Szlakiem Żydowskim

/Szlakiem Żydowskim
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Szlakiem Żydowskim

2023-02-02T16:02:06+00:00
Ilość dni: 5 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przyjazd do Krakowa. Zwiedzanie Kazimierza – historycznej dzielnicy żydowskiej Krakowa. Zwiedzanie Synagogi Remuh, Synagogi Tempel i Starej Synagogi. Odwiedzenie Podgórza – dzielnicy, która w latach 1941-1943 była gettem żydowskim. Zwiedzanie sławnej Apteki „Pod Orłem” – dziś muzeum, opowiadającego tragiczną historię krakowskiego getta. Spacer po niezwykle pięknym krakowskim rynku. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd do zespołu niemieckich obozów zagłady Auschwitz-Birkenau. Zwiedzanie Oświęcimia z przewodnikiem. Ceremonia w Brzezince, upamiętniająca ponad milion ofiar Holokaustu. Powrót do Krakowa do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg. Dla chętnych czas wolny na krakowskim rynku.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Zbylitowska Góra. Las Buczyna – kontemplacja miejsca pochówku i egzekucji prawie 6 tys. ofiar zagłady, rozstrzelanych tu w 1942 r. Następnie Tarnów. Zwiedzanie cmentarza żydowskiego, spacer po ulicach dawnej dzielnicy żydowskiej i oglądanie zachowanej do dziś murowanej bimy – pozostałości po Starej Synagodze z ok. 1630 r. Dalej Łańcut – zwiedzanie synagogi z 1761 r. i podziwianie Zamku. Przejazd do Markowa, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca polską rodzinę Ulmów, zamordowaną przez hitlerowców w 1944 r. wraz z przechowywanymi przez nią osobami pochodzenia żydowskiego. Na koniec dnia zwiedzanie cmentarza w Leżajsku ze słynnym ohelem cadyka Elimelecha. Przyjazd do Rzeszowa, zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Jarosławia, gdzie zwiedzimy pięknie zachowaną synagogę z 1811 r. Przyjazd do Przemyśla. Krótki spacer po mieście, odwiedzenie cmentarza żydowskiego. Następnie Lesko – zwiedzanie synagogi z I poł. XVI w. Dalej Sanok – zwiedzenie cmentarza żydowskiego wraz z obeliskiem upamiętniającym egzekucje obywateli pochodzenia żydowskiego. Przejazd na zachód do miejscowości Bobowa. Zwiedzanie świetnie zachowanej synagogi z 1756 r. Zakwaterowanie w okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelach 2/3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Kraków – fot. by erwinbauer, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-958326/


 

 


Wycieczka Szlakiem Żydowskim Białystok, Wycieczka Szlakiem Żydowskim Elbląg, Wycieczka Szlakiem Żydowskim Gdańsk, Wycieczka Szlakiem Żydowskim Katowice, Wycieczka Szlakiem Żydowskim Kielce, Wycieczka Szlakiem Żydowskim Kraków, Wycieczka Szlakiem Żydowskim Olsztyn, Wycieczka Szlakiem Żydowskim Rzeszów, Wycieczka Szlakiem Żydowskim Szczecin, Wycieczka Szlakiem Żydowskim Toruń, Wycieczka Szlakiem Żydowskim Wrocław, Wycieczka Szlakiem Żydowskim Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.