Ukraina Podole

/Ukraina Podole
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Ukraina Podole

2023-02-08T15:58:42+00:00
Ilość dni: 6 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Zachęcamy do wycieczki na Podole. Zwiedzimy takie miejscowości jak Krzemieniec, Wiśniowiec, Zbaraż, Skała Podolska, Kamieniec Podolski, Chocim. Po drodze zajedziemy także do Lwowa.

1-2. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przyjazd do Lwowa. Wejście na wzgórze zamkowe, gdzie położony jest Zamek Wysoki, który został wzniesiony w II połowie XIV wieku przez króla Polski Kazimierza III Wielkiego. Zniszczony w 1704 roku, rozebrany w roku 1772. Z ruin zamku roztacza się piękny widok na historyczne Stare Miasto i charakterystyczne zielone kopuły kościołów. Następnie zwiedzanie Cmentarza Orląt, gdzie spośród pochowanych tam prawie 3000 żołnierzy, część to Orlęta Lwowskie, czyli młodzież szkół średnich i wyższych oraz inteligencja. Nazywany on był przez Polaków miejscem świętym (Campo Santo) oraz Cmentarz Łyczakowski. Jest to najstarsza zabytkowa nekropolia Lwowa, położona we wschodniej części miasta na malowniczych wzgórzach wśród specjalnie zaprojektowanego, starego drzewostanu tworzącego szereg alei. Jest miejscem pochówku wielu zasłużonych dla Polski i Ukrainy ludzi kultury, nauki i polityki. Na cmentarzu znajduje się wiele zabytkowych nagrobków o wysokiej wartości artystycznej, przedstawiających alegoryczne postaci i wizerunki zmarłych, a także liczne kaplice, edykuły, kolumny i obeliski, w różnych stylach. Zakwaterowanie w hotelu we Lwowie, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Po drodze z trasy zobaczymy Zamek w Olesku – miejsce urodzenia Jana III Sobieskiego. Poczajów – zwiedzanie Ławry Poczajowskiej. Pełna nazwa ławra Zaśnięcia Matki Bożej stanowi najważniejszy ośrodek prawosławnego życia monastycznego na Wołyniu i drugi na całej Ukrainie (po ławrze Peczerskiej w Kijowie). Jest jednym z trzech klasztorów prawosławnych o statusie ławry (w całym patriarchacie moskiewskim tym tytułem może posługiwać się pięć monasterów) na Ukrainie. Dalej Krzemieniec. Zwiedzimy muzeum Juliusza Słowackiego, zobaczymy liceum krzemienieckie, w czasie spaceru będziemy podziwiać Górę Bony. Następnie Wiśniowiec, gdzie zobaczymy z zewnątrz Pałac Wiśniowieckich i Mniszchów. Położony jest na wysokiej skarpie, nad jarem Horynia i otoczony systemem fortyfikacji bastionowych. Jest to jedno z najznakomitszych barokowych rezydencjalnych założeń magnackich na Wołyniu. Przejazd do Zbaraża – zwiedzanie Zamku, który został ukończony w 1626 roku. Do wnętrza zamku prowadzi barokowa dwupiętrowa brama. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Skała Podolska, gdzie zobaczymy ruiny zamku. Przejazd do Kamieńca Podolskiego: zwiedzanie miasta m.in.: most Turecki, twierdza podolska (Stary i Nowy Zamek), Nowy Mostu nad kanionem rzeki Smotrycz, Stare Miasto gdzie znajduje się polski ratusz, Katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Dalej Chocim – zwiedzanie zamku jest to budowla obronna usytuowana na wysokim, skalistym brzegu Dniestru. Budowa zamku rozpoczęła się w roku 1325, a prace nad nią trwały do 1380 roku. W roku 2007 budowla została zaliczona do „siedmiu cudów Ukrainy”. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Buczacza miasta nazywanego perłą polskiego baroku. Zobaczymy m.in.: rynek staromiejski z ufundowanym przez Mikołaja Potockiego rokokowym ratuszem, kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP, który w zwieńczeniu zamiast krzyża ma herb Potockich, pomnik Adama Mickiewicza. Przejazd na zakwaterowanie we Lwowie lub okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelach 2/3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wymagany paszport, ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do Polski.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Ukraina Podole Lwów Cmentarz Orląt Lwowskich    Ukraina Podole Zbaraż twierdza

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Twierdza Kamieniec Podolski – fot. by annaost29, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3411207/

Pozostałe zdjęcia:
Lwów, Cmentarz Orląt Lwowskich – fot. by joleńka, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2895341/
Zbaraż, twierdza – fot. by nonperson, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2873208/


 

 


Wycieczka na Podole Ukraina Białystok, Wycieczka na Podole Ukraina Bydgoszcz, Wycieczka na Podole Ukraina Elbląg, Wycieczka na Podole Ukraina Gdańsk, Wycieczka na Podole Ukraina Katowice, Wycieczka na Ukrainę po Podolu Kielce, Wycieczka na Podole Ukraina Kraków, Wycieczka na Podole Ukraina Lublin, Wycieczka na Podole Ukraina Łódź, Wycieczka na Podole Ukraina Olsztyn, Wycieczka na  Ukrainę po Podolu Poznań, Wycieczka na Podole Ukraina Rzeszów, Wycieczka na Podole Ukraina Szczecin, Wycieczka na Podole Ukraina Warszawa, Wycieczka na Podole Ukraina Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.