Szlakiem Ogniem i Mieczem – Ukraina

/Szlakiem Ogniem i Mieczem – Ukraina
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Szlakiem Ogniem i Mieczem – Ukraina

2023-02-08T15:56:06+00:00
Ilość dni: 7 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wersja programu samolotowa, możliwość organizacji wycieczki autokarem.
Miejsce wyjazdu, wylotu oraz ilość dni do uzgodnienia.

1. DZIEŃ
Wylot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia. Przylot do Lwowa. Zwiedzanie miasta: cerkiew św. Jura, Ratusz Lwowski, rynek, katedra łacińska, cerkiew ormiańska, sklep firmowy Baczewski alkohole, Wieża Prochowa, Plac Halicki, prospekt Swobody (Wały Hetmańskie), kwartał ormiański i kwartał żydowski. Wejście na wzgórze zamkowe, gdzie położony jest Zamek Wysoki. Został wzniesiony w II połowie XIV wieku przez króla Polski Kazimierza III Wielkiego. Z ruin zamku roztacza się piękny widok na historyczne Stare Miasto i charakterystyczne zielone kopuły kościołów. Następnie zwiedzanie Cmentarza Orląt, gdzie spośród pochowanych tam prawie 3000 żołnierzy, młodzież szkół średnich i wyższych oraz inteligencja. Nazywany on był przez Polaków miejscem świętym (Campo Santo) oraz Cmentarz Łyczakowski. Jest to najstarsza zabytkowa nekropolia Lwowa, położona we wschodniej części miasta na malowniczych wzgórzach wśród specjalnie zaprojektowanego, starego drzewostanu tworzącego szereg alei. Jest miejscem pochówku wielu zasłużonych dla Polski i Ukrainy ludzi kultury, nauki i polityki. Na cmentarzu znajduje się wiele zabytkowych nagrobków o wysokiej wartości artystycznej, przedstawiających alegoryczne postaci i wizerunki zmarłych, a także liczne kaplice, edykuły, kolumny i obeliski, w różnych stylach. Obiad w porze kolacji. Zakwaterowanie w hotelu we Lwowie.
2. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Dalsze zwiedzanie miasta. Pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Potockich. Następnie zwiedzanie Lwowskiej Fabryki Czekolady. Od samego wejścia do lokalu unosi się zapach słodkich wyrobów, które chwali sobie nawet najwybredniejsza klientela. Sklepy z czekoladami, kawiarnia, zaś na samej górze odkryjecie piękny taras z widokiem na Lwów. Muzeum mieści się nieopodal Rynku i oferuje możliwość podziwiania mistrzów cukierniczych przy pracy. Warto zakupić na pamiątkę, rzemieślnicze wyroby ze Lwowa. Możliwość wejścia do Teatru Piwa Prawda, przy Rynku. Obiad w porze kolacji. Wyjście do słynnej lwowskiej opery na spektakl. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Po drodze z trasy zobaczymy Zamek w Olesku – miejsce urodzenia Jana III Sobieskiego. Podhorce (zamek Koniecpolskich, Rzewuskich i Sanguszków). Został wzniesiony w I połowie XVII wieku dla hetmana Stanisława Koniecpolskiego. Zespół zamkowy w Podhorcach obejmuje pałac, kościół św. Józefa i Podwyższenia Krzyża Świętego oraz ogrody pałacowe, składające się z części tarasowej, krajobrazowej i ogrodu regularnego, położonego między pałacem a kościołem. Dalej Krzemieniec. Zwiedzimy muzeum Juliusza Słowackiego, zobaczymy liceum krzemienieckie, w czasie spaceru będziemy podziwiać Górę Bony. Następnie Wiśniowiec, gdzie zwiedzimy z zewnątrz Pałac Wiśniowieckich i Mniszchów. Położony jest na wysokiej skarpie, nad jarem Horynia i otoczony systemem fortyfikacji bastionowych. Jest to jedno z najznakomitszych barokowych rezydencjalnych założeń magnackich na Wołyniu. Przejazd do Zbaraża – zwiedzanie Zamku, który został ukończony w 1626 roku. Do wnętrza zamku prowadzi barokowa dwupiętrowa brama. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Skała Podolska, gdzie zobaczymy ruiny zamku. Dalej Chocim – zwiedzanie zamku jest to budowla obronna usytuowana na wysokim, skalistym brzegu Dniestru. Budowa zamku rozpoczęła się w roku 1325, a prace nad nią trwały do 1380 roku. W roku 2007 budowla została zaliczona do „siedmiu cudów Ukrainy”. Przejazd do Kamieńca Podolskiego: zwiedzanie miasta m.in.: most Turecki, twierdza podolska (Stary i Nowy Zamek), Nowy Mostu nad kanionem rzeki Smotrycz, Stare Miasto gdzie znajduje się polski ratusz, Katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zakwaterowanie w Kamieńcu Podolskim, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd do Horodenki, zwiedzimy kościół projektu Bernarda Meretyna. Następnie Buczacz miasto nazywane perłą polskiego baroku. Zobaczymy m.in.: rynek staromiejski z ufundowanym przez Mikołaja Potockiego rokokowym ratuszem, kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP, który w zwieńczeniu zamiast krzyża ma herb Potockich, pomnik Adama Mickiewicza. Dalej Iwano-Frankiwsk (Stanisławów) i zwiedzanie miasta: katedra greckokatolicka (dawny kościół Jezuitów), dawny kościół farny (kryjący groby Potockich), rynek i ratusz, kościół ormiański. Zakwaterowanie w Stanisławowie lub okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd do Rohatynia – Halicz. Zobaczymy ruiny zamku starostów halickich. Dalej Świrz. Zwiedzimy Zamek Świrskich, którzy wznieśli go w XV wieku. Obiad w porze kolacji. Zakwaterowanie we Lwowie, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Możliwość spotkania z uczniami i nauczycielami w polskiej szkole. Przejazd na lotnisko. Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy z bagażem podręcznym, na miejscu przejazd autokarem oraz komunikacja miejską we Lwowie, zakwaterowanie w hotelu 3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bagaż rejestrowy, bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wymagany paszport, ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do Polski.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Ukraina, Kamieniec Podolski – fot. by enelene, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1146287/


 

 

 


Ogniem i Mieczem Ukraina Białystok, Ogniem i Mieczem Ukraina Bydgoszcz, Ogniem i Mieczem Ukraina Elbląg, Ogniem i Mieczem Ukraina Gdańsk, Ogniem i Mieczem Ukraina Katowice, Ogniem i Mieczem Ukraina Kielce, Ogniem i Mieczem Ukraina Kraków, Ogniem i Mieczem Ukraina Lublin, Ogniem i Mieczem Ukraina Łódź, Ogniem i Mieczem Ukraina Olsztyn, Ogniem i Mieczem Ukraina Poznań, Ogniem i Mieczem Ukraina Rzeszów, Ogniem i Mieczem Ukraina Szczecin, Ogniem i Mieczem Ukraina Warszawa, Ogniem i Mieczem Ukraina Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.