka Szlak Żydowski Olsztyn, Wycieczka Szlak Żydowski Rzeszów, Wycieczka Szlak Żydowski Szczecin, Wycieczka Szlak Żydowski Toruń, Wycieczka Szlak Żydowski Wrocław, Wycieczka Szlak Żydowski Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.